cyrano6
04.04.11,18:09
Dobry den, dna 31.3.2011 som ukoncil sluzobny pomer policajta a poziadal o vysluhovy dochodok po 16 rokoch. Som v 7dnovej ochrannej lehote, v pripade ze nastupim na PNku, bude mi socialnou poistovnou alebo zamestnavatelom vyplacana marodka? dakujem
Xanti
04.04.11,16:11
Dobry den, dna 31.3.2011 som ukoncil sluzobny pomer policajta a poziadal o vysluhovy dochodok po 16 rokoch. Som v 7dnovej ochrannej lehote, v pripade ze nastupim na PNku, bude mi socialnou poistovnou alebo zamestnavatelom vyplacana marodka? dakujem
Sociálna poisťovňa Ti nebude vyplácať PN, nakoľko si nebol v nej poistený. Ak tak to bude Ministerstvo vnútra odbor sociálneho zabezpečenia. Skús im tam zavolať a informovať sa.
Mirka.V
24.11.11,13:09
ako riešiť danú situáciu ....
zamestnanec dostane na výber .... ukončenie PP výpoveďou .. že dostane 1 mesačné odstupné (aj keď podľa odpracovaných rokov má nárok na 2mesačné odstupné). je rád aj za to odstupné v dnešnej dobe tak súhlasí. ale ... zrazu po pár dňoch si ho zavolajú do kancelárie s právnikom a pod nátlakom musí zamestnanec podpísať ukončenie PP dohodou, tzn. bez odstupného. čo máme robiť? doma žena na rodičovskej s dvomi deťmi....
čo v prípade, že využije 7 dňovú lehotu a pôjde na PN. pomôže mu to nejak? Ďakujem veľmi pekne.
Xanti
24.11.11,20:25
Mirka, zamestnanec robil viac ako 730 dní za posledné tri roky? Ak áno má nárok na podporu v nezamestnanosti.
Ak je nemocný tak áno je tam ochranná lehota 7 dní, kedy ak ide na PN v tejto ochrannej lehote tak má platenú PN pričom výška PN je ako keby bol zamestnaný, teda prvé tri dni 25% a ostatné dni 55% z denného VZ.