mihalnica
03.01.06,19:13
ahojte radcovia.mam jeden problem s kt. si neviem dat rady.mozno mi budete moct poradit. mimo mojho oficialneho zamestnania pracujem ako trenerka v jednom studiu.nemam vsak zivnost a doposial cvicim bez akehokolvek osvedcenia a bez prac.zmluvy.:confused: dostavam vyplatu od majitelky salonu na ruku. mam strach, ci je to ok,ked moj prijem u nej je zhruba 2500 sk mesacne. kde sa mam hlasit,ak by som chcela v tejto cinnosti pokracovatimages/icons/icon15.gif? dakujem vam za pomoc
pyton
03.01.06,18:19
Môžeš si napríklad vybaviť živnostenský list na živnostenskom úrade.
mihalnica
03.01.06,18:22
nemam ziadny doklad-certifikat. ten je asi nevyhnutny.da sa pracovat aj inak a oficialne?
monici
04.01.06,09:33
Vacsinou ziaden certifikat nepotrebujes a do zivnostenskeho listu ti zapisu "takmer cokolvek". Nemyslim si, ze na tuto cinnost by si potrebovala koncesiu. Ci sa da pracovat inak ako oficialne???..........tak ako to robis teraz, zvaz, co ti vyhovuje viac.
Zita5
04.01.06,10:04
Ja by som to určite dala na poriadok , lebo ani nevieš , kto Ťa môže bonznúť , že poberáš príjem na čierno a bude z toho nedobre .;) Neželám , ale môže sa stať , treba myslieť aj na to najhoršie .:)
Zlata
04.01.06,10:51
Vacsinou ziaden certifikat nepotrebujes a do zivnostenskeho listu ti zapisu "takmer cokolvek". Nemyslim si, ze na tuto cinnost by si potrebovala koncesiu. Ci sa da pracovat inak ako oficialne???..........tak ako to robis teraz, zvaz, co ti vyhovuje viac.

Táto činnosť spadá pod klasifikáciu produkcie JKP 966. Treba si zavolať na živnostenský úrad, aké kvalifikačné doklady potrebuješ a či vôbec nejaké potrebuješ na vydanie živnosti.
Inak by sa dal tento príjem zaradiť aj do § 8 ostatné príjmy odst. 1 písm.a) ako príležitostné, pokiaľ by to bolo dobre ošetrené zmluvou, napr. ročnou s príležitostnou výpomocou a dohodnutou sumou.
Ďalej už treba sledovať výšku celkového zdaniteľného príjmu za obdobie.
mihalnica
04.01.06,14:11
ahoj Zlatka. myslim, ze si mi dost pomohla. no myslim, ze to nemoze byt klasifikovane ako prilezitostna cinnost, ked som tam chodila pravidelne. velmi sa mi ta praca paci,ale zivnost by sa mi asi neoplatila.ten prijem je dost nizky na platenie najomneho a vsetkych odvodov. nevies mi prosim poradit ako na to? v zakonoch sa vobec nevyznam a pokial to nie je oficialne, nechcem v tom takto pokracovat.velmi ma to mrzi,lebo sa to pekne rozbehlo a ludia sa v tom cviceni nasli.ĎAKUJEM
mihalnica
04.01.06,14:18
ZlatkA,PROSIM POZRI SI MOJU DALSIU PROSBU.ď
belanicka
04.01.06,14:19
a bol by problem to robit na nejaku zmluvu?ved ked ten prijem nepresiahne 100 tis. za rok .............,co vy na to?
belanicka
04.01.06,14:24
SORRY, ja som zle citala ,beriem spat..................To je tak ,ked rychle citam
Zlata
04.01.06,14:25
mimo mojho oficialneho zamestnania pracujem ako trenerka v jednom studiu.nemam vsak zivnost a doposial cvicim bez akehokolvek osvedcenia a bez prac.zmluvy.:confused: dostavam vyplatu od majitelky salonu na ruku. mam strach, ci je to ok,ked moj prijem u nej je zhruba 2500 sk mesacne. kde sa mam hlasit,ak by som chcela v tejto cinnosti pokracovatimages/icons/icon15.gif? dakujem vam za pomoc

Ja by som to riešila Dohodou o vykonaní práce, tam sa zmestíš aj hodinovo, t. j. 300 hod ročne. Od 1.1.2006 je suma na dohodu do 5000
uz daňovo vysporiadaná.
Je to trocha administratívne náročnejši, treba vždy vopred nahlásiť na soc. poisťovni zamestnanca, ale myslím si, že to ide. Urobiť cca 9 dohôd za rok, nachystať si vopred doklady. Takáto zmluva môže byť napr. od 2.1. - 14. 2. 2006, určíť počet hodín, resp. dni a sumu do 5000.zmestíš sa sumou do tých dohôd, ty dostaneš svoje peniaze, majiteľka ich môže dať do svojich odpočitateľných výdavkov. Nemusí potom túto sumu uvádzat v ročnom zúčtovaní , resp. v daňovom priznani. Snáď sa so sumou 5000 nemýlim.
mihalnica
04.01.06,15:23
ahoj. aku zmluvu si mala na mysli?
mihalnica
04.01.06,15:28
Ďakujem Zlatka.Je tuto zmluvu možné uzatvorit aj ked daný podnikateľ nemá živnosť na vykonavanie telových.činností?(Môže iba prenajímať priestor).
Zlata
05.01.06,06:57
.Je tuto zmluvu možné uzatvorit aj ked daný podnikateľ nemá živnosť na vykonavanie telových.činností?(Môže iba prenajímať priestor).
Prepáč, zle som sa vyjadrila. Nie zmluva ale riadna Dohoda o vykonaní práce. Podnikateľ ju uzatvorí so zamestnancom na presne vymedzenu prácu, to záleží na vás, čo tam napíšete,musíte sa potrápiť. Dohoda o vykonaní práce nemôže byť na prenájom priestorov ale napr. na upratovanie priestorov. A prenajímať ich môže len tek, kto má k nim (priestorom) vlastnícky vzťah.
mihalnica
05.01.06,13:16
Zlatka,ďakujem Ti za každú informáciu. S tou zmluvou som sa pomýlila ja. Ty si to pomenovala správne.Nemám v týchto veciach jasno a preto možno nedávam pozor na slovíčka.Neviem kto si,ale určite musíš mať veľké srdiečko, keď takýmto spôsobom podávaš neznámim ľuďom informácie, kt. im môžu pomôcť. Touto cestou TI chcem poďakovať za všetkých nás. Pekné dni v Tvojom živote Ti želám.