All
25.08.04,09:37
Dobry den, potrebujem poradit v oblasti cestovnych nahrad.
Spolocnik v s.r.o. nema pracovnu umluvu a nepobera ziaden prijem. Na služobne cesty chodi svojim sukromnym vozidlo.
Ake ma naroky na cestovne nahrady, PHM atd.
Dakujem pekne
Fajdy
25.08.04,17:41
Podľa môjho názoru má všetky nároky ako zamestnanec vrátane paušálnej náhrady, ale mal by mať písomné poverenie, že má pre spoločnosť vykonávať určité úlohy a na ich splnenie využívať súkromné motorové vozidlo. :)
Pekný deň.
vladan
25.08.04,18:44
odporúčam dať podmienku spoločníkovi, aby mal auto poistené, teda s havarijnou poistkou! Lebo, ak by sa niečo prihodilo na "služobnej ceste", tak v prípade, žeby havarijnú poistku uzavretú nemal, by zodpovednosť za škodu padla na s. r. o.
mudroš
26.08.04,12:05
Pozor, od 1.1.2004 je problém s vreckovým pri zahraničných pracovných cestách. v zákone č. 177/2004 bol novelizovaný § 5 a u zamestnancov sa to vyriešilo (od 1.5.2004) ale u zamestnávateľa je problematické daňové uznanie vreckového nad 5% ako daňového výdavku (zamestnanec na to nemá nárok).

Súhlasím s tým, že pre daňové účely sa spoločník posudzuje ako zamestnanec, aj keď nemá uzatvorenú pracovnú zmluvu.
All
26.08.04,16:17
Dakujem Vam velmi pekne za pomoc. Aj ja som si uz v literature zistila ako to je.
Je to presne tak, ake su aj Vase nazory.
Este raz dik