voo
05.04.11,07:30
Ahojte poradaci,
viem ze to tu uz bolo pisane vela krat, ale mam otazku. Od 1.4. mam zivnost. Planujem otvorit e-shop, mam dohodnutych dodavatelov, pre podpisanie zmluv potrebujem DIC a ICDPH. Ako to funguje po novom? Registraciu na DU podava zivnostensky urad? - predpokladam ze ano, aspon ked som sa spravne pochopil s pani na urade. Ako je to s DIC a ICDPH, dostavme ich po registracii automaticky, alebo to s registraciou na DU nema nic spolocne a musim o nich poziadat?
Dakujem za radu.
voo
05.04.11,05:32
Ahojte poradaci,
viem ze to tu uz bolo pisane vela krat, ale mam otazku. Od 1.4. mam zivnost. Planujem otvorit e-shop, mam dohodnutych dodavatelov, pre podpisanie zmluv potrebujem DIC a ICDPH. Ako to funguje po novom? Registraciu na DU podava zivnostensky urad? - predpokladam ze ano, aspon ked som sa spravne pochopil s pani na urade. Ako je to s DIC a ICDPH, dostavme ich po registracii automaticky, alebo to s registraciou na DU nema nic spolocne a musim o nich poziadat?
Dakujem za radu.

podobny problem: http://www.porada.sk/archive/index.php/t-165068.html
veronikasad
05.04.11,05:35
Ahojte poradaci,
viem ze to tu uz bolo pisane vela krat, ale mam otazku. Od 1.4. mam zivnost. Planujem otvorit e-shop, mam dohodnutych dodavatelov, pre podpisanie zmluv potrebujem DIC a ICDPH. Ako to funguje po novom? Registraciu na DU podava zivnostensky urad? - predpokladam ze ano, aspon ked som sa spravne pochopil s pani na urade. Ako je to s DIC a ICDPH, dostavme ich po registracii automaticky, alebo to s registraciou na DU nema nic spolocne a musim o nich poziadat?
Dakujem za radu.
Ak ešte živnosť nemáš, v žiadosti na ŽU nezaškrtavaj kolonku, aby ti DIČ vybavil ŽU. Choď na DU osobne, kartičku DIČ vybavíš rýchlejšie. Platitelom DPH sa nestávaš zo zákona, môžeš sa prihlásiť ako dobrovolný platitel. Po schválení registrácie ti DU vydá kartičku platitela DPH (pridelí IČ DPH).
voo
06.04.11,04:49
Ak ešte živnosť nemáš, v žiadosti na ŽU nezaškrtavaj kolonku, aby ti DIČ vybavil ŽU. Choď na DU osobne, kartičku DIČ vybavíš rýchlejšie. Platitelom DPH sa nestávaš zo zákona, môžeš sa prihlásiť ako dobrovolný platitel. Po schválení registrácie ti DU vydá kartičku platitela DPH (pridelí IČ DPH).

dakujem za rychlu odpoved, presne toto som potreboval vediet.
voo
06.04.11,08:32
Prave som volal na danovy urad. Je skutocne nutne aby som ku schvaleniu pridelenia ICDPH prikladal ako prilohu podnikatelsky zamer/plan. Ci sme sa len zle pochopili?
Dáša_
06.04.11,14:20
Prave som volal na danovy urad. Je skutocne nutne aby som ku schvaleniu pridelenia ICDPH prikladal ako prilohu podnikatelsky zamer/plan. Ci sme sa len zle pochopili?

niektoré DU chcú napríklad aj zmluvy s dodávateľmi.
veronikasad
06.04.11,14:22
Prave som volal na danovy urad. Je skutocne nutne aby som ku schvaleniu pridelenia ICDPH prikladal ako prilohu podnikatelsky zamer/plan. Ci sme sa len zle pochopili?
pošli (správne vyplnenú) žiadosť o dobrovolnú registráciu platitela DPH poštou.
voo
06.04.11,17:30
Prave som volal na danovy urad. Je skutocne nutne aby som ku schvaleniu pridelenia ICDPH prikladal ako prilohu podnikatelsky zamer/plan. Ci sme sa len zle pochopili?


ano, bol som tam osobne a podnikatelsky plan/zamer treba. Takze este talsia formalita:) Ze to budem potrebovat, som skutocne necaka. Nikde o tom nebola ziadna zmienka. Ale co uz...Mmch, klobuk dolu pred uradnikmi na Danovom v Ke I. Perfektny pristup, s kazdou blbostou vedia hned poradit...bol som velmi milo prekvapeny...
Rozalka
06.04.11,17:47
Podnikateľský zámer vyžaduje DU v rámci opatrení na zamedzenie daňových únikov. Žiadosť v prípade dobrovoľnej registrácie schvaľuje komisia.