Tana_01
06.04.11,16:37
Dobrý deň,

podáva daňové priznanie dlhodobo (3 roky) nezamestnaný človek? Počas tohto obdobia nemal žiadne príjmy ani nepoberal žiadne dávky. Môže podať dobrovoľné DP?
Tweety
06.04.11,14:38
Dobrý deň,

podáva daňové priznanie dlhodobo (3 roky) nezamestnaný človek? Počas tohto obdobia nemal žiadne príjmy ani nepoberal žiadne dávky. Môže podať dobrovoľné DP?
Povinnosť podania nemá. Ak teda nemal žiadne príjmy, prečo chce podať DP?
Tana_01
06.04.11,14:41
pretože sa berie ako posudzovana osoba v suvislosti so ziadanim ineho clena rodiny o stipendium. Na tento ucel je potrebne jeho DP. Moze si ho podat dodatocne a dobrovolne?
Tweety
06.04.11,14:42
pretože sa berie ako posudzovana osoba v suvislosti so ziadanim ineho clena rodiny o stipendium. Na tento ucel je potrebne jeho DP. Moze si ho podat dodatocne a dobrovolne?
Ale ten, kto nemá príjmy, DP nepodáva. Čo by si tam uviedla? Nemáš čo, nemáš príjmy, ani výdavky, takže logicky DP nepodávaš.
Tana_01
06.04.11,14:43
ja som tiez toho nazoru :) No kompetentnym na univerzite toto ako argument nepostacuje
rdb
06.04.11,14:44
DP je potrebne k takemuto ucelu len ak mal nejake prijmy, u teba by malo stacit potvrdenie z uradu prace, ze si dlhodobo nezamestnana.
veronikasad
06.04.11,14:52
ja som tiez toho nazoru :) No kompetentnym na univerzite toto ako argument nepostacujezrejme z toho dôvodu, že do 1/2 NČZD sa DP podať nemusí (ale pre posúdenie nároku je to príjem).

DP aj nulové - v takomto prípade si však mala podať do 31.3. - teraz to bude asi s pokutou ...