modra laguna
05.04.11,10:16
Zdravim...poradite mi ako zacat konat, ked majitel bytu, ktory prenajima byt je benevolentny a neriesi promtne vyzvy od najomnikov, ked ze jeho podnajomnici rusia nocny klud??? Kde sa obratit??? Na SBD, alebo na mestsky urad??? Vdaka
tweedle
05.04.11,08:27
ja by som na podnájomníkom zavolala zakaždým mestskú políciu 30 eurová pokuta za rušenie nočného kľudu, nie je málo,,,buď by sa podnájomníci spamätali alebo pri častejších návštevách určite polícia začala riešiť aj majiteľa,,
modra laguna
05.04.11,08:36
ja by som na podnájomníkom zavolala zakaždým mestskú políciu 30 eurová pokuta za rušenie nočného kľudu, nie je málo,,,buď by sa podnájomníci spamätali alebo pri častejších návštevách určite polícia začala riešiť aj majiteľa,,

len ze my sa bojime, lebo v podstate obhajujeme svoje prava, ale sa stalo uz, ze ludom rozbili okno kamenon, alebo napadli cloveka na ulici a podobne....ci ze, ani z voza, ani navoz???
tweedle
05.04.11,08:46
ja som tiež zažila problémy so susedom, nájomníkom, každodenné hádky, bitky po slovných slušných upozorneniach sme dopadli tak, že sused si "vyčíhal" keď sa u nás na oslave zišlo pár priateľov 22:05 sme mali za dverami mestskú políciu, pokutu vo vrecku do toho dobehla jeho družka že je niekto z nášho bytu rasisticky napadol ( bola rómka) a skončilo sa to teda aj obvinením s rasistického útoku,,po polícíí sme chodili asi pol roka,,,(podotknem že pár priateľov u nás znamená 6 ľudí, ktorý pri telke popíjajú vínko, vo všetkej slušnosti)

niet na dobrých susedov,,,,
tweedle
05.04.11,08:50
ale určite by som ta len tak nenechala,,,skúste sa hromadne obrátiť na bytové družstvo so sťažnosťou na majiteľa,,,ešte by ma zaujímal či je majiteľ nahlásený na DU
modra laguna
05.04.11,09:22
ale určite by som ta len tak nenechala,,,skúste sa hromadne obrátiť na bytové družstvo so sťažnosťou na majiteľa,,,ešte by ma zaujímal či je majiteľ nahlásený na DU
ako to zistime???....daju nam taku infosku na DU???
tweedle
05.04.11,09:32
ako to zistime???....daju nam taku infosku na DU???
myslím, že skôr nie,,,ale ak chcete byť zlý tak by som zavolala na DU, že či pán XY priznal príjem z prenájmu..aj keby ti priamo neodpovedali asi by to začali riešiť, len neviem čo by to spôsobilo vo vzťahu s vami či by tá situácia nebola ešte vyostrenejšia,,,
skús sa najskôr nenápadne na to spýtať majiteľa, ak neplatí nebude chcieť mať problémy s daňovákmi, a možno radšej niečo porieši s nájomníkmi aby boli obe strany spokojné,,
Mária27
05.04.11,10:27
Hociktorý vlastník iného bytu môže dať návrh na súd, aby sa mu byt predal - v zmysle § 11 ods. 5 bytového zákona.