moniqueh
05.04.11,18:02
Pred vyše dvoma rokmi ma moji susedia poprosili, aby som im podpísala povolenie na výstavbu hospodárskych budov. Na základe tohto povolenia dostali Stavebné povolenie. Naše vzťahy sa medzitým vyhrotili a začal sa akýsi boj medzi nami. Strašne ma trápia nezhody medzi nami, ale riešenie je v nedohľadne. Rada by som vedela dokedy musí byť stavba dokončená? V Stavebnom povolení stojí, že jeho platnosť je na dva roky. Taktiež je tam uvedené, že musí začať realizáciu tejto stavby do dvoch rokov. Tak môj chytrý sused rýchlo pred uplynutím dvoch rokov položil základy, čiže začal stavať. Je určitá doba do ktorej musí byť stavba dokončená, alebo to bude "stavba desaťročia"? Nepotrebuje po uplynutí týchto dvoch rokov znova môj podpis a povolenie, ak by chcel pokračovať vo výstavbe? Vopred Vám ďakujem za odpovede.
vratnik
05.04.11,18:52
Stavat moze cely zivot. Nie je problem na urade opakovane ziadat o predlzenie terminu dokoncenia stavby. Poznam stavbu, kde sa pred 40 rokmi stavebnik strasne nahneval a stavba zostala v takom stave ako pred 40 rokmi, vratane rozpadajuceho sa dreveneho lesenia.