simikusa
04.04.11,20:39
Dobry den vsetkym. Zacinam podnikat v oblasti elektroniky. Chcem poprosit o radu, a spytat sa Vas skusenych, ci je mozne nakupit tovar v maloobchode a nasledne ho predat konecnemu spotrebitelovi. Castokrat sa stava, ze v maloobchodoch maju lepsie ceny ako vo velkoobchodoch. Snazila som sa to vygooglit, ale zial nepodarilo sa mi. Prosim Vas skusenych, ktori uz mate s tym skusenosti.

Ako to prebieha potom so zarukami?

Dakujem za odpovede.
KEJKA
04.04.11,19:04
to isto zakázané nie je, akurát to s tými cenami sa mi nezdá.
blavaciko
04.04.11,20:54
kejka, aj to s cenami moze byt pravda, bezne to vidis na retazcoch ako napr. tesco, ktore na urcite tovary maju naozaj lepsiu cenu ako ponuka vyrobca..
brato
05.04.11,03:19
Ja podnikam v potravinarstve a bežne hodim nakupovať do reťazcov vela krat maju lepšie ceny ako vo velkoobchodoch.
KEJKA
05.04.11,04:24
áno, ale aby celé podnikanie bolo založené len na obiehaní obch.reťazcov?
Viem o tych akciách, často sú spojené s obmedzením nákupu len na určitý počet kusov. Ak sa k tomu priráta cestovné náklady, čas, pričom marža tiež už sa nemôže veľmi navýšiť - no neviem, neviem.

ale odpoved je áno - dá sa tak nakupovať a následne predávať.
simikusa
05.04.11,05:28
Dakujem Vam vsetkym pekne za odpovede. Som si nebola tym ista. No s tymi cenami je to bohuzial pravda.

Nemate este niekto konkretnu skusenost s kupou z maloobchodu a naslednymi predajom spotrebitelovi? Hlavne co sa týka tovaru so zarukou.
blavaciko
05.04.11,07:34
kejka, realne su urcite tovary, pri ktorych sa ti naozaj oplati nakupit radsej v hypermarkete, aj ked zaratas ostatne naklady a stale velmi vela usetris... a to sa nejedna len o akciovy tovar... poznam cloveka ktory tak nakupuje s tym ze je dohodnuty s hypermarketom, ze kazdy pondelok berie paletu, tak aby mu ju objednali navyse...
dokonca mu to nakladaju zozadu cez rampu :D