Luna
25.08.04,10:06
Keď si doveziem úžitkové auto z Čiech.Ako je to potom z DPH na Slovensku?
Ego
25.08.04,08:33
Zákon o DPH § 11 (3) nadobudnutie nového(!) dopravného prosriedku je vždy predmetom dane.
§ 3 (5) Každá osoba, ..... je zdaniteľnou osobou. Aj súkromne, nielen na podnikanie
Otázku treba formulovať presne. Z textu nevedno či je to auto nové.
Luna
25.08.04,08:46
Ide o ojazdená auto na podnikanie.
Jozef Mihál
25.08.04,09:43
Tento problém ma tiež veľmi zaujíma. V mojom prípade by šlo o dovoz nového automobilu na podnikanie, pričom v Česku je toto auto zaradené do kategórie N1 - malé úžitkové. Inak ak sa o to niekto zaujíma, tak v Česku sú predajcovia áut omnoho dynamickejší, ako u nás, omnoho viac áut ponúkajú s prestavbou na N1 ! Ako príklad uvediem Ford Focus kombi alebo Mondeo kombi ! Taký Focus 1.6 benzín v slušnej výbave vyjde v N1 verzii v prepočte pod 500 tis. Sk.
IvoM
27.08.04,10:22
Podľa mňa, pokiaľ sa jedná o ojazdené vozidlo podľa §11 odst.3 toto nie
je predmetom dane v SR a teda sa DPH u nás neplatí. Predpokladám ale že
touto DPH predajca v ČR zaťaží to vozidlo a keďže táto sa u nás odpočítať nedá a tak sa dovoz ojazdených úžitkových vozidiel z EU predraží.
makosiak
27.08.04,10:49
Tiež si myslím, že za ojazdené auto dovezené z EU sa DPH neplatí , ale prečo by malo byť zaťažené DPH predajcom v ČR?
bepo
27.08.04,14:16
V Cesku je aj Megane kombi v uzitkovej verzii.Ale ja si myslim ze ci je to uzitkova verzia zavisi od legislativy toho statu kde sa prihlasuje napr sem sa priveze osobne auto a predajca z neho urobi uzitkove.