BEBANT
03.01.06,16:04
Ahojte, včera som objavila vašu stránku a som uplne nadšená, že takéto niečo funguje...mám asi 4 roky praxe v mzdách a personalistike, začínam s jednoduchým a podvojným účtovníctvom, ale v tom ešte veľmi na mňa nie je spoľah :))) verím že to dlho nepotrvá a budem môcť aj ja prípadne poradiť...Mzdy som robila žiaľ pred 5 rokmi, ale bolo to v dosť veľkom rozsahu, 250 ľudí a asi 50 dohodárov...problém je v tom, že som z veľa vecí vypadla.Hlavne čo sa týka odvodov, ako sa teraz počíta PN, ako je to s tým bonusom...ako má vlastne vyzerat celá mzda...vedeli by ste mi poradiť? nemusíte všetci všetko, skor čo vás z výplatnej pásky napadne, budem vám veľmi vďačná...zaujímaju ma hlavne odvody a kam, ako zamestnanec, ako zamestnávateľ, postup pri ročnom zúčtovaní, lebo mám dojem, že ročná daň tam už nefunguje, ale systém neviem presne popísať...pokial by niečo chýbalo, pripíšem ešte...velmi ďakujem a inak všetko dobré do Nového roka :)))) Andrea
Janka6685
03.01.06,15:26
Keďže je to široký okruh, tak sa skús pozrieť aj napr. na "PoradaBlog - Odborné články" http://www.porada.sk/forumdisplay.php?f=86.php? - tam máš odvody do roku 2005, od roku 2006, pri PN a mnoho zaujímavého. A preštuduj si samozrejme poradu, v tvojom prípade hlavne Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody. Určite nájdeš odpovede na mnohé tvoje otázky. Veľa šťastia.:)
vladan
03.01.06,15:28
...ako má vlastne vyzerat celá mzda...

potrebuješ rok 2005 alebo rok 2006?
BEBANT
03.01.06,15:37
Asi rok 2006 by bol skor aktuálny, keďže by som chcela znova so mzdami začať...ďakujem
BEBANT
03.01.06,15:40
Ďakujem, určite si to pozriem :)))
BEBANT
03.01.06,16:14
Keďže je to široký okruh, tak sa skús pozrieť aj napr. na "PoradaBlog - Odborné články" http://www.porada.sk/forumdisplay.php?f=86.php? - tam máš odvody do roku 2005, od roku 2006, pri PN a mnoho zaujímavého. A preštuduj si samozrejme poradu, v tvojom prípade hlavne Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody. Určite nájdeš odpovede na mnohé tvoje otázky. Veľa šťastia.:)


Prezrela som si to...a mám tam v tom haluze nejaké..respektívne mám dojem, že sa dosť teda toho zmenilo:))):D vedela by si mi poradiť? napríklad mám pred sebou tabulku odvodov pokiaľ má zamestnane pracovnú zmluvu a tam sa píše, ža verejné zdravotné poistenie od 1.1.2006 sa platí nasledovne: zamestnávateľ preddavky - 10% z príjmu každého zamestnanca v príslušnosm mesiaci, najmenej zo 6900 Sk na 1 ZC - 690Sk a ńajviac 47475 sk na 1 ZC - 4748,-Sk , tých 10% z príjmu, tým príjmom myslia bývalý vymeriavací základ? to už neexistuje? A čo je to ZC? mám dojem, že to bude ten všeobecný vymeriavací základ, čo bolo volakedy? alebo dačo iné?som z toho jelenica fakt :((
Janka6685
03.01.06,16:55
Prezrela som si to...a mám tam v tom haluze nejaké..respektívne mám dojem, že sa dosť teda toho zmenilo:))):D vedela by si mi poradiť? napríklad mám pred sebou tabulku odvodov pokiaľ má zamestnane pracovnú zmluvu a tam sa píše, ža verejné zdravotné poistenie od 1.1.2006 sa platí nasledovne: zamestnávateľ preddavky - 10% z príjmu každého zamestnanca v príslušnosm mesiaci, najmenej zo 6900 Sk na 1 ZC - 690Sk a ńajviac 47475 sk na 1 ZC - 4748,-Sk , tých 10% z príjmu, tým príjmom myslia bývalý vymeriavací základ? to už neexistuje? A čo je to ZC? mám dojem, že to bude ten všeobecný vymeriavací základ, čo bolo volakedy? alebo dačo iné?som z toho jelenica fakt :((

Neviem, ako to bolo pred rokmi, ale teraz ...tie čísla sú vymeriavacím základom. Zamestnávateľ teda zaplatí odvod vo výške 10 % z hrubej mzdy zamestnanca (najmenej zo sumy 6 900,-) a zamestanec zaplatí 4 % zo svojej hrubej mzdy. 6900 je teda minimálny a 47475 je max. vymeriavací základ.
Janka6685
03.01.06,16:58
....a ZC je skratka pre zamestnanca...tiež som rozmýšľala, že čo to je, keď si to napísala, ale v tej tabuľke je : zamestnanec (ZC).:rolleyes:
BEBANT
03.01.06,18:37
....a ZC je skratka pre zamestnanca...tiež som rozmýšľala, že čo to je, keď si to napísala, ale v tej tabuľke je : zamestnanec (ZC).

Ano, ja som to napísala a potom som si to pozerala a pochopila som že to je zamestnanec :))) no a zmenilo sa myslím hlavne to, že sa robí ročné zúčtovanie poistného, dokonca teraz ako študujem to zdravotné poistenie v kocke, sledujem tam, že sa to vlastne robí tento rok prvýkrát..ozaj a je tam nejaká poznámka v zákone o zdravotnom poistení, že do VZ pre zdrav.poistenie nejdú príjmy z asistencie...to je aký druh pomeru preboha? :)))neviem či mi to zobrazí, asi to šupnem rovno do témy asistencia ak nie...
Janka6685
03.01.06,19:06
....a ZC je skratka pre zamestnanca...tiež som rozmýšľala, že čo to je, keď si to napísala, ale v tej tabuľke je : zamestnanec (ZC).

Ano, ja som to napísala a potom som si to pozerala a pochopila som že to je zamestnanec :))) no a zmenilo sa myslím hlavne to, že sa robí ročné zúčtovanie poistného, dokonca teraz ako študujem to zdravotné poistenie v kocke, sledujem tam, že sa to vlastne robí tento rok prvýkrát..ozaj a je tam nejaká poznámka v zákone o zdravotnom poistení, že do VZ pre zdrav.poistenie nejdú príjmy z asistencie...to je aký druh pomeru preboha? :)))neviem či mi to zobrazí, asi to šupnem rovno do témy asistencia ak nie...

Na to ročné zúčtovanie sa konajú nejaké školenia, takže bolo by dobré nejaké navštíviť. http://www.porada.sk/t14843-roene-zuetovanie-poistneho--ako-na-to.html
Janka6685
03.01.06,19:15
....a ZC je skratka pre zamestnanca...tiež som rozmýšľala, že čo to je, keď si to napísala, ale v tej tabuľke je : zamestnanec (ZC).

Ano, ja som to napísala a potom som si to pozerala a pochopila som že to je zamestnanec :))) no a zmenilo sa myslím hlavne to, že sa robí ročné zúčtovanie poistného, dokonca teraz ako študujem to zdravotné poistenie v kocke, sledujem tam, že sa to vlastne robí tento rok prvýkrát..ozaj a je tam nejaká poznámka v zákone o zdravotnom poistení, že do VZ pre zdrav.poistenie nejdú príjmy z asistencie...to je aký druh pomeru preboha? :)))neviem či mi to zobrazí, asi to šupnem rovno do témy asistencia ak nie...

...a tá asistencia...no ja si pod tým predstavujem ľúdí, ktorí sa starajú napr. o starších občanov, alebo o postihnutých ľudí,...
Muška
03.01.06,19:19
....a ZC je skratka pre zamestnanca...tiež som rozmýšľala, že čo to je, keď si to napísala, ale v tej tabuľke je : zamestnanec (ZC).

Ano, ja som to napísala a potom som si to pozerala a pochopila som že to je zamestnanec :))) no a zmenilo sa myslím hlavne to, že sa robí ročné zúčtovanie poistného, dokonca teraz ako študujem to zdravotné poistenie v kocke, sledujem tam, že sa to vlastne robí tento rok prvýkrát..ozaj a je tam nejaká poznámka v zákone o zdravotnom poistení, že do VZ pre zdrav.poistenie nejdú príjmy z asistencie...to je aký druh pomeru preboha? :)))neviem či mi to zobrazí, asi to šupnem rovno do témy asistencia ak nie...

Asistencia je tzv. "osobný asistent", ktorý vykonáva práce pre zdravotne postihnutých ľudí.
BEBANT
03.01.06,19:21
Na to ročné zúčtovanie sa konajú nejaké školenia, takže bolo by dobré nejaké navštíviť. http://www.porada.sk/t14843-roene-zu...ako-na-to.html
__________________
Na to asi veľmi veľa času teraz mať nebudem, ale každopádne link prezriem.ďakujem !
BEBANT
03.01.06,19:24
Asistencia je tzv. "osobný asistent", ktorý vykonáva práce pre zdravotne postihnutých ľudí.
__________________
Ano, už som tam nižšie otvorila tému k tomu a už aj uzavrela :))) nezaháľam :)) ďakujem
Muška
03.01.06,19:48
Bebant , keď klikneš na "Cituj" - neodstraňuj tie hranaté zátvorky, lebo potom sa Ti objavuje Tvoj príspevok aj s citáciou spolu - a niekedy to čítam 2 x čo si si odpovedala :) :) :)
BEBANT
04.01.06,08:51
Bebant , keď klikneš na "Cituj" - neodstraňuj tie hranaté zátvorky, lebo potom sa Ti objavuje Tvoj príspevok aj s citáciou spolu - a niekedy to čítam 2 x čo si si odpovedala

Jaj moja zlatá, ešte keby som vedela, aké hrananté zátvorky myslíš .))) ved ja som tuna druhý deň, sa nečuduj .))) ja tu žiadne hrananté zátvorky neodstraňujem...to sa asi nejako....samo....:)))))
liba2
04.01.06,08:54
Bebant , keď klikneš na "Cituj" - neodstraňuj tie hranaté zátvorky, lebo potom sa Ti objavuje Tvoj príspevok aj s citáciou spolu - a niekedy to čítam 2 x čo si si odpovedala

Jaj moja zlatá, ešte keby som vedela, aké hrananté zátvorky myslíš .))) ved ja som tuna druhý deň, sa nečuduj .))) ja tu žiadne hrananté zátvorky neodstraňujem...to sa asi nejako....samo....:)))))Sú to tieto zátvorky: ...len dúfam že budú aj v príspevku :) :)
Dopĺňam: nie sú :) teda slová quote=BEBANT na začiatku textu a quote na konci textu v hranatej zátvorke. Jednoducho nič s tým nerob. Nastav si kurzor na koniec textu a píš svoj príspevok.
No vyskúšaj si to teraz kliknutím na cituj v tomto mojom príspevku.
BEBANT
04.01.06,09:26
no....skúšam...nesmej sa mi ale :)))

Inak sme od témy, toto nie je o odvodoch :)))
BEBANT
04.01.06,09:32
Sú to tieto zátvorky: ...len dúfam že budú aj v príspevku
Dopĺňam: nie sú teda slová quote=BEBANT na začiatku textu a quote na konci textu v hranatej zátvorke. Jednoducho nič s tým nerob. Nastav si kurzor na koniec textu a píš svoj príspevok.
No vyskúšaj si to teraz kliknutím na cituj v tomto mojom príspevku.

Skôra takto som to chcela, aby sa tam aj zobrazil príspevok toho, komu je to adresované...je to takto dobre?
liba2
04.01.06,09:53
Nevyšlo to. Pokračujem cez súkr.správy (SS) vpravo hore klikni si tam.