Motorola
03.01.06,17:13
Dobrý večer.
Prosím všetkých, ktorý mi budú vedieť poradiť a pomôcť, aby neváhali a urobili tak.
Vopred ďakujem.
Môj problém je nasledovný:
Pracujem ako učiteľka na základnej škole. Nakoľko si robím popri zamestnaní ďalšiu vysokú školu, pracujem na polovičný úväzok. :o
Za svoje štúdium si samozrejme platím. Chcela by som sa teda dozvedieť, či môžem nejako do daňového priznania zahrnúť aj peniažky, ktoré platím za štúdium.
Ďakujem.
Jarino
03.01.06,16:18
Nie, nemôžeš. Nie je to ani výdavok ani žiadna nezdaniteľná časť.
Jozef I
04.07.06,06:31
Celkom ma to zaujalo táto téma a rád by som sa k nej vrátil, ale z iného pohľadu.
Ak sa živnostník, ktorý vedie účtovníctvo prihlási popri podnikaní na súkromnú VŠ ekonomickú, nedajú sa náklady spojené s návštevou školy dať do nákladov? Ja viem, že je to pritiahnuté za vlasy, ale keď sa pozriete, že by tým získal lepšie meno,kredit k svojej firme a tým aj lepšiu klientelu tak tá škola je na dosiahnutie zisku. :confused: :D Alebo máte niekto iný názor??? Zaujímalo by ma, aký? Veď školenia a rôzne prednášky idú do nákladov?
kattka.c
04.07.06,06:56
Zaujimava tema. Pocula som o zivnostnikoch, ktori si VS davaju do nakladov, ale neviem co by na to povedala danova kontrola.
Uvazujem o postgradualnom studiu na VS ekonomickej a tiez zvazujem nad tym ci ano, alebo nie. Tak budem rada ak viaceri povedia svoj nazor.
Milan Benka
04.07.06,07:00
SORRY, ale nie je to možné, aspoň zatiaľ.
kattka.c
04.07.06,07:04
Myslela som si to... ale je to skoda :rolleyes:
Ja som taka opatrna a ked si nie som niecim ista radsej to urobim vo svoj neprosprech a v prospech uradov. :p
Zita5
04.07.06,07:08
Pozrite aj toto
kattka.c
04.07.06,07:13
Zita super, dakujem ;)