Pohar
05.04.11,05:44
prosím vás aký je postup ak nakupujete rožky...a jeden vám padne
dnes ráno sa jeden pán ponáhlal...spadol mu, dal ho bokom, predavačka to videla....zhúkla naňho že "ale ten rožok padol vám!!!!"
hrozné jednanie mala....pritom on to chcel riešiť....tak si ho nakoniec zobral...
janaGT
05.04.11,05:02
mne sa to tiež sem tam stane, rožok zoberiem a kúpim ho :) Bolo by mi blbé nechať ho tam alebo nebodaj dať medzi ostatné.
zk24
05.04.11,05:04
Viete kolko krat ten rozok padol ludom pred vami? pri prevoze a pri vsetkom? :) Je to taky psychologicky efekt ze co oko nevidi, srdce neboli. Ta predavacka aj ked by ho dal bokom, ho za 5 minut hodi spat medzi rohliky.

Mne ked padne rohlik, tak si ho aj kupim. bohuzial.
Pohar
05.04.11,05:08
ved aj netrvrdím opak...
len ma zaujíma aký je postup...lebo toto určite je niekde podchytené...
mňa len trápi ako tá predavčka zrúkla....
a popritom, ak by sme všetci odišli...a ten pán by rožok nezobral - bohvie čo by urobila ona!!!
zk24
05.04.11,05:14
ved aj netrvrdím opak...
len ma zaujíma aký je postup...lebo toto určite je niekde podchytené...
mňa len trápi ako tá predavčka zrúkla....
a popritom, ak by sme všetci odišli...a ten pán by rožok nezobral - bohvie čo by urobila ona!!!

Tak za prve ona nema co hulakat po zakaznikoch, ked uz mala by mu slusne povedat ze je povinny ten rohlik kupit, kedze ho "poskodil".

Ci je na to ale nejaky vseobecny "predpis".... netusim...
Pohar
05.04.11,05:23
Tak za prve ona nema co hulakat po zakaznikoch, ked uz mala by mu slusne povedat ze je povinny ten rohlik kupit, kedze ho "poskodil".

Ci je na to ale nejaky vseobecny "predpis".... netusim...
no volala som jednemu veducemu
vraj oni to riešia tak že predavyčky to slušne zoberú a dajú bokom - proste ho vyhodia....
a to ej podla mna prístup....a nie húkať po ňom....
ved niekedy sa stane že nedopatrením padne aj nejaká flaša skelnená - kompot, alebo čo, a čo by robila potom? ani si enchcem predstaviť...
zk24
05.04.11,05:27
no volala som jednemu veducemu
vraj oni to riešia tak že predavyčky to slušne zoberú a dajú bokom - proste ho vyhodia....
a to ej podla mna prístup....a nie húkať po ňom....
ved niekedy sa stane že nedopatrením padne aj nejaká flaša skelnená - kompot, alebo čo, a čo by robila potom? ani si enchcem predstaviť...


Ja som brigadovala v potravinach s potravinami kedysi. A ked sa nieco taketo stalo, a islo o pomerne male skody, ako hovoris kompot, tak sa to proste odpratalo a dalo na "odpis". Ak niekto rozbil uz nieco naozaj hodnotnejsie, nejaky vzacnejsi alkohol, tak sa to uz riesilo inak. Ale veci typu - zakotulane rohliky pod regalmi a podobne veci sa riesili denne, a teda vlastne "neriesili". Bola to sucast prace, prirodzene ubytky.

V podstate sme boli radi ze sa nikto neporezal a ziaden zakaznik sa nestatzoval, ze to na neho padlo a takmer mu to rozbilo hlavu...

Podla mna s tym treba pocitat....
Ice dive
05.04.11,05:32
no ja som videl v tescu pri doplňaní rožkov pracovníkom tesca nasledovný postup...
sypal rožky z pekárskej bedne do dávkovača na rožky, jeden mu spadol na zem.... dokončil dosypávanie rožkov, následne ten padnutý zodvyhol zo zeme.... a odišie s ním za roh do pekární (keďže ma to zaujímalo tak som ho trochu sledoval:D) ako zabáčal za roh, s tým poškodeným rožkom v ruke, tak ho šupol do ďalšej bedne s rožkami a doniesol ho znova k dávkovaču a postup zopakoval... všetko pod mottom čo oči nevidia srdce nebolí....

podľa mňa sú rožky len taký psychoefekt, že keď padne a pod... bohvie, čo robia s masom a inými výrobkami, ak sa nepredajú... v carrefore v petržalke som zas videl inú divočinu... kada s rybami a jedna plávala hore bruchom, a nevyzerala 2x najlepšie... po chvíľke ju predavač vytiahol a položil na ľad... a asi ju následne predali....
zk24
05.04.11,05:39
Suhlasim
Pohar
05.04.11,05:39
no volala som do tej predajne lebo mi to nedalo
proste mi povedala pani že sa to má dať predavačke, a ona to už dá medzi ostatné veci - čo padli atd....tuším to aj vracajú späť....
ináč si myslím: že tá predavačka mohla kludne ten rožok od neho zobrať a dať ho sama bokom ked to videla....
ale nechcem robiť z toho vedu...aspoň aj ja už viem postup...lebo fakt niekedy to majú tak naukladané, že to len "čaká" kedy to vypadne!
vdaka za názory a pekný deň...
zk24
05.04.11,05:43
Jasne. Takto vytocili zakaznika, ktory tam mozno uz nikdy nepride, ona sa vytocila a ubrala si tym dva dni zivota, a to vsetko len pre rohlik, ktory stoji kolko? 10 centov?

Pri tych vsetkych skodach co v potravinach su, je ten jeden rohlik absolutne zanedbatelny.
suzika1979
05.04.11,05:53
ahojte, som predavacka,takze suhlasim s prispevkom,kde bolo pisane,ze padnuty rozok "sa odpise" je to proste bezna strata. ak je zakaznik slusny,kupi si ho sam od seba.ak nie,predavacka ho da do bednicky so starym pecivom na odpis. v ziadnom pripade NEHULAKAME po zakaznikovnikovi. taku predavacku by som ja osobne hned vykopla,kebyze som majitel obchodu. ale zas,ked som v inom obchode zakaznicka ja a stane sa mi nejaka nehoda s tovarom,bez slova to zaplatim. neviem o tom,ze by bolo dakde v predpisoch podchytene,co treba robit. je to o pristupe ci uz zakaznikov,alebo personalu. nefer je akurat to,ze ked sa daco /napr.sunka,syr,salat/ nepredaju v zarucnej dobe,tak to dame straznym psom,odpiseme a ked je na konci mesiaca vela odpisov,strhnu nam to z vyplaty. pritom tovar objednavaju veduce a a velakrat aj sam majitel a my nemame sancu predat,ak sa naobjednava vela naraz. podla mna by objednavky mal robit/pripadne prekontrolovat ten,co vie ako sa vec predava.ci ludia dany tovar pytaju,alebo naopak neberu. raz bezi napr.sunkova salama a draha sunka stoji,inokedy je dopyt prave po sunke a po druhej salame ani pes nestekne. potom nam ostane a my mozme platit. sorry,trosku som odbocila od temy ROZOK :)
Pohar
05.04.11,05:58
ahojte, som predavacka,takze suhlasim s prispevkom,kde bolo pisane,ze padnuty rozok "sa odpise" je to proste bezna strata. ak je zakaznik slusny,kupi si ho sam od seba.ak nie,predavacka ho da do bednicky so starym pecivom na odpis. v ziadnom pripade NEHULAKAME po zakaznikovnikovi. taku predavacku by som ja osobne hned vykopla,kebyze som majitel obchodu. ale zas,ked som v inom obchode zakaznicka ja a stane sa mi nejaka nehoda s tovarom,bez slova to zaplatim. neviem o tom,ze by bolo dakde v predpisoch podchytene,co treba robit. je to o pristupe ci uz zakaznikov,alebo personalu. nefer je akurat to,ze ked sa daco /napr.sunka,syr,salat/ nepredaju v zarucnej dobe,tak to dame straznym psom,odpiseme a ked je na konci mesiaca vela odpisov,strhnu nam to z vyplaty. pritom tovar objednavaju veduce a a velakrat aj sam majitel a my nemame sancu predat,ak sa naobjednava vela naraz. podla mna by objednavky mal robit/pripadne prekontrolovat ten,co vie ako sa vec predava.ci ludia dany tovar pytaju,alebo naopak neberu. raz bezi napr.sunkova salama a draha sunka stoji,inokedy je dopyt prave po sunke a po druhej salame ani pes nestekne. potom nam ostane a my mozme platit. sorry,trosku som odbocila od temy ROZOK :)
vdaka za príspevok
mne teraz nešlo o to dokazovať predavčke vinu
proste toto sa stáva podľa mňa denne v každej predajni!
a tak ma zaujímal postup...každému sa môžu triasť ruky a podobne
teraz som bohatšia o postup - keby som to vedela ráno - by som tej predavačke aj volačo povedala - ale vtedy som nevedela čo smie a nesmie zákazník...a čo ona ako predavačka...
suzika1979
05.04.11,06:03
nemas zac :) u nas je postup takyto a myslim,ze by mal byt vsade. nas zakaznik,nas pan
potom mame stalych a milych zakaznikov, ja aj pokecam s kazdym,som taka huba nevymachana a oplati sa,lebo napr.teraz ked som pn,tak kolegyna mi vola,ze sa zakaznici pytaju na mna,ze kde som a co je somnou :)
Erika686
05.04.11,06:31
Ja to robim tak, ze ked mi padne rozok, vezmem ho, ale dam ho do ineho sacku a doma ho dam domacej havedi :-)
PotPalo
05.04.11,16:56
Ak Vám padne v predajni rožok na zem, je niekoľko možností:

1. kopnúť ho pod regál :D:D:D (univerzálne použitie na všetko)
2. dať ho naspäť ;) (no fuj!:mad:)
3. kúpiť ho a doma normálne zjesť, veď trošku bacilov ešte nikoho nezabilo :cool:

Mne osobne ešte rožok nespadol. Vlastne tuším že niekedy veľmi dávno áno, použil som možnosť č.3. (a ešte žijem:D)
220870
05.04.11,17:23
S prepáčením ved je to ujovina.Pokiaľ to pečivo nespadne priamo do nejakej špinavej mláky prachu a pod tak mu nič nieje.V tých obchodoc dookola umývajú a upratujú.Dokážete si vôbec predstaviť koľko bacilov za deň vdýchneme prehltneme.
Pohar
05.04.11,17:32
prosím už to ukončime
vdaka
už sa to uberá iným smerom....
Melnick
05.04.11,17:44
Ja to robim tak, ze ked mi padne rozok, vezmem ho, ale dam ho do ineho sacku a doma ho dam domacej havedi :-)
Erika aj ja robím presne ako Ty a môj pes by bol rád, keby mi popadalo denne aspoň 10 rožkov. :):D:D

Ináč, prečo by pre moje "gemblavé" ruky mal niekto jesť vyváľaný rožok po zemi ... to v prípade, že by som ho dala nenápadne naspäť.;)
Stanislav 1975
05.04.11,17:49
tak pravdu- ak ma niekto vidí,tak ho zoberiem a kúpim a ak ma nikto nevidí, tak ho vrátim naspať...

Ale ja na to raz škaredo doplatím, lebo všemohúci to všetko vidí a nakoniec sa to všetko spočíta...
zlatica76
05.04.11,17:59
Ja len nechápem tú histériu okolo používania jednorázových rukavíc pri vyberaní rožkov.
Mnohí predsa vieme/vidíme, že padnuté rožky sa dávajú naspäť na predaj (pred niekoľkými dňami som v Tescu videla medzi "čerstvými" rožkami úplne šedý, t.j. špinavý, rožok - radšej som sa obrátila a zobrala iné pečivo, ktoré nebolo tak očividne špinavé).
Ak naši zákonodarcovia riešia, že máme pri výbere používať rukavice, prečo sa nerieši aj toto??? Napr. čistota prepraviek, miesto, kam odhodiť rožok, ktorý omylom padol na zem (len tak mmch, mne sa už tiež stalo, že mi padol rožok, ale potom som ho zdvihla a položila tak, aby bolo jasné, že to nie je na opätovné použitie - ale priznám sa, najradšej by som mala miesto, kde by sa tie rožky odkladali).
Keď niekomu padne rožok na zem, skoro určite to nie je naschvál a prečo by som mala kupovať už nekvalitné pečivo? (aj keď pri rožkoch hovoriť o kvalite je vo sfére scifi :)) Obchody predsa majú tzv. "stratné", tieto rožky môžu potom posunúť napr. poľnohospodárom na výkrm, alebo ponúkať ľuďom pre domáce zvieratá a pod..... Možnosti sú, len ich treba vidieť.
Melnick
05.04.11,18:02
tak pravdu- ak ma niekto vidí,tak ho zoberiem a kúpim a ak ma nikto nevidí, tak ho vrátim naspať...



Ale ja na to raz škaredo doplatím, lebo všemohúci to všetko vidí a nakoniec sa to všetko spočíta...









Stano... možno si dal najpravdivejšiu odpoveď. ;)
Rozalka
05.04.11,18:22
Na tejto téme sa mi najviac páči, že konkrétny druh pečiva je pomenovaný v jeho správnej spisovnej forme.
Melnick
05.04.11,18:32
Rózka, však to aj patrične čertovsky rozoberáme.:D
Rozalka
05.04.11,18:41
Rózka, však to aj patrične čertovsky rozoberáme.:D

Áno ... ježia sa mi chlpy pri slove "rohlík", preto som napísala tú poznámku.
;)
Paula
05.04.11,19:17
Nakukla som mysliac si, že téma je o odstránení mastnoty po páde niečim pomazaného rožka kamkoľvek . Pekný omyl môj :D.
danushka
05.04.11,19:38
Nakukla som mysliac si, že téma je o odstránení mastnoty po páde niečim pomazaného rožka kamkoľvek . Pekný omyl môj :D.

A ja som čakala debatu ala ,,Murphyho zákony"...
Melnick
05.04.11,19:50
A ja som čakala debatu ala ,,Murphyho zákony"...
Danuška, také zmysluplné debaty choď hľadať do parlamentu. :D:D:D a zober Tam hneď aj Paulu. :D
Paula
05.04.11,19:59
Danuška, také zmysluplné debaty choď hľadať do parlamentu. :D:D:D a zober Tam hneď aj Paulu. :D


Majka, takto v noci mám hľadať handričku? :cool:
Melnick
05.04.11,20:01
Majka, takto v noci mám hľadať handričku? :cool:Však je jedno ,kedy poupratuješ. :D
Paula
05.04.11,20:03
Však je jedno ,kedy poupratuješ. :D


:D