fcelicka
06.04.11,09:42
Dobry den, mam otazku,vyplacali sme zo SF odmenu 400 € za odpracovane roky, z toho sme odviedli prispevky do poistovni , z uctu SF si mame previest na BU len sumu 400€ alebo aj sumu odvodov???
mcinga
06.04.11,17:35
My prevádzame aj sumu odvodov. Tiež ma zaujíma, ako to robia ostatní. Táto zmena odvodového zaťaženia SF nebola nejako konkrétne vysvetlená ani na seminári mzdových účtovníkov. Keďže u nás by odvody značne zaťažili náš rozpočet, rozhodli sme sa prevádzať ich zo SF.
asma
07.04.11,10:39
nie je to náhodou tak, že odvodmi je zaťažený len zamestnanec tak isto ako aj daňou z tohto príjmu ?
V tom príprade sa zo SF odvádza na výd. účet len suma výšky príspevku.
gabca888
29.04.11,09:23
na školení nám hovorili, že sa má odvádzať len suma vo výške príspevku a máme si byť vedomí toho, že sa nám kvoli tomu zvýši čerpanie rozpočtu - kvôli odvodom.
Chrusťa
09.05.11,05:50
Zdravím, keďže je to téma týkajúca sa sociálneho fondu spýtam sa, ako účtujete, ak firma zo sociálneho fondu trebars by chcela vybudovať pre svojich zamestnancov welness-teda saunu. Je to vôbec možné z prostriedkov sociálneho fondu kúpiť komplet saunu pre využívanie sv. vlastných zamestnancov?
Chrusťa
09.05.11,10:59
nik sa nevyjadrí?
obecbracovce
27.12.11,16:52
Vie sa ešte niekto vyjadriť k tomu, ako je to s tými odvodami do poisťovni zo SF? Nám bol podaný výklad 2-krát a 2-krát rôzne. Raz, že sa odvody môžu odviesť zo SF a raz, že to zaťaží rozpočet a zo SF sa na BU má previesť iba poskytnutý príspevok. Prosím-poraďte do tretice.
mcinga
28.12.11,13:00
Ťažko povedať. Ako som už vyššie písala, my sme odvody prevádzali zo SF späť na výdavkový účet. Treba si však uvedomiť, že mzdárke nebude sedieť rekapitulácia miezd, kde bude čerpanie vyššie o odvody, ktoré následne zrefundujete so SF. Vyskúšali sme to tento rok, ale môžem potvrdiť, že je to prácne účtovanie. Skôr som za to, aby odvodmi bol zaťažený rozpočet. Táto zmena priniesla iba to, že zo sociálneho fondu už nebudú nakupované žiadne vstupenky, zamestnancovi na regeneráciu nič, veľké ničovaté NIČ. Iba strava - bez odvodov.