Janri
05.04.11,11:31
Dobry den,

o zamestnancoch sa tu pise vela, ja som bola vsak od skoncenia skoly /2003/ SZCO. Platila som si vsetky odvody, dane, v r. 2006 som nastupila na prvu matersku + rodicovsku, v r. 2008 na druhu a medzitym som si zivnost pozastavila /zatial ju mam pozastavenu do sept. 2012/. Druha rodicovska mi skonci teraz aprilom 2011 /syn dovrsi 3roky 29.4./.
Viete mi poradit co vsetko mam zacat vybavovat, aby som dostala po skonceni MD+RD aspon nejake peniazky? Ake mam moznosti? Su vobec nejake?
Neviem, ci budem mat narok na nezamestnanecke, ci sa mi vobec oplati ist sa tam registrovat, pretoze sa mi pocas RD nejako zrusilo platenie nemocenskeho poistenia, nie som momentalne nem. poistena uz 2roky.
Kedze sa nemam kam vratit do prace, zaciname byvat na novom mieste /kolaudujeme dom/ - zatial tu mam prechodne bydlisko, starych rodicov, ktori potrebuju opatrovanie, poradte prosim, ci este vybavovat nieco /podporu v nezamestnanosti?/ v mieste mojho trvaleho bydliska... Su to ine okresy, dokonca aj kraje, nie je problem vycestovat, len ci sa to potom po prestahovani bude dat potom jednoducho zmenit.
Dakujem za kazdu skusenu radu..!
Jana
Janri
13.04.11,08:56
nikto mi nevie poradit? zivnostnici, nie ste tu nejaki v podobnej situacii?

dik