sssisssa
05.04.11,09:33
Dobry den chcem sa opytat,kupila som od znamej maly motocykel do 50 cm3,ona ho vyhrala pred dvomi rokmi ale neprihlasila ho ,mala ho stale len doma ani ho nepouzivala.teraz ked ho chcem prihlasit mam problem s technickym a chcem sa opytat ci mala ona platit dan z vyhry alebo to teraz prechadza na mna alebo ako to vlastne je?
ivka70
05.04.11,07:46
Dan z vyhry musi platit vyherca.
Znama to mala priznat v DP uz v roku, kedy motocykel vyhrala.
Ty s tym, ze ona nedodrzala zakon a nepodala DP, nic nemas.
Ona moze byt pokutovana za nesplnenie povinnosti.
skaspa
05.04.11,07:48
daň z výhry platí výherca; to či ho ona pred dvoma rokmi nahlásila alebo nenahlásila na dopravný inšpektorát nemá vôbec žiadny vplyv na jej daňovú povinnosť; daň mala platiť výherkyňa nie ty - § 8 ods. 10 zákona o dani z príjmov: "Pri poskytnutí nepeňažnej výhry alebo ceny je prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania povinný oznámiť výhercovi hodnotu výhry alebo ceny, ktorou je obstarávacia cena alebo vlastné náklady prevádzkovateľa alebo organizátora hry, súťaže alebo žrebovania, alebo poskytovateľa výhry alebo ceny."

§ 8 ods. 1 písm. i) a j) hovoria, že výhry sú predmetom dane;

výherkyňa by mala výhru oslobodenú, len ak by hodnota nepresahovala 165,97 Eur - § 9 ods. 2 písm. l); inak mala povinnosť podať daňové priznanie za obdobie, kedy vyhrala a mala z výhry odviesť daň

Dopravný inšpektorát skúma vysporiadane daňovej povinnosti u výhercu, keď píšeš, že máš problém s technickým?:confused:
sssisssa
05.04.11,12:55
Dakujem za rady.Na policii mi povedali ze si mam zohnat novy technicak lebo tento uz je stary a tusim od roku 2010 su uz nove a ten skuter ma rok vyroby 2009.kde ho mam zhanat?
ivka70
06.04.11,06:00
Dakujem za rady.Na policii mi povedali ze si mam zohnat novy technicak lebo tento uz je stary a tusim od roku 2010 su uz nove a ten skuter ma rok vyroby 2009.kde ho mam zhanat?

A na policii ti to nepovedali?
Ja by som sa asi obratila na dovozcu/predajcu konkretnych motocyklov na Slovensko.