murgasr
05.04.11,09:44
Dobrý deň, práve nám začali zatepľovať bytový dom a keď som si pozeral moje a aj iné okná v dome, tak rám okna z vonkajšej strany má po stenu 2-3 cm. Keď ešte k tomu pripočítam aj sieťku, tak to vychádza na 1,5 -2 cm. Pracovník firmy, ktorá nám zatepľuje povedal, že okolo okien budú dávať len stierku so sieťkou, pretože sa im tam nezmestí polystyrén a ani termoomietka. Oni by potrebovali minimálne 4 cm. Chcem sa spýtať, či sa to nedá vyriešiť termofarbou, ale nie som si istý jej účinnosťou vzhľadom na cenu termofarby. Je mi jasné, že tam budú vznikať tepelné mosty. Poraďte prosím ako sa dá tento problém vyriešiť. Ďakujem. Dosť to ponáhľa, pretože už dokladajú minerálnu vlnu z jednej strany domu a budú pokračovať v ďalších prácach.
Kvaka
05.04.11,08:40
Dobrý deň, práve nám začali zatepľovať bytový dom a keď som si pozeral moje a aj iné okná v dome, tak rám okna z vonkajšej strany má po stenu 2-3 cm. Keď ešte k tomu pripočítam aj sieťku, tak to vychádza na 1,5 -2 cm. Pracovník firmy, ktorá nám zatepľuje povedal, že okolo okien budú dávať len stierku so sieťkou, pretože sa im tam nezmestí polystyrén a ani termoomietka. Oni by potrebovali minimálne 4 cm. Chcem sa spýtať, či sa to nedá vyriešiť termofarbou, ale nie som si istý jej účinnosťou vzhľadom na cenu termofarby. Je mi jasné, že tam budú vznikať tepelné mosty. Poraďte prosím ako sa dá tento problém vyriešiť. Ďakujem. Dosť to ponáhľa, pretože už dokladajú minerálnu vlnu z jednej strany domu a budú pokračovať v ďalších prácach.
Aj my to máme takto urobené, špalety sú nezaizolované, bolo málo priestoru na akúkoľvek tepelnoizolačnú vrstvu. Zatiaľ po dvoch zimách nevidím nijaké plesne okolo okien, pýtala som si radu aj tu, v príspevku 6.
http://www.porada.sk/t160675-spalety-polystyren.html
aj tu sú názory na zateplenie špaliet
http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=1007&ThreadID=251662&sortBy=question
murgasr
05.04.11,09:13
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Tak uvidím, či sa pustím do obíjania omietky, prípadne rezania okolo okna. Asi to bude najlepšie.
energetik1
05.04.11,15:13
Za každú cenu tam natlač aspoň tie 2 cm polystyrénu. Z teplotechnického kľadiska sú najkritickejším miestom práve okenné špalety. A nezabudni najmä na izoláciu pod parapetným plechom.
Lotarka
07.04.11,05:35
Mňa by zaujímalo, akú dlhú záručnú dobu máte na zateplenie, tí, čo už máte po tom.
IvanPK
07.04.11,06:21
My sme dostali 15 ročnú záruku na systém Baumit......nám na všetky špalety dali 2 cm hrubý polystyrén.. energetik1 Ti dobré radí....
Jozef Štora
07.04.11,07:44
My sme dostali 15 ročnú záruku na systém Baumit......nám na všetky špalety dali 2 cm hrubý polystyrén.. energetik1 Ti dobré radí....

Potvrdzujem, tiez BAUMIT od 10 do 15 rokov ako ktory dom a spalety treba zateplit za kazdu cenu....
Lotarka
07.04.11,08:23
To som rada, že píšete toľko rokov, lebo u nás je vraj obvykle okolo 5-6 rokov záruka na zateplenie, čo sa mi zdalo veľmi málo.

Ešte ak môžete, rada by som vedela viac o tom, čo píše energetik1 ohľadom izolácie pod parapetnýn plechom - ako by to malo byť?
IvanPK
07.04.11,09:14
Ak si dobre pamätám tak u nás par. dosky pripevnili pur penou a okolo okna dali silikón...
Gapo
08.04.11,08:30
Mám podobnú dilemu, pretože máme vonkajšie rolety. Na jednom okne nedali bočné rozširováky a tam mám aj hliníkovú roletu, na ďalších sú aj rozširováky, ale aj tak sa tam nezmestí izolácia kvôli roletovým vodítkam, riešil niekto podobný prípad a ako? Dá sa skrátiť šírka rolety, oplatí sa to? Ako dopadol tepelný audit bez izolácie špaliet?
murgasr
08.04.11,08:44
Problém možno bude v tom, či sa mi bude dať vyrezať väčší otvor okolo okna, nakoľko je to asi liaty betón a hlavne je to nosná konštrukcia. Možno z bokov to pôjde, tie sú zošikmené, ale zvrchu je to rovné, takže uvidím.
Lotarka
28.04.11,10:10
My sme dostali 15 ročnú záruku na systém Baumit.........

Tá záruka je len na použitý materiál alebo ako celok aj na stavebné práce?
IvanPK
28.04.11,10:32
Je to záruka na celok ako systém zatepľovania.....dala nám firma ktorá to realizovala aj certifikát....zatiaľ bez závad, je to 7 rokov od realizácie....