brezicka
05.04.11,15:19
Ahojte,

chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s pohovkami Ektorp z IKEA, maju vymenitelne potahy. Potrebovala by som ich uz vyprat, no pisu tam, ze cistit len chemicky, cize akurat odniest do cistiarne. Neskusal niekto naaahodu:) tieto potahy prat doma v pracke? My mame cierne...

Dakujem.
ka.ja
08.04.11,06:40
Aj mne by takáto rada pomohla... Bojím sa to risknúť. Najmä mám strach, aby sa nesprali.
pinta
08.04.11,06:55
Poťahy z Ikey sú pomerne masívne a tam je problém, že pračka je malá a pranie je neúčinné - zlý výsledok- má to málo priestoru na to aby sa odplavila nečistota.Zostane to vyzrážané v určitých záhyboch.Ale možno sa nájde niekto s gurážou a bude to prať vo vani, sprchovať dokola a systém štyria ho držali, ešte im ušiel.Ja som sa na to neodhodlala .
brezicka
08.04.11,09:38
No ved prave. Pozerala som na ikeackej stranke, pisu tam sice, ze je mozne ich prat v pracke, ale na samotnom potahu je len to chemicke cistenie...tie potahy maju mat 6,7kg podla nich a my mame pracku na 7kg pradla, takze teoreticky by to slo, len sa presne bojim toho, co pise pinta + este to, ze su cierne, takze sa bojim, ze pri vyssej teplote by som mohla o tu ciernu farbu prist....
Inak zistovala som to v cistiarni u nas a vycistia to aj v ramci jedneho dna, kilo takehoto pradla stoji 1,5€ a chlapik mi tvrdil, ze ta cierna nezlezie, lebo maju na to nejake speci prostriedky...
ka.ja
11.04.11,11:59
popýtam sa aj ja v cistiarni, to bude najistejsie