plada
06.04.11,09:00
Ahojte, priatelia,
dnes som volala správcovi ohľadne zvolania schôdze kvôli písomnému hlasovaniu(zateplenie verzus obnova fasády). Na schôdzu chodí ani nie polovica vlastníkov(z 36), preto písomné hlasovanie, nevieme sa dohodnúť. V rozhovore sme sa dostali k otázke výšky poplatku do fondu opráv. Podľa správcu ho musíme zvýšiť. Na schôdzi v marci roku 2010 sme si odsúhlasili zvýšenie poplatku z 0,60 na 0,80 eura na m2. A predstavte si, správca mi povie, že my nemáme 0,80 ale 0,60 eura. Pýtam sa, ako je to možné? Odpoveď - ja som tú zápisnicu nedostala. Pritom, zápisnicu posielam elektronickou poštou aj slovenskou poštou. To znamená pre nás stratu na tvorbe fondu opráv. Správkyňa mi povedala, že ona v tom čase za náš dom nebola zodpovedná a chyba je na nás. Chcem podotknúť, že po každej schôdzi volám správcovi a oznamujem mu, že posielam zápisnicu. Je takýto správca dôveryhodný? Koho máme brať na zodpovednosť?
Inak narobil nám už viacero kiksov, myslím, že je najvyšší čas ho poriešiť a dať mu zbohom. Aký názor máte na tento problém Vy?
Za Vaše rady Vám vopred ďakujem
verkaz
06.04.11,07:05
Mali by ste ho písomne upozorniť na chyby, na ktoré poukazujete a vyzvať ho na nápravu. Pošlite do doporučene.
Alebo je druhá možnosť - zmeniť správcu, tam je však potrebný súhlas 2/3.
Zálohové predpisy ste nemali upravené - zvýšenie do FO ? Lebo ak neboli upravené, tak ste sa mali ozvať a reklamovať skorej.
IvanPK
06.04.11,07:26
Áno,môže sa to stať, ja nosím zápisnice zo zhromaždenia a ostatné korešpondenciu osobne správcovi, kópiu si dám prevziať oproti podpisu pracovníčky správcu. My sme z Pezinka a správca sídli v Bratislave. Sme spokojní so správcom ale od 1.6.2011 sme sa dohodli na ukončení spolupráce, budeme sa spravovať sami...
Jozef Štora
06.04.11,08:40
Mali by ste ho písomne upozorniť na chyby, na ktoré poukazujete a vyzvať ho na nápravu. Pošlite do doporučene.
Alebo je druhá možnosť - zmeniť správcu, tam je však potrebný súhlas 2/3.
Zálohové predpisy ste nemali upravené - zvýšenie do FO ? Lebo ak neboli upravené, tak ste sa mali ozvať a reklamovať skorej.

V prvom rade spravca ma chodit na schodze inak je to skor darmozrac ako spravca. Co sa tyka zapisnice, ak bola platne spisana a overena, je platna a teda spravca ma povinnost spatne upravit zalohove predpisy na 0,80 € na m2 a vy by ste to mali doplatit. Moze to ale byt vacsia suma, ak chcete platit vyssiu sumu az od teraz, musite zvolat schodzu kde skonstatujete ze spravca nerespektoval rozhodnutie, a preto hlasujete o zvyseni platieb na 0,80 € za m2 s ucinnostou od ja neviem 1.5.2011 a dozrite aby vam zmenil zalohove platby. Zaroven je to z jeho strany hrube porusenie zmluvy a je to elegantny dovod na jeho zmenu aj ked zmenu mozte urobit aj bezdovodne a upozornujem, ze na odvolanie staci len nadpolovicna vacsina, lebo nemenite sposob spravy!!!!! 2/3 platia len ak by ste chceli zalozit spolocenstvo a ste u spravcu a naopak. viac info najdete na http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu (http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu) . Ak ste z BA, mozem dojst aj na kus reci na tuto temu....
Matias.S
08.04.11,09:56
V prvom rade spravca ma chodit na schodze inak je to skor darmozrac ako spravca. Co sa tyka zapisnice, ak bola platne spisana a overena, je platna a teda spravca ma povinnost spatne upravit zalohove predpisy na 0,80 € na m2 a vy by ste to mali doplatit. Moze to ale byt vacsia suma, ak chcete platit vyssiu sumu az od teraz, musite zvolat schodzu kde skonstatujete ze spravca nerespektoval rozhodnutie, a preto hlasujete o zvyseni platieb na 0,80 € za m2 s ucinnostou od ja neviem 1.5.2011 a dozrite aby vam zmenil zalohove platby. Zaroven je to z jeho strany hrube porusenie zmluvy a je to elegantny dovod na jeho zmenu aj ked zmenu mozte urobit aj bezdovodne a upozornujem, ze na odvolanie staci len nadpolovicna vacsina, lebo nemenite sposob spravy!!!!! 2/3 platia len ak by ste chceli zalozit spolocenstvo a ste u spravcu a naopak. viac info najdete na http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu (http://www.contesta.sk/informacie/zmena_spravcu) . Ak ste z BA, mozem dojst aj na kus reci na tuto temu....

Toto je sice pekne no .... ja s tym mam pernamentny problem, nakolko spravca si robi co chce a ako chce aj bez nas .... na schodze nechodi iba ak je to v jeho zaujme a nase zapisnice dokonca aj parkrat deklaroval za neplatne, nakolko sa mu nepacili dohodnute podmienky ... musim podotknut ze spravca je sucasne aj vacsinovy vlastnik a preto je to na dlhe lakte .... bojujeme ale v niektorych pripadoch je to nemozne najme ak s tym oni nesuhlasia .... napr. vymenu zadnej brany nam nechcu schvalit nakolko sme chceli dat aj mreze kvoli vandalom ... nepreslo a oficialne dorucenu ziadost aj osobne jednoducho ignorovali (cca december som to tam bol dorucit osobne na protipodpis) a doteraz nemame stanovisko
verkaz
08.04.11,10:18
Pravdepodobne sa jedná o bývalé družstevné byty a stále sú viacerí majitelia podielníci. Tu sa to bude dať riešiť len odkúpením podielov od družstva a budete vo väčšine. Takýto správca sa chová tak, ako to bolo ešte vtedy, keď ste nemali odkúpené byty.