mystic
05.04.11,19:11
Dobrý večer

Už dlhšiu dobu uvažujem nad podnikaním v oblasti zdravia, predaj potravin na štýl vegetka, predaj čajov, prírodná kozmetika, možno aj drogeria, čistiace prostriedky vhodné tohoto typu.
V našom meste už máme obchod s racionálnou výživou, jedna majiteľka v centre mesta má dva obchody blízko seba, ale chýbajú jej tam veci, rôzne koreniny, kozmetiku tam nemá ani dobrý výber čajov - kvalitných.
Dostanem príspevok na podnikanie na túto činnosť?
V akej výške sú teraz odvody a ako to vyzerá pri obhajobe a vypracovaní plánu na podnikanie, na čo si treba dať pozor a na čom si dať záležať, na čo sa pripraviť?
Mám skúsenosť s vypracovaním podnikatelského zámeru z agroturistiky v rámci školskej práce pre jednu pani, no neviem akých bodov sa mám držať v tomto prípade pri vypracovavani, či to bude niečo podobné, swot analýza alebo poskytne takéto informácie úrad práce?
Bola by som povdačna za každe rady aj skúsenosti v začiatkoch. Každa rada vítaná.
Ešte ma napadlo, pozerala som priestory na prenájom, zda sa mi to dosť cenovo vysoké, neviem či by nebolo výhodnejšie odkúpiť nejaky ten priestor.
Za všetky rady vopred dakujem.