aktaKP
05.04.11,21:24
Prosím, poradíte mi? Potrebujem poradiť ako zaslať výpoveď zamestnávateľovi. Zamestnávateľ sa nachádza v ČR, na SR máme pobočku a v tej pracujem ja sama. Na SK chodí len sporadicky, takže sa nemôžem spoliehať na to, že možno príde. Výpoveď mu potrebujem zaslať poštou, bolo mi odporučené na jeho súkromnú adresu. Ale čo ak mi ju na domácej adrese neprevezme? Často je mimo domu. Je možné ju zaslať poštou na našu pobočku na SK a ja ju vlastne spolu s ostatnou poštou prevezmem (mám jeho splnomocnenie) a jemu to s firemnou poštou zašlem do ČR? Čiže by sa mi rátal deň doručenia ten, kedy poštu preberiem ja? Ďalšia vec je tá, že poštu zasielam účtovníčke, ktorá pracuje vo firme jeho spoločníčky (ono je to tak, že ona je konateľ v SK s.r.očke a ona je v CZ s.r.očke konateľka). Môžem to poslať potom tam alebo musím na jeho súkromnú adresu? Dúfam, že je to dosť zrozumiteľné a ďakujem pekne za radu.
ivka70
06.04.11,11:11
Aku mas adresu zamestnavatela v pracovnej zmluve?
Na tu posli aj vypoved. V obalke s dorucenkou.
To, ze ju sama prevezmes, ak si jediny pracovnik povereny preberanim posty, nemoze byt prekazkou neplatnosti.
hubatá
06.04.11,11:23
Ja by som to doručovala 2 x to isté na obidve adresy s doručovacou dobou 18 dní, t.j. doporučene do vlastných rúk.
aktaKP
06.04.11,11:26
Na zmluve mám adresu, kde sedím len ja. Len neviem, či mi dajú aj poštu, ktorá by sem prišla do vlastných rúk. Doporučenú preberám, ale takúto som ešte nedostala.
ivka70
06.04.11,13:34
Ja by som to doručovala 2 x to isté na obidve adresy s doručovacou dobou 18 dní, t.j. doporučene do vlastných rúk.

Preco do vlastnych ruk?
Vypoved sa posiela na firmu.
ivka70
06.04.11,13:34
Na zmluve mám adresu, kde sedím len ja. Len neviem, či mi dajú aj poštu, ktorá by sem prišla do vlastných rúk. Doporučenú preberám, ale takúto som ešte nedostala.

Tak si ju posli.
Ak mas na poste poverenie, ze mozes preberat postu, tak ti tu dorucenku daju.
akonahle si ju preberies v praci, tak ju posli mailom majitelovi.
aktaKP
06.04.11,13:59
Lebo on tu nikdy nesedí. Kamarátka sa na to pýtala nejakého právnika na školení a ten povedal, že ak tu nesedí, malo by sa to poslať ku konateľovi domov do vlastných rúk. Ja už som z toho fakt debil. Aj tu panuje ten istý rozkol :(
ivka70
07.04.11,13:11
Lebo on tu nikdy nesedí. Kamarátka sa na to pýtala nejakého právnika na školení a ten povedal, že ak tu nesedí, malo by sa to poslať ku konateľovi domov do vlastných rúk. Ja už som z toho fakt debil. Aj tu panuje ten istý rozkol :(

To, ze on tam nikdy nesedi, teba nemusi zaujimat.
Keby si tam nesedela ty, tak o tom nemusis ani vediet.
Pre teba je podstatne to, ze mas adresu firmy na zmluve taku a na tu adresu posielas aj vypoved.
Ty vobec nemusis poznat konatelovu adresu doma alebo miesto, kde sa zdrziava. Komunikujes s firmou, a ta sidli na tejto adrese.