sigrenka
05.04.11,12:20
Zdravím, potrebujem radu :)
Vyštudovala som 5-ročné magisterské štúdium v odbore: Učiteľstvo pre špeciálne školy: Pedagogika telesne postihnutých, chorých a zdravotne oslabených; Učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov: Matematika.
V tej vyhláške MŠ 437/2009 Z.z. v časti III. (kvalifikácia pre 1. stupeň) sa v bode 15. uvádza: "v študijnom odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť (špeciálne školy)".
Som, či nie som na to kvalifikovaná? Bo sa fakt v tom už navyznám...
Ďakujem a prajem pekný deň...
zdenka131
06.04.11,03:01
Ahoj,
pre I. stupeň ZŠ nie si kvalifikovaná. Kvalifikovaná by si bola v prípade, že by si súčasne s pedagogikou telesne postihnutých študovala aj I. stupeň ZŠ a mala z neho štátnice. Na I. stupni si kvalifikovaná iba na vyučovanie matematiky.
sigrenka
06.04.11,07:50
Ďakujem moc :)
Míšatko
08.04.11,18:28
Ťažko povedať, skús si to zistiť na fakulte, pretože ja napríklad som ukončila magisterske studium učitelstva pre 1. stupen ZŠ a robím si kontinuálne vzdelavanie pedagogiky mentálne postihnutých a tým pádom som kvalifikovana učiť na špeciálnej škole vo všetkých ročníkoch, nielen prvý stupen, nakolko študujeme didaktiky všetkých predmetov a v porovnaní s normálnou základnou školou majú postihnutí žiaci osnovy celkom iné, takí deviataci zo špeciálky sú približne na úrovni štvrtáka normálnej základnej školy, to učivo je porozťahované do 9 ročníkov.