fedo78
06.04.11,13:28
Dobrý deň, prosím Vás o radu pri výbere nového TV.
Uvažujem o kúpe nového TV s uhlopriečkou 37-42 palcov, prijímam digitálny terestriálny signál od Towercomu a presah z Čiech, o kúpe satelitu alebo o káblovke neuvažujem.
Chcel by som vedieť, aký typ TV je na tento signál vhodnejší, resp. kde bude lepší obraz, či na LCD, LED alebo plazma?
TV bude od sedačky vzdialený cca 3,3 m, sledovať sa ale bude z viacerých uhlov, nie len priamo. Je veľkosť uhlopriečky 37 - 42 palcov na túto vzdialoenosť ok, alebo mi stačí aj 32 palcov?
Budem rád, ak mi uvediete aj konkrétne výrobky, ktoré majú dobrý pomer cena/kvalita, v tom množstve sa mi moc vyberať nechce, dám na rady skúsenejších. V cenovej relácii do 500€, mohol by mať aj USB video.

Veľmi pekne ďakujem za rady.
bubkoch
06.04.11,11:45
Dobrý deň, prosím Vás o radu pri výbere nového TV.
Uvažujem o kúpe nového TV s uhlopriečkou 37-42 palcov, prijímam digitálny terestriálny signál od Towercomu a presah z Čiech, o kúpe satelitu alebo o káblovke neuvažujem.
Chcel by som vedieť, aký typ TV je na tento signál vhodnejší, resp. kde bude lepší obraz, či na LCD, LED alebo plazma?
TV bude od sedačky vzdialený cca 3,3 m, sledovať sa ale bude z viacerých uhlov, nie len priamo. Je veľkosť uhlopriečky 37 - 42 palcov na túto vzdialoenosť ok, alebo mi stačí aj 32 palcov?
Budem rád, ak mi uvediete aj konkrétne výrobky, ktoré majú dobrý pomer cena/kvalita, v tom množstve sa mi moc vyberať nechce, dám na rady skúsenejších. V cenovej relácii do 500€, mohol by mať aj USB video.

Veľmi pekne ďakujem za rady.

1. na 3,3m je idealna 42' uhl., ale mozes aj 46'
2. kto raz vyskusal plazmu, na LCD ani nepomyslí
3. plazma je okrem toho vhodnejsia na nekvalitny signal v SD rozliseni vacsiny televíznych staníc
4. dobry pomer cena/kvalita: napr. G-rada Panasonicu
:)
majkii
06.04.11,18:14
Dobrý deň, prosím Vás o radu pri výbere nového TV.
Uvažujem o kúpe nového TV s uhlopriečkou 37-42 palcov, prijímam digitálny terestriálny signál od Towercomu a presah z Čiech, o kúpe satelitu alebo o káblovke neuvažujem.
Chcel by som vedieť, aký typ TV je na tento signál vhodnejší, resp. kde bude lepší obraz, či na LCD, LED alebo plazma?


TV bude od sedačky vzdialený cca 3,3 m, sledovať sa ale bude z viacerých uhlov, nie len priamo. Je veľkosť uhlopriečky 37 - 42 palcov na túto vzdialoenosť ok, alebo mi stačí aj 32 palcov?


Budem rád, ak mi uvediete aj konkrétne výrobky, ktoré majú dobrý pomer cena/kvalita, v tom množstve sa mi moc vyberať nechce, dám na rady skúsenejších. V cenovej relácii do 500€, mohol by mať aj USB video.

Veľmi pekne ďakujem za rady.


Povodne som uvažoval o plazme Panasonic TX-P42G20E, v tom čase sa predávala v cene 890,-€ (aktuálne je za cca 690,-€). výborný obraz s NeoPDP obrazovkou, skvelé funkcie, internet, USB, lan, možnosť wi-Fi, nahrávanie cez ext. disk, všetko čo si človek vie predstaviť, ale na druhej strane vyšia spotreba, riziko restov statických motívov - vypálenie obrazovky(vraj je to na nových plazmách vyriešené, na starších plazmách je to veľmi nepríjemé),
napokon som sa rozhodol pre full LED LCD SHARP LC40LE705EV, má síce minimum funkcií (USB je len na servisné účely), ale má vynikajúci obraz z full LED podsvietením - subjektívne lepší ako uvedený Panasonic, spotreba bez ohľadu na svetlosť scén je 72W v pohotovostnom režime 0,2W, čo rozhodlo bola možnosť požívania TV ako monitoru pre NTB bez rizika vypálenia pozadia obrazovky, samozrejme cena bola v tom čase o tretinu nižšia (599,-€ aktuálne sa už nepredáva)

poiaľ budeš príjmať signál DVT-B, nezáleží na technológii obrazovky, sila signálu nebude mať vplyv na kvalitu obrazu tak ako to bolo pri analógovom signále. V prípade slabšieho signálu digitálneho vysielania dôjde k fragmentácii - štvorčekovaniu obrazu alebo zamrzaniu obrazu

na 32 zabudni, časom by ťa mrzelo, že nemáš väčšiu uhlopriečku, odporúčam minimálne 40 alebo 42 palcovú (102-107cm)
marlo79
07.04.11,19:01
na taku vzdialenost by som volil 46" odkial si?
marlo79
07.04.11,19:03
a este nieco .. vela ludi bude tvrdit ze to jeho je naj.. teraz co vidis v nayke tak v lete to uz bude vsetko strary model ... prave nove tipy vychadzaju
anonym222
07.04.11,19:42
a este nieco .. vela ludi bude tvrdit ze to jeho je naj.. teraz co vidis v nayke tak v lete to uz bude vsetko strary model ... prave nove tipy vychadzaju
Áno, na jar prichádzajú nové modely, a tie staré sa preto dajú väčšinou vtedy kúpiť lacnejšie. Rozdiel medzi nimi je minimálny, väčšinou majú nejakú nepotrebnú funkciu naviac. Takže teraz bude dobrý čas na kúpu starého modelu.

To Marlo: Aj ten tvoj nový model, bude o rok starý.:D
marlo79
08.04.11,17:20
to je pravda ...ja si uz vyberam dlho furt vaham ... snad sa tento rok podari .. moj horuci favorit je momentalne samsung ue46D8000 uvidim ako sa to este vykrystalizuje
fedo78
13.04.11,10:26
Marlo Ty si ma s tým samsungom za 2000 € zabil. Fakt chceš kúpiť tento televízor? (inak som zo Záhoria)
Ja sa držím pri zemi, mám zatiaľ vybraných dvoch kandidátov a to: PS42C430 alebo PS43D450 obidva Samsungy. Čo vy na to? Resp. máte nejaké alternatívy? (samozrejme do 500€) Ďakujem.

Feďo
pivko
13.04.11,12:50
Samsung ani zadarmo jednoznačne Plazmu Panasonic TX-P50GT30E.
To je riadna šupa:D
Fero11
13.04.11,13:45
Aj ja sa priklanam k plazme, pretoze u DVB-T sa tak skoro nebude vysielat v HD a aj ked bude, tak mozno 1-2 programy. Ak by boli vsetky programy v HD, tak jednoznacne LCD, alebo LED
marlo79
14.04.11,17:15
fedo78 no za ten samsung by som ani ja nedal 2000€ to uznavam ... ale keby si mal zlavu takmer 1/3 tak by si mozno pouvazoval :)
fedo78
15.04.11,07:43
Aj to by bolo na mňa moc. Dám tomu max. 500 €. Nie som tak náročný a nepotrebujem, aby bol ten TV nejak extra vybavený, no na druhej strane by ma mrzelo, keby mi niekto povedal, že som si zle vybral a za tie peniaze som mohol mať niečo lepšie. Zatiaľ mám vo výbere 3 TV: Samsungy PS42C430, PS43D450 a LG 42PJ550. Som toho názoru, že teraz a najbižších minimálne 10 rokov bude stačiť HD ready, full HD signál nebude tak ľahko dostupný. Chcem, aby TV mal vstup USB na prehrávanie videí, viem, že toto využijem a teraz mi to chýba (sem-tam stiahnem nejaký film a deckám rozprávky a už ma nebaví to napalovať na DVD alebo CD, jednu napaľovačku už som zodral). Radili ste mi, že Panasonicy sú asi najlepšie, no štvú ma s tým, že nemajú spomínané USB video, ale len čítačku SD kariet, preto mi nevyhovujú. Aké máte názory na mnou vybrané TV? Plusy, mínusy, prípade názory a skúsenosti so značkami Samsung a LG. Ja keď si prečítam parametre 3-4 TV, už mám v tom hokej. Privítam aj tipy na iné TV, alebo ak viete o nejakom fóre, kde sa LCD a plazmy preberajú, možete dať link. Ďakujem
bubkoch
15.04.11,07:51
Aj to by bolo na mňa moc. Dám tomu max. 500 €. Nie som tak náročný a nepotrebujem, aby bol ten TV nejak extra vybavený, no na druhej strane by ma mrzelo, keby mi niekto povedal, že som si zle vybral a za tie peniaze som mohol mať niečo lepšie. Zatiaľ mám vo výbere 3 TV: Samsungy PS42C430, PS43D450 a LG 42PJ550. Som toho názoru, že teraz a najbižších minimálne 10 rokov bude stačiť HD ready, full HD signál nebude tak ľahko dostupný. Chcem, aby TV mal vstup USB na prehrávanie videí, viem, že toto využijem a teraz mi to chýba (sem-tam stiahnem nejaký film a deckám rozprávky a už ma nebaví to napalovať na DVD alebo CD, jednu napaľovačku už som zodral). Radili ste mi, že Panasonicy sú asi najlepšie, no štvú ma s tým, že nemajú spomínané USB video, ale len čítačku SD kariet, preto mi nevyhovujú. Aké máte názory na mnou vybrané TV? Plusy, mínusy, prípade názory a skúsenosti so značkami Samsung a LG. Ja keď si prečítam parametre 3-4 TV, už mám v tom hokej. Privítam aj tipy na iné TV, alebo ak viete o nejakom fóre, kde sa LCD a plazmy preberajú, možete dať link. Ďakujem

tak za 500€ asi nemaju ...
ja mam Panasonic TX P42G20, teraz ho kupis za cca 700€, ma lepsiu obrazovku ako lacnejsie rady a ma USB
marlo79
15.04.11,16:30
ked do 700 tak samsung ue 40D5000