mackakoll
06.04.11,06:40
Ahojte,
mám externý HD Adata, ešte včera som z neho pozerala filmy dnes mi počítač vyhadzuje upozornenie, že disk je potrebné naformátovať. Keďže ani neviem čo to má byť, zvolila som možnosť naformátovať, ale vyhodilo mi to že disk nie je možné naformátovať. Môže byť problém v tom, že včera moja malá dcéra namočila USB vstup do krupicovej kaše. Snažila som sa to opatrne vyčistiť. Ale potom sme ešte odpozerali celý film. Pomohlo by, keby som kúpila len nový kábel?
newmi
06.04.11,06:00
a vies sa dostat k obsahu toho disku alebo ti po pripojeni vyhodi tu hlasku a nic viac?
Zoltan Miklos
06.04.11,06:36
skus zobrat cely harddisk do nejakej pc predajne, mozno by boli taki ochotni a otestovali by HD s novym kablom.
mackakoll
06.04.11,06:42
a vies sa dostat k obsahu toho disku alebo ti po pripojeni vyhodi tu hlasku a nic viac?
Práveže ma to k obsahu vôbec nepustí...
sthruska
06.04.11,08:39
mimotemy Tak to si v kaši.
newmi
06.04.11,09:03
aky to je presne disk? vies nan poslat odkaz? Aky to je presne USB kablik, teda ake ma koncovky?
mackakoll
06.04.11,10:55
Je to ADATA Superior SHO2, typ kábla ti presne nepoviem nie je to USB vstup do disku ale nejaká tenšia koncovka....
sfinks
06.04.11,18:34
predpokladam ze ste to skusili ale pre istotu skuste pouzit iny usb vstup do pc ... ci to nepomoze ... vacinou sa toto stava ked nejaka elektornika na disku odide a to byva vacinou sposobene tym ze ludia bez odobratai disku v systeme, len tak surovo odpoja disk z kompu za plnej prevadzky a moznoze aj ta krupica ... tomu mohla dopomoct a vacinou vtedy niet pomoci .. ale ak je disk v zaruke a vymena kabla nepomoze (co asi nie) tak potom to vyreklamujes ... mne spadol disk na zem a vyreklamoval som :)
Ericsoft
07.04.11,08:15
Je to ADATA Superior SHO2, typ kábla ti presne nepoviem nie je to USB vstup do disku ale nejaká tenšia koncovka....

otázka ešte znie, ktorý koniec sa dostal do tej kaše :D či bol disk pripojený k pc a dostal sa tam jeden z dvoch koncov na strane disku alebo koniec na strane PC, a teda disk nebol pripojený?
Ale keďže píšeš, že potom ste ešte pozerali film, tak to znamená že káblu ani USB vstupu by sa nič stať nemalo.

Skús sa pozrieť v systéme, či ti disk nájde:
Štart=>Ovládacie panely=>Nástroje na správu=>Správa počítača=>Správa diskov
Tam ti ukáže aktuálne pripojené a rozpoznané disky. Čo ti tam píše?
salvosko
07.04.11,14:27
Sedliacky rozum mi hovorí ... tá kaša tam cez noc zaschla a teraz to nemá kontakt alebo je ten kontakt nedokonalý. Ja by som niekam zašiel vyskúšať iný kábel. Na jednej strane je USB klasika a na druhej strane je mini alebo mikro USB.
Inak je možné že sa pošahal file systém a treba disk nie len sformátovať ale nanovo vytvoriť partition na ňom.
misoft
07.04.11,15:41
Ešte je tu jedna laicka pomoc: keďže konektor bol "zasvinený" krupičkou :D (USB nepapá krupičku!), treba skúsiť ho "vyčistiť" - vystriekať konektor napr.: WD40 (dobrý prostriedok, - čistí konzervuje, odstraňuje prechodové odpory a pod.) vstreknúť do konektora, pri vypnutom PC zasúvať a vysúvať konektor, aby sa prostriedok rozmazal po dotykových kontaktoch (žiadne obavy, nepoškodí PC, ani konektor) a skúsiť pripojiť ext. HDD.

Mne tento postup pomohol pri pripojovaní mob.tel. k PC, keď ho nechcelo raz nájsť, no potom to šlo ako po masle.