mplot
06.04.11,06:46
Tento špicatý rýľ ergo plus som zakúpil v mountfielde Trnava dna 9,01,2011
Je to rýľ ktorý je novinkou od danej firmy vyrobený však v Poľsku
má rukoväť ktorá je gélová ,novinka u firmy fiskars.
Prvý krát som ho šiel reklamovať cca po troch hodinách čo som sním robil neviem ani ako ale rukovať sa praskla po celej dĺžke.
Nadobudol som pocit že to bude nekvalitným materiálom z ktorého je robená rukoväť malé mikroskopické čiastočky odletovali.
Druhé rýle od tejto firmy majú rúčku hladkú tato je drsná - táto reklamácia mi v mountfielde bola uznaná a dali mi nový rýľ.

Druhy rýľ čo som sním robil po cca dvoch hodinách práce znova praskla rúčka rýľu.
Prišiel som stým do mountfieldu v dobrej viere že asi táto výrobná dávka rýľov bude celá zla lebo fiskars rýle používam už cca 8 rokov a doslova zoderiem ich nie za dve hodiny ale za tri roky a nikdy som nemal problém.

Na 30 deň druhej reklamácie mi prišiel doporučený list z mountfieldu že reklamáciu neuznávajú z dôvodu pôsobenia nadmernej sily neviem ani ako postupovať nie som ten typ čo sklopí uši a nechá to tak ale nemám ani náladu sa súdiť.
Chcem sa spýtať aké vy máte skúsenosti s týmto rýľom ?
Mal niekto reklamáciu ?
Aké mate skúsenosti s reklamáciami v mountfielde Trnava?
Ako by som mal postupovať rýľ som ešte nebol zobrať po tej zamietnutej reklamácii?
v prílohe foto
leonq
06.04.11,06:43
mimotemyprepacte nechcem nijako provokovat a viem ze vam to nepomoze, ale neexistuje lepsi ryl ako obycajny kus plechu s nejakeho zeleziarstva a k tomu rucka a mate to za par eur.
Fiskars znacka sa mi zda neuveritelne predrazena napriklad sekery za 80 EUR je dost sila, za tolko pomali kupim motorovu pilu.
Osobne je v Mauntfilde davam len brusit retaz na pilu pretoze vsetko ostatne sa da kupit inde lacnejsie.
alltracboy
06.04.11,09:11
problem ze je bezny clovek porovnava spickovu sekeru (aj ked pozname aj lespie za tu cenu) a smejdavu motorovu pilu. Treba si ujasnit co vlastne chcete. skus rubat drevo s motorovkou :D

na margo toho rylu, treba napisat priamo zastupcovy fiskars. Mali sme kufor ktory sme reklamovali u batu. Letecky kufor. Stalo sa to ze sa tam pokazil zamok. Bata to neuznal ako reklamaciu, ale ked sme napisali vyrobcovy tak poslal nahradny diel. Ryl je na rylovanie, tam nieje ze nadmerna sila. Pokial by bola nadmerna tak sa zlomi. treba to dat na SOI, alebo ist natvrdo ziadat vratenie penazi, oficialnou cestou, a vyziadat si meno toho reklamacneho pajca z mountfieldu. Kazdy je hrdina ked je viac menej anonym, ale pokial ma jeho meno figurovat v nejakej staznosti tak mozno prehodnoti svoj postup. Pokial by to padlo, tak na tom plaste budu stopy. Pokial tam nieje ziadna znamka uderu a je to prasknute, tak je to chyba materialu
leonq
06.04.11,09:24
je jasne ze drevo do kozuba si nenastiepate motorovou pilou :D
skor som to myslel ako priklad ze ucinny ryl sa da kupit aj lacnejsie

ohladom tej reklamacie si myslim ze ked ju raz predajca oficialne zamietol vsetky dalsie kroky su podmienene dalsim odbornym posudkom, co moze byt drahsie ako ten ryl

mozno by fakt pomohol list priamo vyrobcovi
mplot
06.04.11,19:02
nie som taký bohatý aby som kupoval lacné veci
tieto rýle sú špička na trhu nie je to o predražení ale o ich technologiach len konkrétne tento typ alebo výrobná várka sú zle vyrobené .
Ja nekupim priklepku v tescu za 10 euro na dve hodiny ale hiltku na celý život Stým rýlom za 60 eur to bolo tiež myslené nie na dve hodiny ale na celý život. Chem poďakovať za rady stým výrobcom by to nebol zlý nápad len sídlo niekde vo fínsku aj ich oficialna slovenska stránka ma odkazuje na fínske sídlo.
Podľa zákona ak do 6 mesiacov od kúpy reklamujem výrobok mal by mountfield doložit nezávislý posudok prečo je zákon nastavený mal by keď mu to neprikazuje som si stopercent istý že materiál z ktorého je rúčka nezodpovedá žiadnej norme aspon tieto dva rýle čo som mal.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
buchač
06.04.11,19:22
nie som taký bohatý aby som kupoval lacné veci
tieto rýle sú špička na trhu nie je to o predražení ale o ich technologiach len konkrétne tento typ alebo výrobná várka sú zle vyrobené .
Ja nekupim priklepku v tescu za 10 euro na dve hodiny ale hiltku na celý život Stým rýlom za 60 eur to bolo tiež myslené nie na dve hodiny ale na celý život. Chem poďakovať za rady stým výrobcom by to nebol zlý nápad len sídlo niekde vo fínsku aj ich oficialna slovenska stránka ma odkazuje na fínske sídlo.
Podľa zákona ak do 6 mesiacov od kúpy reklamujem výrobok mal by mountfield doložit nezávislý posudok prečo je zákon nastavený mal by keď mu to neprikazuje som si stopercent istý že materiál z ktorého je rúčka nezodpovedá žiadnej norme aspon tieto dva rýle čo som mal.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
Z vyznačným len súhlasím ....

ALE

inak nejak do polemiky nejdem zasahovať , no aspoň čo sa rýľov týka , tak niet nad lepšieho ...;)...mám 2-3 kusy ...a aj motyky ...:---
Len robiť nemá kto ....:---:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=dHZ0719qbIg
mplot
08.04.11,18:23
Tak dnes mi prišlo vyjadrenie priamo od výrobcu fiskars - rýl mi vymenia mám len napísať kde som ho kúpil.
Potešil ma ich prístup a musím povedať tak ako kvalitné výrobky majú aj profesionálny prístup čo už sa nedá povedať o mounfielde takže už nikdy viac mountfield radšej si fiskars kúpim priamo od distribútora.
Ešte raz ďakujem za rady.