elaka
04.04.11,22:16
živnostník,ktorý poskytuje služby v obore psí salón,môže vydať príjímový a výdavkový doklad?
Melnick
04.04.11,20:26
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4410

Pozri si vyhlášku, ja tam vidím povinnosť používania ERP.

mimotemy: páčia sa Vám veľmi ? tie protivné blikajúce , oči kaziace otázniky? Je veľa poraďákov, čo schválne ignorujú otázky s týmito "kazoočami" ja k nim patrím tiež. Ani neviem, prečo som odpovedala, asi preto, že mám dobrý horoskop.
elaka
05.04.11,20:07
ďakujem za odpoveď a prepáčte za ten otáznik,ale zaplatila som nemalú sumu za službu v psiom salóne a pani mi tvrdila,že môže vydať prijimový a výdavkový doklad.....
Melnick
05.04.11,20:16
ďakujem za odpoveď a prepáčte za ten otáznik,ale zaplatila som nemalú sumu za službu v psiom salóne a pani mi tvrdila,že môže vydať prijimový a výdavkový doklad.....
Tvoja otázka vyznela, akoby si Ty vlastnila salón a nevedela, či máš povinnosť používať ERP. :)

mimotemyPrepáčené ;)
ejka2403
06.04.11,09:52
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem v roku 2011 ešte používať výdavkové pokladničné doklady s duálnym zobrazovaním cien, alebo už treba používať tlačivá na ktorých sú len eura. Ďakujem a prajem pekný deň
elaka
06.04.11,11:54
Ak ešte môžem otázku smerovať na Melnick,prosím Vás vzťahuje sa to na všetky služby čo ponúka psí salón /Reg.pokl/?
Budem konkrétna,kurz strihania psov,aj táto služba mala ísť zec reg.pokl.?
Chcem to dať do nákladov a teraz neviem,či to je platný doklad.
ďakujem za odpoveď
nikulik
03.10.12,10:35
Ahojte poradaci, mame externu uctovnicku takze doklady popripravujeme a naraz jej odovzdavame. Stane sa ale ze nemame vsetky doklady a nieco treba potom doplni. Nasa uctovnicka chce aby doklady ktore jej dame neskôr mali datum posledneho v mesiaci. Ale nebude to problem? Uvediem priklad: mzdy ktoré sme vyplatili zamestnancom 10. v mesiaci a ja ich zauctujem k 31., lebo zabudnem na ten doklad a vystavim jej ho neskôr. Nebude problem ze to nie je pravda ze sme ich 31. vyplatili?
Dav
03.10.12,10:59
Aký je výplatný termín organizácie? Kedy sa uhrádzajú odvody? Kedy sa posielajú výkazy? Tu by mohol vzniknúť problém, preto by som na doklad písala skutočný dátum vyplatenia miezd, a aj keby som ho zabudla dať načas, predsa pri každom doklade je dátum vystavenia, dátum uskutočnenia účtovného prípadu a dátum zaúčtovania. Predsa aj doklady DPH sa zo zákona môžu účtovať v priebehu roka, najneskôr do 31.12., t.j.aj doklad z 2.1. môže byť zaúčtovaný 31.12.. Iná otázka je prečo, ale nie je porušený žiaden predpis.
Ak sa účtovníčka bojí zaúčtovať doklad vystavený 8. s dátumom 31., písala by som jej odovzdané dňa, dátum, podpis a nech si ona dá skutočný dátum zaúčtovania. V rámci dobrej spolupráce by však tých zabudnutých dokladov malo byť čo najmenej, skôr výnimočne.
nikulik
03.10.12,11:52
No mne ide o to ze ja robim mzdy a ked dam do prehladu ze odvedene a zrazene bolo napr. 15. v mesiaci myslim mzdy, tak VPD bude 31.? Nezda sa mi to. Ide jej o to ze uz ma doklady zalozene a kde tam bude vsuvat ten doklad. Tomu rozumiem, ale ci to je dobre, ked to vlastne nie je pravda. Chapem ze by takych dokladov malo byt co najmenej, ale nikto mudry z neba nespadol a stane sa ze sa doklad zabudne zauctovat a pride sa na to neskôr. Tak len preto sa pytam co potom s takym dokladom.Lebo ona mi napr. povedala ze ak to nechcem tak tak je potom este jedna možnosť, ze dam to na den kde je napr. poštovne zauctované, a to poštovne sa da na datum 31. v mesiaci, lebo ze poštovne nie je az take dôlezite, ze to moze byt aj na konci mesiaca. Pýtam sa len preto ze sama robim učtovnictvo pre szčo, tak aby som vedela ako to ma byť správne ak sa nieco take vyskytne. Ďakujem pekne za rady.
Dav
03.10.12,12:08
Ona nemusí doklad vsúvať, jednoducho zaúčtuje 31. doklad vystavený 15.