IvanPK
06.04.11,07:21
Zdravím Vás poraďáci,
aktuálna téma - deratizácia v bytových domoch, ako robíte deratizáciu ? Objednávate si firmu a tá Vám ju vykoná alebo si kúpite prípravok a návnady a oznam o vykonaní deratizácie vyvesíte v spoločných priestoroch (presne ako to robila firma)...napr. 1 kg prípravku stojí 3,50 EUR a firma zoberie 30 EUR za rovnaký počet návnad....ďakujem
verkaz
06.04.11,07:09
Robím ju podľa potreby, ak sa objavia nejaké hlodavce v pivniciach. Mali sme na to firmu, lebo sme mali aj v bytoch faraónov. teraz už tretí rok máme pokoj.
Ale nič nepokazíš, keď si sami zakúpite prípravky a v umelých miskách ich rozmiestnite na potrebné miesta. Len pozor na vyvesenie upozornenia.
IvanPK
06.04.11,07:31
Všetko som urobil ako firma, len to je podstatne lacnejšie...my sme všetky tzv. latkové pivnice zrušili a priečky vymurovali, takže je to perfektné, zrušili sme dielňu, práčovňu, mangľovňu a sušiareň ....všetko je čisté a upratané....žiadne hlodavce nehrozia....
nika.sum
07.04.11,20:21
No mna dnes nastvalo jednanie deratizacnej firmy. Spravca to riesi cez firmu. Neoznamili mi ako zastupcovi, ze dnes by malo prebehnut pokladanie tych misiek s deratizacnymi pripravkami. Vecer mal sused tie misky pri bytovych dverach a ked som ho upozornila nech to odstrani, ze to nema co robit na schodisku kde chodia deti, tak mi podgurazeny oznamil, ze to mu dali z tej deratizacnej firmy asi okolo 13.00 lebo mi zvonili a nebola som doma. Tak to je jednanie, daju to kludne do ruk opiteho cloveka - co urcite bol, ja som bola vo svojej kancelarii pod bytom v pivnicnych priestoroch a vobec sa nesnazili ma ani cez spravcu zohnat, aby som im spristupnila priestory. Ale aj tak nemam kluce od vsetkych miestnosti a kedze som nebola upozornena dopredu, tak by som im to otvorit nemohla. Ale rozculilo ma, ze ked je na to firma, ktora si to necha zaplatit, tak by to mali spravit v takom case, ze im bude umozneny pristup. Lebo ked to mam za nich teraz rozkladat ja, nemame im dovod platit. Zajtra si to chcem vybavit so spravcom. Myslite, ze nemam pravo byt rozculena jednanim firmy?
IvanPK
08.04.11,05:16
áno máš byť rozčúlená, nechápem prístup správcu ale aj firmy...my im platíme a oni sa takto správajú...zaplatil by som im len za návnady ako za materiál....inak nič viac !
verkaz
08.04.11,10:35
Správca by to mal riešiť s dodávateľskou firmou a hlavne nezaplatiť celú faktúru, lebo nebol dodržaný postup o nakladaní s jedovatými látkami.
nika.sum
08.04.11,19:08
Takze je to takto. Rano som volala technicke u spravcu, taktiez bola prekvapena. Volala firme, kt. deratizaciu vykonava. Hned mi volal pan z firmy a vysvetlil mi, ze to vobec nie je tak ako opity sused povedal. Sused si od neho vyzobronil par tych misiek z pripravkami do zahrady kde vraj ma mysi. A zbabelec jeden, ked ma pocul, ze sa na neho chystam, ze to nechal pred bytovymi dverami na chodbe, tak sa vyhovoril, ze to nechali pre mna lebo ma nenasli. Pan prisiel po dohode so mnou, pozbierali stare pripravky a pokladli nove. A pekne som mu podpisala, ze tu bol. A povedal, ze keby tu bol ten sused tak mu odtrhne hlavu. Takze sa ospravedlnujem, ale naozaj som bola vcera vecer soknuta. Nastatie sa to vysvetlilo.
Ale u spravcu chyba bola, lebo mi nedali vediet, ze sa bude deratizovat a firme dali zoznam, kde bol este stary zastupca vlastnikov (samozvany vladca byvaly), kt. namiesto aby dal firme moje cislo, tak ich len poslal k nam domov zo slovami: ona bude doma, lebo je na materskej (maly ma uz 4,5 roka a na materskej resp.rodicovskej nie som uz teda dost dlho a to dobre vie).
IvanPK
09.04.11,06:06
Aký zamotaný príbeh.....nie?
nika.sum
10.04.11,16:08
Aký zamotaný príbeh.....nie?

ono je skor zamotany alebo dost obmedzeny spravca. Ale to je uz iny pribeh:) Sused sa mi vyhyba:D, ale stale je v dost netriezvom stave, ale ked zastihnem triezveho tak mu to vytmavim...