pefrik
04.04.11,17:01
prosim vie mi niekto poradit?mam laptop toshiba satellite c660,nedavno som si vsimol ze ked pripojim sluchadla k laptopu tak sa reproduktory auto maticky nevypnu,takze zvuk ide naraz aj v sluchadlach a aj v reprakoch na laptope. vopred dakujem za rady
Vlado40
04.04.11,15:09
Skús iné slúchadla ,či to vypne .Ak nevypne tak je chybný konektor na notebooku.Je tam iba pliešok ,ktorý po zasunutí slúchadiel odpojí repro v notebooku.Alebo sa odlomil ,alebo po zasunutí slúchadiel neskratuje repro v notebooku .Skús pokývať konektorom po vložení slúchadiel .Možno že je nedostatočne zasunutý konektor slúchadiel.
pefrik
04.04.11,15:11
uz som skusal aj ine reproduktory pripojit ale stale to iste
Vlado40
04.04.11,15:13
Ak je v záruke ,tak reklamuj.
pefrik
04.04.11,15:14
este je v zaruke,ok dakujem ti moc
KoxXxo
04.04.11,15:20
A čo tak nastavenie:
Džipák
04.04.11,20:32
Prosím Vás , ja mám iný problém. Mám jeden a ten istý PC už 4 roky. Stále išiel v poriadku až do včerajšieho dňa. Včera večer som ho vypol, bol v poriadku a dnes keď som si ho zapol, naskočilo mi na obrazovku malé okienko a pýta heslo. Za tie 4 roky , čo ho mám sa mi to ešte nestalo. Žiadne heslo som nikdy nedával. Nemôžem sa pohnúť ďalej. Ďakujem
Vlado40
04.04.11,21:48
Skúsil si nechať okienko prázdne iba potvrdiť?
Džipák
05.04.11,07:18
Skúsil si nechať okienko prázdne iba potvrdiť?
Áno skúšal som to potvrdiť, ale hneď nabehne : zabudli ste heslo ? lenže žiadnu inú ponuku nedáva. Jednoducho, nepustí ma kým nezadám heslo. Ale ja neviem aké !!! A priznám sa , že som z toho už zúfalý. Čo s tým teraz ?
maurer2
05.04.11,16:21
Nuz pravdepodobne ti ho niekto zahesloval, ak sa chces dostat k datam tak cez niektori LIVE LINUX napr UBUNTU alebo v odbornom servise :( Po 4 rokoch by som uz inak premyslal o preinstalovani PC aj ked nie nevyhnutne. Prelomit heslo sa da ale je to trocha komplikovane a ci to vobec stoji za namahu ked su ine a jednoduchsie riesenia ...
misoft
05.04.11,18:08
Otázka: pýta heslo pri bootovaní (BIOS), alebo OS?
Pri BIOSe by stačilo vybrať baterku na MB, resetovať BIOS a naskočia default hodnoty (bez hesla). Pri OS skúsiť cez Safe Mode ako administrátor vliezť do OS a u účtu ako administrátor zrušiť heslo, prípadne zachrániť dáta.
Jarda Slatinany
05.04.11,21:26
Po zapnutí notebooku zkus mačkat F8, dokud ti to nenabídne nouzový režim. V něm se zkus přihlásit jako administrátor. Jestli to projde bez hesla, tak pak už můžeš u všech účtů hesla zrušit.
Džipák
06.04.11,19:58
Po zapnutí notebooku zkus mačkat F8, dokud ti to nenabídne nouzový režim. V něm se zkus přihlásit jako administrátor. Jestli to projde bez hesla, tak pak už můžeš u všech účtů hesla zrušit.

Ďakujem veľmi pekne, hneď som mal dnes krajší deň. Išlo mi to urobiť cez F8 a mám to už v poriadku. Ešte že tu na Porade máme takých odborníkov na všetko. Ste super.
Jarda Slatinany
06.04.11,20:13
Teď by to chtělo navštívit papírnictví, koupit si nějaký sešit s tvrdými deskami a psát si tam administrátorská i uživatelská hesla, která doporučuju vytvořit. Já to znám podle sebe. Co je psáno, to je dáno. Zapomínám, ale vím co s tím.
Jarda Slatinany
07.04.11,20:19
Všimnul si někdo, že jsem jen přeložil do češtiny radu toho pána nahoře? "Pri OS skúsiť cez Safe Mode ako administrátor vliezť do OS a u účtu ako administrátor zrušiť heslo". Ach ta angličtina a zkratkovitost. Stačí to napsat víc polopatě a hned je tomu víc rozumět.
Tento postup "bohužel" funguje u většiny uživatelů oken. Jen vyjímečně se setkám s počítači, které mají zaheslovaný účet administrátora a v drtivé většině ke všemu běžně pracují v účtech s právy administrátorů a také bez hesla, kvůli jednoduchosti používání i když administrátorská práva většinou nepotřebují. Nejhorší to je u dětí, které stále lezou tam, kam nemají a je jen otázkou času, kdy se jim to zaviruje.
Dvojičky
16.04.11,10:52
Prosím Vás ako sa mi dá dať do PC tlačivo s tabuľkami, aby som tam mohla prepisovať hodnoty ? Keď si to zoskenujem, tak sa mi tam nedá do toho vpisovať. Dá sa to nejako urobiť, aby som tú tabuľku nemusela prerábať celú ?
Ďakujem
arizona
16.04.11,11:19
Prosím Vás ako sa mi dá dať do PC tlačivo s tabuľkami, aby som tam mohla prepisovať hodnoty ? Keď si to zoskenujem, tak sa mi tam nedá do toho vpisovať. Dá sa to nejako urobiť, aby som tú tabuľku nemusela prerábať celú ?
Ďakujem
Do zoskenovaneho dokumentu sa neda pisat.
Ak je ta tabulka robena v exceli a nasledne poslana tebe ,potom mozes po ulozeni prepisovat
(ak si ju tvorca nezabezpecil a nepovolil len citanie)
Dvojičky
16.04.11,11:33
Do zoskenovaneho dokumentu sa neda pisat.
Ak je ta tabulka robena v exceli a nasledne poslana tebe ,potom mozes po ulozeni prepisovat
(ak si ju tvorca nezabezpecil a nepovolil len citanie)
Nie, mne to prišlo v obálke slov. poštou ( nie na PC ) , len potrebujem takú tabuľku vytvoriť, len som nevedela, ako by sa to dalo do môjho PC. Tak som to skúsila zoskenovať, ale tam sa to nedá potom vpisovať. Takže nič. Musím si ju vytvoriť sama. Aj tak ďakujem za odpoveď.
sthruska
16.04.11,11:45
A nemá pošta tú tabuľku na stiahnutie na svojom webe?
Juraj Tlach
16.04.11,12:10
Nainštaluj si ABBYY Finereader. Zoskenuj a môžeš písať. Na skúšku máš na 15 dní.
Fero11
16.04.11,12:39
jj abby fine reader som obcas pouzival, dokaze urobit so zoskenovanych dokumentov normalne wordowvske subory (sem tam treba nieco poopravit, ale asi 99% textu je OK).
Tabulky som vsak neskusal, len texty
KoxXxo
16.04.11,15:23
Zoskenované otvor v skicári a môžeš vpisovať.
Juraj Tlach
16.04.11,16:22
Skicár sa dá, no problém je s rozlíšením. Ale dá sa aj v skicári. :)
Jarda Slatinany
16.04.11,19:25
Nevím, co je to za důležitou tabulku, ale buď se to dá celé předělat třeba do excelu, nebo, když není potřeba tak sofistikovaných funkcí, by se to dalo upravovat v programu "malování" vložením textového pole do místa původního textu. Velikost textu je volitelná.
sfinks
20.04.11,04:39
prosim vie mi niekto poradit?mam laptop toshiba satellite c660,nedavno som si vsimol ze ked pripojim sluchadla k laptopu tak sa reproduktory auto maticky nevypnu,takze zvuk ide naraz aj v sluchadlach a aj v reprakoch na laptope. vopred dakujem za rady

Mam tento isty laptop, ale v notebooku to nieje ... pravdepodobne sisi dekativoval vyskakovacie okno so spravcom zvuku Realtek, kde sa da managovat, ci ti pojde hudba z sluchadiel alebo z reproduktorov laptopu alebo z oboch naraz :) pre vyvolanie tohto okna klikni na ten druhy konector pravym a opatovne vyvolanie uloh konectorom a tam si zafajkni aktivovat automaticke vysuvacie dialogove okno po pripojeni zariadenia ..a malo by ti to vsetko v poraidku ist ;) hadam pomoze ;)
vid obr.