lucka127
05.04.11,13:07
Dobrý den stala sa mi taka vec, dostala som prispevok pre SZCU, podnikam mesiac,avsak zistila som ze som tehotna aj napriek pouzivaniu antikoncepcie, co z toho pre mna vyplyva?musim vratit prispevok,alebo mozem podnikat dalej, problem je v tom ze mam uz nakupene prislusenstvo ktore bolo uvedene v podnikatelskom zamery, chcem sa sudit aj s firmou ktora vyraba danu antikoncepciu..toto sa mi este nestalo..som v bezvychodiskovej situacii a neveim na koho sa s touto otazkou obratit?viete mi niekto poradit?
linko1
05.04.11,12:55
tak občas sa chybička "vloudi"
žiadna firma, ktorá vyrába anikoncepciu nič negarantuje na 100%
účinky sa môžu znížiť rôznymi spôsobmi - vid pribalený návod na použitie...
podnikať môžete aj popri bábätku,
živnosť musí trvať minimálne 2 roky
rdb
05.04.11,12:59
Vobec to nie je az taka bezvychodiskova situacia, neviem v com podnikas ale niektore veci sa daju robit aj doma popri babatku alebo tak podobne.
Sudenie ti teda velmi nepomoze. Teda urcite ti nepomoze.
lucka127
05.04.11,17:19
Vobec to nie je az taka bezvychodiskova situacia, neviem v com podnikas ale niektore veci sa daju robit aj doma popri babatku alebo tak podobne.
Sudenie ti teda velmi nepomoze. Teda urcite ti nepomoze.


pri jednom mozno ale pri troch to bude tazsie nastastie mam eshop tak hadam to dako zladim:))jediny problem skor je ze ako to funguje s prispevkom ktory som dostala od statu,ci to budem musiet vratit alebo fungujem dalej..a potom ako je to z rodicovskym prispevkom a tymito vecami.:rolleyes:kazdopadne dakujem za odpoved
lucka127
05.04.11,17:21
tak občas sa chybička "vloudi"
žiadna firma, ktorá vyrába anikoncepciu nič negarantuje na 100%
účinky sa môžu znížiť rôznymi spôsobmi - vid pribalený návod na použitie...
podnikať môžete aj popri bábätku,
živnosť musí trvať minimálne 2 roky


letáky čítam neboj ništ:))avsak toto nechapem pretoze sme na tomto type antikoncepcie ficali tristvrte roka a teraz zrazu ked solidne som v podnikani, a rozbieham naplno baaac..nevysvetlitelne jednoducho
220870
05.04.11,17:28
Skúste miesto nadávania sa tešiť.za 8 mesiacov tu hodte fotto malého a budeme sa tešiť s vami.
lucka127
05.04.11,17:36
jasne ze sa teším:)ved každé bábätko je požehnaním,akurát ma troška trápi aby ma nepošliapal náš štát preto sa snažím zistiť ako dalej postupovat co sa zivnosti tyka
rdb
06.04.11,06:25
Ak mas e-shop tak zostan zivnostnik obcas nieco predaj nech mas "pohyb" kvoli tomu ze si tehotna prispevok vracat nemusis. :)
veronikasad
06.04.11,06:28
jasne ze sa teším:)ved každé bábätko je požehnaním,akurát ma troška trápi aby ma nepošliapal náš štát preto sa snažím zistiť ako dalej postupovat co sa zivnosti tyka
Lucka, si nemocensky poistená ? Vznikne ti nárok na materské, alebo len na rodičovský príspevok ?
lucka127
06.04.11,06:36
Lucka, si nemocensky poistená ? Vznikne ti nárok na materské, alebo len na rodičovský príspevok ?


ved toto prave neviem ja sa do tychto veci vobec nevyznam platim si len socialku a poiste so setrenim pomimo cez poistovakov..dobrovolne platenie som si na prvy rok nedala..treba platit to dobrovolne aby mi vznikol narok na matersku?