vitamín
05.04.11,13:05
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom zamestnania na dohodu. Hľadám spôsob, ako by bolo najvýhodnejšie, ale aj v poriadku zamestnať pani, ktorá k nám chodieva 2x v týždni vydať stravu. Najlepšia je Dohoda o prac. činnosti. Ale v niektorých mesiacoch sa stane, že potrebujeme zaskočiť aj častejšie. Niekedy 1x v mesiaci, inokedy aj 5 dní, niekedy vôbec. Môžem jej popri dohode o PČ dať aj Dohodu o VP? Ak by som ju mala zamestnať na HPP, zbytočne by musela čerpať dovolenky, ktoré nepotrebuje a dni, v ktoré ju potrebujem naviac, neviem dopredu predvídať.
Som začiatočník a hľadám pre ňu najlepšie riešenie. Môžte mi poradiť?
veronikasad
05.04.11,11:07
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom zamestnania na dohodu. Hľadám spôsob, ako by bolo najvýhodnejšie, ale aj v poriadku zamestnať pani, ktorá k nám chodieva 2x v týždni vydať stravu. Najlepšia je Dohoda o prac. činnosti. Ale v niektorých mesiacoch sa stane, že potrebujeme zaskočiť aj častejšie. Niekedy 1x v mesiaci, inokedy aj 5 dní, niekedy vôbec. Môžem jej popri dohode o PČ dať aj Dohodu o VP? Ak by som ju mala zamestnať na HPP, zbytočne by musela čerpať dovolenky, ktoré nepotrebuje a dni, v ktoré ju potrebujem naviac, neviem dopredu predvídať.
Som začiatočník a hľadám pre ňu najlepšie riešenie. Môžte mi poradiť?
kolko hod. denne trvá výdaj stravy ?
rodina1
05.04.11,11:08
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom zamestnania na dohodu. Hľadám spôsob, ako by bolo najvýhodnejšie, ale aj v poriadku zamestnať pani, ktorá k nám chodieva 2x v týždni vydať stravu. Najlepšia je Dohoda o prac. činnosti. Ale v niektorých mesiacoch sa stane, že potrebujeme zaskočiť aj častejšie. Niekedy 1x v mesiaci, inokedy aj 5 dní, niekedy vôbec. Môžem jej popri dohode o PČ dať aj Dohodu o VP? Ak by som ju mala zamestnať na HPP, zbytočne by musela čerpať dovolenky, ktoré nepotrebuje a dni, v ktoré ju potrebujem naviac, neviem dopredu predvídať.
Som začiatočník a hľadám pre ňu najlepšie riešenie. Môžte mi poradiť?
Na tú istú pracovnú činnosť jej nemôžeš dať aj Dohodu o pracovnej činnosti aj Dohodu o vykonaní práce. Dohoda o vykonaní práce sa skôr dáva na vykonanie jednorázovej úlohy a nie na opakujúcu sa činnosť.
Pri dohode o pracovnej činnosti je podmienka odpracovať týždenne maximálne 10 hodín. Čo však nevylučuje, že napr. v týždni nemôže odpracovať aj menej hodín, poprípade v danom mesiaci neodpracovať ani hodinu.
vitamín
05.04.11,13:18
Ja som jej dala v Dohode o PČ maximum-2X po 5hod., s tým, že v tom bude aj upratanie priestorov. Moja zlatá pani je ochotná kedykoľvek prísť pomôcť, ale...Asi som to nedomyslela. Neviem, ako teraz doriešiť také výpadky, že...neviem kedy a na koľko ju možno budem okrem toho potrebovať. Ale viem, že tie dva dni v týždni je pre mňa "opakujúca sa činnosť".
drobeceva
05.04.11,14:43
Ja som jej dala v Dohode o PČ maximum-2X po 5hod., s tým, že v tom bude aj upratanie priestorov. Moja zlatá pani je ochotná kedykoľvek prísť pomôcť, ale...Asi som to nedomyslela. Neviem, ako teraz doriešiť také výpadky, že...neviem kedy a na koľko ju možno budem okrem toho potrebovať. Ale viem, že tie dva dni v týždni je pre mňa "opakujúca sa činnosť".
a čo tak poriešiť to pracovnou zmluvou na kratší PČ?
vitamín
06.04.11,07:20
citujem úvod:"Ak by som ju mala zamestnať na HPP, zbytočne by musela čerpať dovolenky, ktoré nepotrebuje a dni, v ktoré ju potrebujem naviac, neviem dopredu predvídať". Ale asi to bude jediné možné riešenie. Ďakujem.