dolfort
06.04.11,10:28
Cez víkend budem na východe, uvažujem že by som skočil natankovať do Poľska.
Podľa webu http://www.cenapaliw.pl/index.php?o=&m=95&l=6&k=276
v Targu je benzín za 5,05 Zl. = cca 1,273 €.
Takže ak u nás bude po ďalšom zdražení liter za 1,460 €, tak na litri mám úsporu 0,177 €.

Mám na mysli tankovať fakt brutál - vezmem 300 L. Takže ušetrím skoro 60 €, z toho dole jazda tam späť (15 €), čiže čistá úspora 45 € (to je skoro jedna nádrž + mám benzín do zásoby tak na 3 mesiace.

Podľa tohto článku,
http://zilina.sme.sk/c/4271601/soferi-hufne-tankuju-v-polsku-a-na-morave.html
môžem pre vlastnú potrebu mať v aute max. 333 L benzínu al. 1000 L nafty (!)

Keď ešte skočim na zakupy na krowky, gruľe, a dake stavebniny, tak som úplne spoko.
Čo myslíte, je to ok nápad? A kašlem na štátny rozpočet. Nech znížia daň a budem tankovať tu.
stanco007
06.04.11,08:52
Ja som tankoval pred 2 tyzdnami na benzinke v Polsku a vysla mi uspora na 1l 95ky 20 centov!!! Platim stale kartou a tak som si to prepocital. A to som tankoval blizsie pri "hraniciach" so SR a tamsu ceny vyssie ako napr v N. Targu. Urcite sa oplati. A pravdu povedat aj ja kaslem na podporu nasho rozpoctu! Ked su hore nenazraní, tak im treba. Nech znizia dan na palivach a bude sa u nas tankovat...
Indeed
10.04.11,16:26
....riadne si "objavil Ameriku " , v poradí po 269 -tý krát.
dolfort
11.04.11,06:30
9.4.2011 cena benzínu v Targu 5,14 Zl., po prepočte (platba kartou) 1,316 EUR. Na SVK 1,460 EUR.
stanco007
11.04.11,07:00
9.4.2011 cena benzínu v Targu 5,14 Zl., po prepočte (platba kartou) 1,316 EUR. Na SVK 1,460 EUR.
Moze byt. Ale zalezi na akej cerpacke a kde tankujes. Da sa usetrit od cca 0.13€-0.23€... Ja na Slovensku tankujem len na Slovnaftke a v zahranici sa snazim najst tiez "osvedcenejsie" benzinky... S tankovanim plynu v Polsku nema niekto skusenosti? Lebo to som sa este neodvazil tankovat ako ani na Ukrajine plyn...
Taserda
11.04.11,08:05
LPG v PL som tankoval,bez problémov.Iba som skúsil, cena bola zanedbateľne nižšia ako vtedy u nás a že dám zarobiť našim.S LPG jazdím roky,zažil som ešte tankovanie za 6,50 Sk keď som jazdil 100 km za 35 Sk,tankoval som v H,HR,I,PL,BIH. U nás som určite tankoval aj plyn z UA,H a NOR.
stanco007 vieš aký plyn tankuješ doma?
stanco007
11.04.11,09:17
LPG v PL som tankoval,bez problémov.Iba som skúsil, cena bola zanedbateľne nižšia ako vtedy u nás a že dám zarobiť našim.S LPG jazdím roky,zažil som ešte tankovanie za 6,50 Sk keď som jazdil 100 km za 35 Sk,tankoval som v H,HR,I,PL,BIH. U nás som určite tankoval aj plyn z UA,H a NOR.
stanco007 vieš aký plyn tankuješ doma?
Neviem aky ten plyn tankujem u nas :D Ale tankujem len na Slovnaftke a nemam s plynom problemy. A mam na plyne nabehane 150 000km a menim len filter kazdych 30 000km a teraz mi odisla cievka, tak aj tu som vymenil. Nic ine. V Polsku pravdu povedat nemam ani prehlad o kvalite a cenach plynu
dolfort
11.04.11,09:19
Moze byt. Ale zalezi na akej cerpacke a kde tankujes. Da sa usetrit od cca 0.13€-0.23€... Ja na Slovensku tankujem len na Slovnaftke a v zahranici sa snazim najst tiez "osvedcenejsie" benzinky... S tankovanim plynu v Polsku nema niekto skusenosti? Lebo to som sa este neodvazil tankovat ako ani na Ukrajine plyn...

Štandardná benzínka ako každá iná.
Čo sa nafty týka, kým som čapoval prišiel tankovať aj autobusár, takže aj nafta tam asi nebude najhoršia. Cena, ak si správne pamätám, 5,05 Zl.
Myslím si že kvalita paliva záleží skôr od pumpy než od krajiny. Sajrajt môžeš natankovať všade, rovnako ako kvalitnú šťavu do samochodu - u nás, v Poľsku, na Ukrajine... ako vravíš, treba vedieť KDE.

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=sk&geocode=&q=Lud%C5%BAmierska+24,+Nowy+Targ,+Polska&aq=0&sll=37.0625,-95.677068&sspn=49.176833,114.169922&ie=UTF8&hq=&hnear=Lud%C5%BAmierska+24,+Nowy+Targ,+Nowotarski,+ Ma%C5%82opolskie,+Po%C4%BEsko&ll=49.473757,20.009515&spn=0.009927,0.027874&z=16&iwloc=r4
Stanislav 1975
11.04.11,09:21
Cez víkend budem na východe, uvažujem že by som skočil natankovať do Poľska.
Podľa webu http://www.cenapaliw.pl/index.php?o=&m=95&l=6&k=276
v Targu je benzín za 5,05 Zl. = cca 1,273 €.
Takže ak u nás bude po ďalšom zdražení liter za 1,460 €, tak na litri mám úsporu 0,177 €.

Mám na mysli tankovať fakt brutál - vezmem 300 L. Takže ušetrím skoro 60 €, z toho dole jazda tam späť (15 €), čiže čistá úspora 45 € (to je skoro jedna nádrž + mám benzín do zásoby tak na 3 mesiace.

Podľa tohto článku,
http://zilina.sme.sk/c/4271601/soferi-hufne-tankuju-v-polsku-a-na-morave.html
môžem pre vlastnú potrebu mať v aute max. 333 L benzínu al. 1000 L nafty (!)

Keď ešte skočim na zakupy na krowky, gruľe, a dake stavebniny, tak som úplne spoko.
Čo myslíte, je to ok nápad? A kašlem na štátny rozpočet. Nech znížia daň a budem tankovať tu.

Ale ale, podla mňa sa to vobec neoplatí- to je taká úspora jak delo, teda...- pridaj ešte k cestovnému amortizáciu a pod. veci a neoplatí sa podla mňa kvoli pár eurám takto šachovať...
stanco007
11.04.11,09:56
Ale ale, podla mňa sa to vobec neoplatí- to je taká úspora jak delo, teda...- pridaj ešte k cestovnému amortizáciu a pod. veci a neoplatí sa podla mňa kvoli pár eurám takto šachovať...
A preco by sa mu to nemalo oplatit???? :confused: Ked si urobi este aj nakup v obchodoch, tak paradicka. Urcite sa to oplati! :D
dolfort
11.04.11,09:58
Ale ale, podla mňa sa to vobec neoplatí- to je taká úspora jak delo, teda...- pridaj ešte k cestovnému amortizáciu a pod. veci a neoplatí sa podla mňa kvoli pár eurám takto šachovať...

Ja viem, tá úspora nie je nejaká brutál veľká. Robím to čiastočne aj z trucu voči našim daniam.
No zobral som 300 litrov, to mi vytrime na cca 3 mesiace. Ak pojde šťava ešte hore, tak ďakujem pekne - bodaj by som sa mýlil.
Peniaze mi na strome nerastú a urobiť si jedným výletom denný zárobok, prečo nie. Najľahšie zarobené prachy sú tie ušetrené.

Amortizácia a cesta - tých 1x tankovanie 300 L = to mám 7x tankovanie štandard na benzínke - aj tam sa musím dáko dopraviť, benzínku nemám za rohom. U mňa je to s amortizáciou na remízu.

Druhá vec čo ma osobne kus fascinuje, je "psychológia" eura. Väčšina ľudí si povie - pre 13 centov, možem o**rať. Ale pre 4 koruny na litri - hm, tak to už hej, ideme! Chápeš.
Indeed
11.04.11,15:38
aj ja tankujem LPG na Slovnafte, petože mám väčší dojazd...

A ked som v zahraničí,tak je mi to jedno ,kde natankujem

a stanco007 , "neužitočné" dávaj svojej starej mame...
pivko
12.04.11,03:53
Ja viem, tá úspora nie je nejaká brutál veľká. Robím to čiastočne aj z trucu voči našim daniam.
No zobral som 300 litrov, to mi vytrime na cca 3 mesiace. Ak pojde šťava ešte hore, tak ďakujem pekne - bodaj by som sa mýlil.
Peniaze mi na strome nerastú a urobiť si jedným výletom denný zárobok, prečo nie. Najľahšie zarobené prachy sú tie ušetrené.

Amortizácia a cesta - tých 1x tankovanie 300 L = to mám 7x tankovanie štandard na benzínke - aj tam sa musím dáko dopraviť, benzínku nemám za rohom. U mňa je to s amortizáciou na remízu.

Druhá vec čo ma osobne kus fascinuje, je "psychológia" eura. Väčšina ľudí si povie - pre 13 centov, možem o**rať. Ale pre 4 koruny na litri - hm, tak to už hej, ideme! Chápeš.
To si bol s vozíkom ,alebo kde si dal 15 bandasiek? A tomu hovoríš zárobok 40 EUR:eek: a potom tankovat s bandasiek , smrdieť a byť poolievaný. A ako že amortizácia na 0 , určite to máš s domu ďalej do Poľska ako na najbližšiu benzínku u nás.Tak že kšeft stratový:mee:
Nandrolon
12.04.11,04:07
40 eur v čistom je nejakých 55 /ak nie viac v hrubom/.
Neviem či tú všetci zarábajú tisíce eur/mesačne, ale myslím že aspoň pre 3/4 slovákov je to 2-denný plat a to sa oplatí /ako fuška/...

Mimochodom ako je to s naftou, pretože čo som pozeral na nete, tak mi vychádza drahšie ako u nás... /a to aj ak beriem bezhotovostný kurz, teda devízy.../
pivko
12.04.11,04:12
Najideálnejšie by bolo pripojiť za 120ku Škodovku cisternu a potom ešte ten benzín aj u nás na valale predávať.
Taserda
12.04.11,04:23
40 eur v čistom je nejakých 55 /ak nie viac v hrubom/.
Neviem či tú všetci zarábajú tisíce eur/mesačne, ale myslím že aspoň pre 3/4 slovákov je to 2-denný plat a to sa oplatí /ako fuška/...

Mimochodom ako je to s naftou, pretože čo som pozeral na nete, tak mi vychádza drahšie ako u nás... /a to aj ak beriem bezhotovostný kurz, teda devízy.../
http://www.automoc.pl/ceny-paliw/ceny-paliw/ceny-w-polsce.html

KURSY WALUT (http://www.money.pl/pieniadze/nbp/srednie/) 2011-04-11


1 USD (http://www.money.pl/pieniadze/kurs/usd,787.html) 2.7501 +0.04 % 1 EUR (http://www.money.pl/pieniadze/kurs/eur,978.html) 3.9758 +0.41 % 1 CHF (http://www.money.pl/pieniadze/kurs/chf,797.html) 3.0284 +0.62 %
stanco007
12.04.11,04:32
To si bol s vozíkom ,alebo kde si dal 15 bandasiek? A tomu hovoríš zárobok 40 EUR:eek: a potom tankovat s bandasiek , smrdieť a byť poolievaný. A ako že amortizácia na 0 , určite to máš s domu ďalej do Poľska ako na najbližšiu benzínku u nás.Tak že kšeft stratový:mee:
Vela ludi aj zo zapadneho Slovenska cestuje do N. Targu na nakupy... Oplati sa im to???? :confused: Asi ano ked cestuju taku dialku. On si natankuje vela litrov paliva na com usetri napr tych 40€. To je pekny peniaz. 70% ludi na Slovensku tolko urcite za den nezarobi! Urobi si aj nakup a nech mi nikto nehovori, ze sa mu to neoplati!!!! To moze tvrdit len taky co zavidi, ze on tankuje o cca 13-20 centov na 1l paliva menej! A ano ako pisal, ked sa povie 13 centov, tak co to je? Ale ked sa povedia 4 koruny, tak sa uz na to ludia uplne inak pozeraju. Jednoznacne sa ti to oplati! A co sa tyka tych bandasiek na paliva, tak dnes su uz s hrdlami, cize ziadne obliatie nehrozi...
pivko
12.04.11,04:35
Tak len si tankujte.
stanco007
12.04.11,04:41
Sikovnym patri svet a ked vie usetrit a mat to iste ako iní za znacne vyssiu cenu, tak nech sa paci... Plus usetri na dalsich nakupoch a ma aj vylet... Samozrejme, ze v Polsku tankujem aj ja
pivko
12.04.11,05:31
Preto tí šikovní musia chodiť tankovať do Polska a ja chudák nešikovný tankujem na Shel pumpe kde mi ešte pumpár natankuje aj umyje okna.
stanco007
12.04.11,05:49
Ale za aku cenu :-D
dolfort
12.04.11,05:51
To si bol s vozíkom ,alebo kde si dal 15 bandasiek? A tomu hovoríš zárobok 40 EUR:eek: a potom tankovat s bandasiek , smrdieť a byť poolievaný. A ako že amortizácia na 0 , určite to máš s domu ďalej do Poľska ako na najbližšiu benzínku u nás.Tak že kšeft stratový:mee:

No bolo to 14 bandasiek po 20 L + 1x10 L + full nádrž. Ver never, narval som to do C3 a k tomu som mal ešte 130kg spolujazdca + asi 50 kg mäsa, jablk a tak. To je ešte relatívne v pohode, do nejakej menšej nákupnej tašky už by bol asi problém.
No na budúce som s ujkom dohodnutí že berieme vozík a sudy kámo. Čistá robota.

Smrad - áno, to máš sakra pravdu. Vetrali sme celú cestu. :(
Poolievaní - to v žiadnom prípade. Precízna robota pri čapovaní. Ani kvapka vonku.

Stratový kšeft - Pivko rešpektujem tvoj názor a neberiem ti ho. Avšak stojím si aj za tým čo som napísal. A ďakujem za konštruktívnu diskusiu!
dolfort
12.04.11,06:01
Vela ludi aj zo zapadneho Slovenska cestuje do N. Targu na nakupy... Oplati sa im to???? :confused: Asi ano ked cestuju taku dialku.

No ja som mal cestu na východ tak či tak, tak som ešte pridal Targ k tomu. Popravde, inak by som sa asi neunúval...



Urobi si aj nakup a nech mi nikto nehovori, ze sa mu to neoplati!!!! To moze tvrdit len taky co zavidi, ze on tankuje o cca 13-20 centov na 1l paliva menej!

Stanco007 aj ty máš pravdu aj pivko má svoju pravdu. Nepovedal by som že závidí. Iba má svoj názor - pre niekoho môže byť úspora 40€ príliš málo na to, aby sa trepal s bandaskami do Targu a potom si tankoval doma na dvore z kanistrov. Overkill, chápeš.
Niekto si rád priplatí, aby tankoval na svojej lokálnej benzínke so službami a pod. - To je absolútne v poriadku, pre mňa nič nepochopiteľné. A je super že každý z nás si môže vybrať či bude čapovať v Poľsku, u nás doma alebo v trebárs aj Nairobi.
Nandrolon
12.04.11,06:13
Momentálne sa mi neoplatí tankovať inde ako na SK naftu, lebo v prepočte ma to vyjde v poľsku skoro rovnako ako tu.
To ale neznamená že si tam iba tak nevybehnem so ženou na výlet a pokúpiť si nejaké "svoje chuťovky" - chalva atď, ktoré sa u nás kúpiť nedajú, prípadne za nekresťanské prachy...
Kto vie nakupovať, v Poľsku sa dajú kúpiť veľmi špecifické a kvalitné potraviny, na ktoré sa naše sračky v obchodoch nechytajú ani kvalitou a ak aj, v tom prípade je ale ich cena 2 x taká...
PIVKO: 120-ku nemám a pri jej spotrebe 8-9 l benzínu by sa mi asi neoplatilo cestovať, zato s mojím citroenikom s kombinovanou 4,2l nafty sa mi to oplatí...
Nandrolon
12.04.11,06:17
PS: kurz pozerám zásadne iba u banky /devízy-predaj/, ktorej platobnou kartou tam aj platím, iné ma nezaujímajú, tento je pre mňa smerodatný a určuje výslednú sumu tovarov a služieb.
pivko
12.04.11,07:02
mimotemyAj nakupujem v Polsku , ale žeby som tam išiel koli tankovaniu:confused::eek: a ušetril 40 Eur:mee: Uspora je toto:
Mám objednané interierove dvere v Krosne top kvalita - výrobca Classen model RETRO
Cena 1ks + zárubňa v Merkury market na Slovensku cca 300 EUR
V mojom sklepie v Krosne 220 EUR , tak že úspora pri 8ks dverách + zárubne 640 EUR;) Tomu hovorím šikovnosť;)
Nandrolon
12.04.11,07:22
nie každý má momentálne stavbu, alebo mení všetky dvere...
Každý si do poľska chodí po niečo iné...

Ja som v poľsku tankoval 2 x za život /z lenivosti/ ale v ČR som tankoval asi 4-5 rokov vkuse. Ja niekedy dokonca v piatok chodím z práce domov cez ČR, lebo v zime sú veľké rady a autom to prevalím skôr ako čakať v zápche...

Popri tom do poľska môžem ísť aj pešo, prejdem 3 x les a som tam..., ak niekomu niečo hovorí "trojmedzie"...

Ale na taký výletik cez Skaliwé do Rajcze na bitúnok a naspäť, si zájdem veľmi rád, aj do Milowky...
Naposledy sme boli v Novom Targu na kočiar + postieľka + príslušenstvo a ušetril som pekných cez 100-150 eur oproti nákupe tých istých výrobkov v rodnom meste /mimochodom to tam vozí ten závozník - poliak od ktorého som to v Targu kupoval.../
Je to najkvalitnejší kočiar aj najdrahší, aký sme tam videli, u nás by som sa za totožný kočiar /presne ten istý/ nedoplatil...
Jednoducho poliaci sú rodení obchodníci. Ak niektorý servis /okrem značkových/ dáva do áut spotrebák /brzdový systém, výfukový systém, chladiaci systém/ iný tovar ako dovezený z Poľska a z číny, nech mi napíše, vzdám mu aspoň cez monitor hlbokú poklonu...
Najviac ma dokážu vytočiť ľudia /kvázipodnikatelia/, ktorí ak poviem že objednávam veci pre seba aj priamo z číny /spotrebná elektronika + šport/ a nakupujem AJ v poľsku, tak sa zatvária nie moc dobre, pričom odtiaľ pochádza už väčšia časť spotrebnej elektroniky /vrátane značkových výrobkov nemeckých značiek/, v autách a motorkách sa už aj v prvovýrobe montujú čínske, thaivanské a poľské súčiastky /všetky japonské automobilky maju v číne pobočky, kde sa vyrábajú súčiastky, mám tam priamo kontakt na jedného čecha, ktorý tam žije a pracuje v oblasti priemyselnej výroby.../
A títo ľudia /rôzni živnostníci čo majú napr. maličký autoservis/ ich aj používajú a montujú do áut...
stanco007
12.04.11,07:34
mimotemyAj nakupujem v Polsku , ale žeby som tam išiel koli tankovaniu:confused::eek: a ušetril 40 Eur:mee: Uspora je toto:
Mám objednané interierove dvere v Krosne top kvalita - výrobca Classen model RETRO
Cena 1ks + zárubňa v Merkury market na Slovensku cca 300 EUR
V mojom sklepie v Krosne 220 EUR , tak že úspora pri 8ks dverách + zárubne 640 EUR;) Tomu hovorím šikovnosť;)
Ale ved to ti nikto neberie! :D On sa zaujimal o paliva o ktore ma zaujem a to sa mu oplati. Ty mas dvere... A neverim, ze ked uz tam si tak aj netankujes :D Kazdy tam ide pre nieco ine, pre nieco CO POTREBUJE A JE TO DALEKO LACNEJSIE AKO U NAS! Chapenzi???? :)
pivko
12.04.11,10:21
A predstav si netankujem , doma tankujem -20%
lujza.j
12.04.11,13:50
chlapi nebudte tu takí hašteriví ;) ja chodím na benzín zase do "A" som z BA a z roboty to mám do Hainburgu len "dole kopcom":D tiež vždy nakúpim samozrejme, že lacnejšie a tovar vyrábaný pre krajiny A/CH/DE;) ale mám kolegu čo to nechápe na benzíne je to možno 0,10e netvrdím, že je to nenormálne terno, ale budem tam chodiť už len z princípu voči tejto Banana republike;) keby mohli vyrubili by nám daň aj za úsmev:(
trisestri
14.04.11,09:04
Nevie niekto či sa oplatí ist na trhy do Gyoru? Aké sú tam ceny hydiny a údenin?Da sa platit eurom a dohovorím sa tam slovenský? Vdaka za odpoved.
dolfort
17.04.11,14:54
chlapi nebudte tu takí hašteriví ;) ja chodím na benzín zase do "A" som z BA a z roboty to mám do Hainburgu len "dole kopcom":D tiež vždy nakúpim samozrejme, že lacnejšie a tovar vyrábaný pre krajiny A/CH/DE;) ale mám kolegu čo to nechápe na benzíne je to možno 0,10e netvrdím, že je to nenormálne terno, ale budem tam chodiť už len z princípu voči tejto Banana republike;) keby mohli vyrubili by nám daň aj za úsmev:(

http://www.youtube.com/watch?v=2VsNTk59exI
dolfort
17.04.11,14:59
mimotemyAj nakupujem v Polsku , ale žeby som tam išiel koli tankovaniu:confused::eek: a ušetril 40 Eur:mee: Uspora je toto:
Mám objednané interierove dvere v Krosne top kvalita - výrobca Classen model RETRO
Cena 1ks + zárubňa v Merkury market na Slovensku cca 300 EUR
V mojom sklepie v Krosne 220 EUR , tak že úspora pri 8ks dverách + zárubne 640 EUR;) Tomu hovorím šikovnosť;)

Presne tak pivko, sme na jednej lodi. Keď sme išli na euro tak v IKEI v Krakowe boli take ceny pri tych kurzoch, že som zbalil dodavku a išlo sa na dvojdňový shopping. Stolárčinu nejakú tiež som riešil cez PL a akurát včera mi žena hovorí že kedy už ideme objednať tú jedáleň z PL. Tam už sa ozaj bavíme o xxx EUR. Tankovanie je vec princípu - občianska neposlušnosť.
lujza.j
17.04.11,15:05
Tankovanie je vec princípu - občianska neposlušnosť.

moja reč:)
Taserda
17.04.11,17:33
Tankoval som vo štvrtok v Nowom Targu na čerpačke Huzar za 1,31€ liter 95 oktánový benzín, mal som tam ešte 1/4 nádrže Agipového benzínu z SK a v kopcoch ktoré mám ojazdené som zhodnotil že ten benzín nie je až taký lacný.Musel som viac tlačiť na plynoví pedál,auto šlo ako na LPG a možno aj horšie.Na iných bol benzín drahší.
pivko
18.04.11,16:47
Tankoval som vo štvrtok v Nowom Targu na čerpačke Huzar za 1,31€ liter 95 oktánový benzín, mal som tam ešte 1/4 nádrže Agipového benzínu z SK a v kopcoch ktoré mám ojazdené som zhodnotil že ten benzín nie je až taký lacný.Musel som viac tlačiť na plynoví pedál,auto šlo ako na LPG a možno aj horšie.Na iných bol benzín drahší.
Zabudol si dodať že do Targu si išiel na prázdno a z Targu naložený:DBenzínom to určite nebolo.
220870
18.04.11,17:38
Súhlasím pivko to bolo tým benzínom čo obsahovala natankovaná voda.:D
stanco007
19.04.11,11:16
Tankoval som vo štvrtok v Nowom Targu na čerpačke Huzar za 1,31€ liter 95 oktánový benzín, mal som tam ešte 1/4 nádrže Agipového benzínu z SK a v kopcoch ktoré mám ojazdené som zhodnotil že ten benzín nie je až taký lacný.Musel som viac tlačiť na plynoví pedál,auto šlo ako na LPG a možno aj horšie.Na iných bol benzín drahší.
Ze auto slo ako na LPG.... Teraz som sa dobre zasmial!!! :D Auto ked ma dobre nastavene LPG, tak nikdy nevies ci ides na benzin alebo LPG...
pivko
19.04.11,12:38
Včera som bol v Zakopanom a zabudol som natankovať:mee::D
Taserda
19.04.11,20:12
Ze auto slo ako na LPG.... Teraz som sa dobre zasmial!!! :D Auto ked ma dobre nastavene LPG, tak nikdy nevies ci ides na benzin alebo LPG...
To vážne? 14 rokov jazdím s plynom a som asi začiatočník .To s kým nastavuješ?
stanco007
20.04.11,04:03
To vážne? 14 rokov jazdím s plynom a som asi začiatočník .To s kým nastavuješ?
Ja mam plyn nastaveny od vyroby co bolo v roku 2006. Ja osobne som s autom na plyne nabehal 150 000km. Menim filter kazdych 30 000km. Nikdy neviem ci idem na benzin alebo na plyn. A toto ti povedia v kazdom servise plynu... Ale zalezi aj kde tankujes plyn a hlavne aky tam maju plyn.... Vtedy ten rozdiel moze byt citit... Ja len na Slovnaftke. Ale zalezi aj celkovo ako sa staras o motor... To nie je len sadnut do auta a vozit sa :D
pivko
20.04.11,04:30
To vážne? 14 rokov jazdím s plynom a som asi začiatočník .To s kým nastavuješ?
mimotemy možno so SLSP:D
ireneaos
10.05.11,20:37
A prfečo chodíte až tak daleko do N.Targu? Šak poďte bližšie natankovať. Škoda že v Leluchowe ešte nepostavili benzínku. Ale čo nie je môže byť.
dolfort
10.05.11,21:40
A prfečo chodíte až tak daleko do N.Targu? Šak poďte bližšie natankovať. Škoda že v Leluchowe ešte nepostavili benzínku. Ale čo nie je môže byť.

V Bukowine je drahšie, neoplatí sa. Navyše ísť LEN na šťavu do auta naberať je tiež odveci. Keď už sa trepem za Tatry, veznem aj meso, syry, gruľe, krowky...
ireneaos
11.05.11,19:50
Čo je Bukowina? :eek: Ja poznám Bukovinu ako nejaká malá časť Rumunska. Alebo žeby aj v Poľsku ? :)
dolfort
11.05.11,20:03
dolfort
03.06.11,23:39
http://natankuj.sme.sk/c/5921257/benziny-sa-predavaju-najhorsie-za-poslednych-5-rokov.html
vôbec sa nečudujem

príloha: super ceny sú aj v Slovinsku, len tam je ďaleko...
janka1710
04.06.11,02:25
aj na Ukrajine ....platili sme minulú sobotu 10,20 hrv čo je menej ako 1€..
Fero11
21.05.12,11:31
sorry ... necital som cely thread .... teda necital som hovobec :)
Ale prvy link http://www.cenapaliw.pl/index.php?o=&m=95&l=6&k=276 smeruje na benzinky v N. Targu.
Neviem kde je najlacnejsi benzin v targu, ale vacsinou berieme od leklerku. Na tom webe (vid link) niesu ziadne ceny ... da sa zistit, resp. na nejakej inej stranke ake su ceny benzinu ??
Prip. ak by niekto vedel o nejakych lacnejsich benzikach v smere od Jurgova po N. Targ nech da vediet
thx