bibitraub
06.04.11,09:28
dočítala som sa že platbu platobnou kartou treba účtovať cez priebežné položky a teda interný doklad.
27.2. som kupovala pohonné hmoty - mám blok z ERP, platila som platobnou kartou. V účtovníctve to mám nahodené cez interný doklad. Ako ale fyzicky teraz vyhotovím interný doklad k tomuto bločku - môžete prosím niekto pridať vzor ID ak tiež účtujete platbu pohonných hmôt kartou cez ID.

Ďakujem pekne.
sova*
06.04.11,07:37
1. ID datum dokladu 27.02. PHM - VOZD, nakup materialu
2. ID datum dokladu 27.02. - prijem z priebeznej polozky v tej istej sume
3. BU datum odpisu z uctu - vydaj na priebeznu polozku

Doklady platene platobnou kartou oznacim ID s dvomi cislami. ;)
bibitraub
06.04.11,07:46
ďakujem, zaúčtovať v programe viem ale ako ten dokad vytvorím a dám do fascikla, to len na papier nalepímblok z pokladne napíšem INTERNÝ DOKLAD?
A čo myslíte tým že interný doklad označím dvomi číslami?
Viete mi pripojiť vzor ako máte ID vystavený vy?
Ďakujem za pomoc
bibitraub
08.04.11,03:52
vie mi niekto poslať vzor ako máte vo fascikli na internom doklade evidované nákup pohonných hmôt platené platobnou kartou?

Prečo v prvej odpovedi sa píše že ID bude označený dvoma číslami?

Ďakujem
usko 1
09.04.11,19:41
Ja účtujem v Alfe a tá ID ponúka. Je to vlastne prijmový, alebo výdavkový doklad, len je označený ID. Tým označením dvomi číslami sova zrejme myslela doklad - teda bloček a naň značí čísla obidvoch ID.
mizu24
10.04.11,11:12
ja vypíšem klasický VPD s dátumom, kedy sa platba uskutočnila, ale nepopíšem ho ako VPD1101, ale tam napíšem ID1101, v členení nákup materiálu-PHM, hneď k tomu priložím druhý doklad - PPD, ale napíšem tam ID1102, v členení príjem na priebežné položky. Keď mi to prejde cez účet, tak s tým dátumom to zaúčtujem ako výdaj z priebežných položiek.
Alena Šimová
11.04.11,08:48
Ja účtujem v Alfe a tá ID ponúka. Je to vlastne prijmový, alebo výdavkový doklad, len je označený ID. Tým označením dvomi číslami sova zrejme myslela doklad - teda bloček a naň značí čísla obidvoch ID.
ja mám tiež Alfu, ale interné doklady robím tak, že si vlastne vytlačím z peňažného denníka riadky so zaúčtovaním. Na internom doklade z Alfy nie je uvedené, ako je zaúčtovaný v PD. Čo sa týka číslovania, každý prípad účtujem pod tým istým číslom. Keď si vytlačím účtovanie z PD, môžem si tým aj skontrolovať, či mám správne účtovanie, či som sa niekde nepomýlila. To sa mi osvedčilo, keď som mala firmu, ktorá mala počas roka niekoľko sto zápočtov a na zápočte viac faktúr.