Robo11
05.04.11,10:12
Dobry den,

chystam sa zalozit si s.r.o, fyzicky budem pracovat v Ceskej republike (trvaly pobyt mam na Slovensku).
Radil som sa s anglickym uctovnikom a ten mi povedal, ze pre mna je lepsie si zalozit sro v Anglicku, kedze po 30-tich rokoch budem mat pravo na anglicky dochodok a ze ked sme v EU (anglicko, cesko, slovensko), to nie je problem. Takze dane a odvody by som odvadzal Anglicku.

Mohli by ste mi poradit, kde by bolo pre mna vyhodnejsie si sro vytvorit, alebo porovnat tieto 2 moznosti?
Samozrejme, ze anglicky uctovnik mi bude radit anglicku s.r.o, kedze sa moze starat o moje uctovnictvo.

Este som sa ho pytal, ako je to s doktorom, kedze zdravotne poistenie budem platit Anglicku, a byvat a pracovat budem v Cesku. Povedal, ze to nie je problem, ze v ramci EU je doktor povinny ma prijat a osetrovat (myslim obvodny, bezne lekarske ukony, ked ochoriem, atd.)

Dakujem.
sroservis
06.04.11,10:38
Dobrý deň,

nepíšete, kde bude Vaša s.r.o. vykonávať podnikateľskú činnosť.

Ak to bude v SR alebo v ČR, pre legálny výkon podnikateľskej činnosti právnickej osoby (Vašej s.r.o.), je potrebné (ak tam už tá právnická osoba nebude mať sídlo), aby tam mala zriadenú organizačnú zložku zapísanú v obchodnom registri.

Bohužiaľ porovnanie výhod a nevýhod slovenskej, resp. českej s.r.o. s anglickou Vám neposkytnem.

Všetko dobré.
Robo11
06.04.11,11:07
S.r.o. bude mat jedneho zamestnanca (mna)
a bude (moja osoba) vykonavat cinnost v Cesku, sidlo bude mat v Anglicku.
Takze vidim, ze pre mna by bolo vyhodnejsie zalozit s.r.o. v krajine, kde bude aj posobit.
A to zalozenie organizacnej zlozky je len za nejaky jednorazovy poplatok, alebo by mi z toho vyplyvali dalsie povinnosti?
mh22
06.04.11,18:24
poplatok + uctovnictvo, dane
Ice dive
06.04.11,19:28
podľa mňa si anglický účtovník naháňa len svoj kšeft... :D:D:D ako môže povedať, že je to pre teba výhodné, ak nepozná pomery a daňové zákony v SR?
porovnaj si výšku daní a odvodov v SR a v GB... prečo veľa Rakúskych firiem sa tlačí na Slovensko, najmä kvôli 19 % daní z príjmu a DPH? a nie do GB ak to je také výhodné...

Ďalšia vec s tou zdravotnou starostlivosťou je to tiež diskutabilné, nakoľko áno sme v EU, a ošetriť ťa musí každý lekár, ale napr. sú zákroky ktoré nie sú nevyhnutné pre záchranu života ako je operácia žlčníka a pod a s touto ťa môžu poslať do GB, keďže si platíš dane a zdravotné poistenie tam...
napr. Slovensko aj Maďarsko sú v EU, veľa Bratislavčanov, aj keď maďarsky nevie pokúpili domy v pohraničí predstav si situáciu, že jedného z nich chytí slepák... z Rajky na Antolskú je to omnoho bližšie ako na obdobnú nemocnicu v Maďarsku, avšak ak si zavoláš sanitku zo SR, tak nepríde lebo nemôže na cudzom území zasahovať...
Robo11
07.04.11,09:39
A keby som si zalozil s.r.o. na Slovensku ( mam tu trvale bydlisko), tiez by som potreboval mat zriadenú organizačnú zložku zapísanú v obchodnom registri v Cesku?

A ak ano, myslite tym, ze by som musel platit dvoch uctovnikov v dvoch krajinach a tiez platit dane 2-krat?

Vie niekto vysku toho poplatku za zriadenie org. zlozky, alebo aspon kde sa to da vyhladat?

Dakujem.
Ice dive
07.04.11,11:01
A keby som si zalozil s.r.o. na Slovensku ( mam tu trvale bydlisko), tiez by som potreboval mat zriadenú organizačnú zložku zapísanú v obchodnom registri v Cesku?

A ak ano, myslite tym, ze by som musel platit dvoch uctovnikov v dvoch krajinach a tiez platit dane 2-krat?

Vie niekto vysku toho poplatku za zriadenie org. zlozky, alebo aspon kde sa to da vyhladat?

Dakujem.
najideálnejšie je mať sro tam kde sro vytvára zisk... je nelogické aby si mal slovenskú sro, ktorá tu bude len papierovo a organizačná zložka v ČR by vytvárala zisk v ČR... t.j. založ spoločnosť tam kde budeš aj reálne podnikať...

ak by si mal sro v SR a organizačnú zložku v ČR musel by si platiť dvoch účtovníkov pre SR aj ČR, lebo všade sú iné zákony ktoré treba dodržiavať, pričom daň by si platil podľa toho kde vznikol zisk... nemôžu ťa zdaňovať 2x... t.j. ak vytvoríš zisk v ČR, zaplatíš daň v ČR podľa ich platných zákonov, ak v SR, zaplatíš daň u nás podľa našich...
sroservis
07.04.11,11:03
Ak bude Vaša slovenská s.r.o. vykonávať v ČR podnikateľskú činnosť, tak by tam mala mať zriadenú organizačnú zložku. Organizačná zložka bude viesť účtovníctvo a podávať daňové priznanie podľa českých zákonov.

Ako daňové náklady sa v ČR uznávajú aj náklady slovenskej s.r.o. vynaložené na podporu organizačnej zložky, náklady na jej riadenie a správu. Zisk po zdanení môžete vyviesť von, sú tam aj nejaké pravidlá, že môžete vyviesť aj časť nezdaneného zisku.
Dvojitému zdaneniu toho istého príjmu by mala zamedziť medzinárodná dohoda o zamedzení dvojitého zdanenia.

Súdny poplatok za zriadenie organizačnej zložky je 5.000 Kč.
vogueestylee
07.04.11,12:50
presne toto riesim aj ja lebo v GB mas firmu do 15min cez internet zalozenu stoji to cca 20 libier, zakladne imanie staci 1 GB, dane sa registrujes az ked sa ti zacne darit nad 300o libier proste je to tam iny svet ako tento bananistan ale zaroven ma zaujala moznost

firma v danovom raji 650 euro zalozenie
mesacne 350 euro za spravu, ziadne problemy s danovym, uctovnicto viest a platit uctovnicky, 350 euro rocne je 30 euro mesacne a za to podvojne ti asi nespravi ziadna uctovnicka.. (ceny som cekoval cca 170 euro mesacne za podvojne, 70 za jednoduche) neplatis dane (rozumej prostitutky nasim hokejistom co su teraz vo vlade a nechavaju v MLkach vyplaty).. len riesim ako legalne si z tamad vyplatit zist...
Robo11
08.04.11,08:51
Presne za tymto ucelom som sa pytal tuto otazku.

Moja situacia je nasledovna:

Som zamestnanec v anglickej firme.
Kedze sa presuvam do Ceska a firma, v ktorej pracujem tam nema pobocku, musim si vytvorit s.r.o. a kazdy mesiac im fakturovat moje sluzby (praca na pocitaci a jej posielanie cez internet)
Firma bude pozostavat len z jednej osoby.

Zatial co v Anglicku stoji zalozenie s.r.o. cca 100 libier, zakladne imanie je min. 1 libra a vytvorenie trva 1 den. Plus v tomto pripade by som v Cesku potreboval zalozit organizacnu zlozku (5000CZK). A musel by som mat uctovnika v anglicku aj v cesku.

V Cesku stoji zalozenie s.r.o. 11000CZK, zakladne imanie 200000CZK a vytvorenie trva cca 5-10 dni. V tomto pripade by som mal uctovnika len v cesku.

Mohli by ste ma opravit, pripadne doplnit, ak som na nieco zabudol?

Hlavny rozdiel vidim v tom zakladnom imani.

Ako to vidite vy? Co by bolo teda pre mna vyhodnejsie?
mh22
12.04.11,17:23
nemas na vyber. ak budes podnikat v cesku musis mat nieco v cesku. anglicka sro ta nezachrani.