Gabika1
03.01.06,18:03
Dobrý večer chcela by som sa spýtať ako je to s Dph v prípade ak chcem fakturovať prenájom strojov do Českej republiky. Mám vystaviť faktúru aj s DPH? Odberateľ je z CZ tam je aj registrovaný na DPH a stroje sa budú nachádať v CZ


Ďakujem za radu
KEJKA
03.01.06,18:47
zákon 222/2004, §15, ods. 7 a 8
ak fakturuješ pre platitela s ičDPH CZxxxxxxx...
tak sa DPH prenáša na odberateľa.
Ty fakturuješ bez DPH a uvedieš na svojej OF odkaz na spomenutý §.
Jana Acsová
05.01.06,13:27
Dobrý večer chcela by som sa spýtať ako je to s Dph v prípade ak chcem fakturovať prenájom strojov do Českej republiky. Mám vystaviť faktúru aj s DPH? Odberateľ je z CZ tam je aj registrovaný na DPH a stroje sa budú nachádať v CZ
Mám za to, že v prípade, že tuzemský subjekt fakturuje do iného ČŠ prenájom strojov, jedná sa o službu podľa § 15 ods. 1 a miestom dodania je ČŠ dodávateľa služby, t.j. prenajímateľa. Ak sa nájdete v inom §, môžeme o tom ešte pouvažovať. Ale z toho, čo uvádzate sa mi javí, že miestom dodania je SR a mali by ste fakturovať do ČR s DPH bez ohľadu na to, že odberateľom je osoba identifikovaná na daň v inom ČŠ.

Takže našli sme sa v § 15 ods. 8 písm. f. Správna fakturácia je bez dane s prenosom daňovej povinnosti, nakoľko miesto dodania služby je ČR.

Zamenila som si pojmy s dojmami (teda vychádzala som iba zo znalosti automibilu, ktorý som zovšeobecnila s hnuteľným majetkom) I am very sorry. .-)
martinez
05.01.06,15:00
Mám za to, že v prípade, že tuzemský subjekt fakturuje do iného ČŠ prenájom strojov, jedná sa o službu podľa § 15 ods. 1 a miestom dodania je ČŠ dodávateľa služby, t.j. prenajímateľa. Ak sa nájdete v inom §, môžeme o tom ešte pouvažovať. Ale z toho, čo uvádzate sa mi javí, že miestom dodania je SR a mali by ste fakturovať do ČR s DPH bez ohľadu na to, že odberateľom je osoba identifikovaná na daň v inom ČŠ.

No ja mam iny nazor.... jedna sa totiz o sluzbu podla §15,8,f-najom hnutelneho hmotneho majetku a podla §15,7 je pri takejto sluzbe miesto dodania clensky stat, kde ma sidlo alebo prevadzkaren subjekt, na ktoreho spotrebu sa sluzba dodava.... kedze "spotrebitel" tejto sluzby je cesky subjekt, miesto dodania je CR.... treba vystavit fa bez DPH a uviest na nej odvolavku na §15,7-8.
Jana Acsová
05.01.06,15:01
No ja mam iny nazor.... jedna sa totiz o sluzbu podla §15,8,f-najom hnutelneho hmotneho majetku a podla §15,7 je pri takejto sluzbe miesto dodania clensky stat, kde ma sidlo alebo prevadzkaren subjekt, na ktoreho spotrebu sa sluzba dodava.... kedze "spotrebitel" tejto sluzby je cesky subjekt, miesto dodania je CR.... treba vystavit fa bez DPH a uviest na nej odvolavku na §15,7-8.Fakt .-) Odvolávam co jsem slíbil a slibuji co jsem odvolal ... .-)))
anka1
10.01.06,06:12
Prosím Vás, ak fakturujem predaj propagačných materiálov do Čiech. Je to taktiež bez DPH, s tým že sa to dodaní v Čechách? ďakujem pekne.
ALBO
10.01.06,08:06
Prosím Vás, ak fakturujem predaj propagačných materiálov do Čiech. Je to taktiež bez DPH, s tým že sa to dodaní v Čechách? ďakujem pekne.

Ano, propagačné materiály sú tovar a tie platiteľovi dane fakturujete ako oslobodené. On to je povinný zdaniť v čechách.