PERFEKTDK
06.04.11,09:12
Dobrý deň, chcela by som poradiť čo mám robiť so starými zásobami prevzaté ešte z roku 2002 (pravdepodobne obleky, kostýmy), ktoré sú v stave keď by
si to na seba už nikto neobliekol v hodnote cca 3000,- Eur z roku 2002. Nič sa s tým nerobilo nakoľko podnikateľ prestal s tým pracovať a zamestnal sa. Teraz by som to potrebovala dať preč z jednoduchého účtovnictva zo zásob. Ako to zlikvidujem? Odzrkadlí sa to aj na daňovej povinnosti? Nakoľko dnes hodnota tých
vecí je už 0,- Eur je to rozpadnuté. Stačí to len nejako odpísať. Prosím o radu. Ďakujem.
kolariko
06.04.11,07:33
Podnikateľ má živnosť otvorenú, keď hovoríš o zásobách, alebo ju aj zrušil? Pokiaľ si v roku 2002 uplatnil podnikateľ tých
3000,-€ do nákladov a pokiaľ bol aj plátca DPH, tak pravdepodobne aj DPH na vstupe.Po ukončení mal buď zásoby predať, alebo to dodaniť a vrátiť DPH.Pokiaľ ešte podniká, je možnosť to cez erp predať za symbolickú cenu, napr. buď paušálom, alebo na kusy a DPH z toho odviesť, pokiaľ je plátca DPH, príp. to niekomu predať cez faktúru za symbolickú cenu. Ďalšia vec je, že rok 2002 je dávno za nami, kontrola na DPH sa asi už nedá otvoriť a kontrola na DP je tiež už pasé.
PERFEKTDK
06.04.11,13:30
Podnikateľ má stále otvorenú živnosť. Nedá sa to napríklad urobiť, že tým dlhým časom je to zničené a urobiť odpis v nulovej hodnote.
Ďakujem za odpoveď.
Tamila
06.04.11,17:07
Dáša_
06.04.11,17:40
najjednoduchšie je predať za symbolickú sumu. Komukoľvek (teda nie blízkej rodine)