Mária Barthánusová
06.04.11,10:35
Prosím Vás o informáciu, dokedy má nárok na vyplatenie daňového bonusu zamestnanec, ktorého dieťa zmaturovalo v náhradnom termíne 21.9.2010, pričom potvrdenie o návšteve školy má do 31.8.2010 avšak s poznámkou o dátume kedy v skutočnosti zmaturovalo. Je možné vyplatiť daňový bonus aj v období týchto posledných prázdnin? V ďalšom štúdiu toto dieťa totiž nepokračovalo. O vyplatenie daňového bonusu zamestnanec požiadal až teraz pri ročnom zúčtovaní dane. Ďakujem
katka50
06.04.11,08:39
Prosím Vás o informáciu, dokedy má nárok na vyplatenie daňového bonusu zamestnanec, ktorého dieťa zmaturovalo v náhradnom termíne 21.9.2010, pričom potvrdenie o návšteve školy má do 31.8.2010 avšak s poznámkou o dátume kedy v skutočnosti zmaturovalo. Je možné vyplatiť daňový bonus aj v období týchto posledných prázdnin? V ďalšom štúdiu toto dieťa totiž nepokračovalo. O vyplatenie daňového bonusu zamestnanec požiadal až teraz pri ročnom zúčtovaní dane. Ďakujem
Má nárok do 31.8.2010.
VERONIKA6
06.04.11,08:39
Prosím Vás o informáciu, dokedy má nárok na vyplatenie daňového bonusu zamestnanec, ktorého dieťa zmaturovalo v náhradnom termíne 21.9.2010, pričom potvrdenie o návšteve školy má do 31.8.2010 avšak s poznámkou o dátume kedy v skutočnosti zmaturovalo. Je možné vyplatiť daňový bonus aj v období týchto posledných prázdnin? V ďalšom štúdiu toto dieťa totiž nepokračovalo. O vyplatenie daňového bonusu zamestnanec požiadal až teraz pri ročnom zúčtovaní dane. Ďakujem
Do 31.8.2010. Daňový bonus sa dorovná v ročnom zúčtovaní.
milanr
07.09.11,09:24
Prosím Vás, má už niekto aktuálny vzor Potvrdenia o návšteve školy pre účely uplatnenia daňového bonusu platného pre školský rok 2011/2012 ? Ďakujem
Zužu
07.09.11,09:31
každá škola má svoje vlastné tlačivá, dcéra to má vždy na stránke fakulty a synovi vypisuje na sekretariáte.
Erislava
07.09.11,10:55
Ja používam toto tlačivo, ale beriem aj potvrdenie aj zo školy, aj potvrdenie na prídavky, len si to dám vždy podpísať zamestnancovi.
Tamila
07.09.11,11:12
Ja vždy používam to isté tlačivo zo stránky http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=328, ako aj na prídavky na deti. Vytlačím celé, potvrdia si obidve časti, jednu dajú k bonusu a jednu k PND
milanr
08.09.11,06:45
Ja používam toto tlačivo, ale beriem aj potvrdenie aj zo školy, aj potvrdenie na prídavky, len si to dám vždy podpísať zamestnancovi.
Ďakujem za vzory potvrdení o návšteve školy. Zaujalo ma, prečo toto potvrdenie má podpísať aj zamestnanec, ktorý si uplatňuje DB, keď potvrdenie vystavuje škola ? Je to niekde v zákone uvedené, lebo na potvrdeniach používaných pre účely prídavku na dieťa priestor pre podpis oprávnenej osoby nie je. Ja potvrdenia, ktoré mi zamestnanci doručia iba založím do Vyhlásenia, ale podpisovať im ich nedávam. Tak ma to zaujíma, či je to tak v poriadku.:confused:
truch
08.09.11,06:51
Tiež nedávam donesené potvrdenie o návšteve školy podpisovať zamestnancovi. Založím ho do dokladov, pri kontrole som nemala žiaden problém. Je to predsa potvrdenie školy, neviem prečo by ho mal zamestnanec podpísať.
katka50
08.09.11,06:55
Ďakujem za vzory potvrdení o návšteve školy. Zaujalo ma, prečo toto potvrdenie má podpísať aj zamestnanec, ktorý si uplatňuje DB, keď potvrdenie vystavuje škola ? Je to niekde v zákone uvedené, lebo na potvrdeniach používaných pre účely prídavku na dieťa priestor pre podpis oprávnenej osoby nie je. Ja potvrdenia, ktoré mi zamestnanci doručia iba založím do Vyhlásenia, ale podpisovať im ich nedávam. Tak ma to zaujíma, či je to tak v poriadku.:confused:
Zamestnanec dieťa vpíše do Vyhlásenia k dani, doloží rod. list a pri dieťati staršom ako 16 r. doloží vždy najneskôr do konca septembra akt. roku potvrdenie o návšteve školy. Ďalší podpis na potvrd. o návšteve školy nie je potrebný.
Erislava
08.09.11,08:18
Nie, podľa zákona podpis nie je potrebný.Ale mala som skúsenosti, že zamestnanci mi potvrdenia nosili neskoro, už keď boli uzavreté mzdy za september a potom sa niektorí ešte sťažovali, že im nebol vo výplate vyplatený bonus. Teraz mám na tom potvrdení dátum a podpis zamestnanca, takže nemôžu tvrdiť, že to odovzdali včas.
milanr
08.09.11,11:09
Ďakujem za vysvetlenie. Takže podpis zamestnanca na predloženom potvrdení slúži ako doklad o tom, že ho predložil včas a mohol si uplatniť DB za september, aby sa prípadne nemohol dodatočne sťažovať. Je tam viacmenej iba pre kontrolné účely a nie je povinný.