ilduš
06.04.11,17:55
Potrebovala by som vediet, ci sa da napisat taka ziadost a či tú žiadosť sud aj prijme, teda nezamietne?! Ide o rozvodove konanie. A ako by som si to mohla napisat do ziadosti o rozvode??
dakujem
Ilduš
Erzebeth
07.04.11,10:57
Už v návrhu na rozvod uveď, že si invalidný dôchodca. Súdne poplatky by ti mali byť odpustené.
TinaL
07.04.11,11:08
Tak ako napísala Erzebeth, je to dobré napísať na záver návrhu na rozvod, že žiadate o oslobodenie od platenia súdnych poplatkov. V podateľni súdu Vám vedia dať jedno tlačivo, ktoré by si súd vypýtal, že aké sú Vaše majetkové pomery a to by som priložila k návrhu na rozvod. To tlačivo sa volá Potvrdenie o osobných, majetkových a zárobkových pomeroch na oslobodenie od súdnych poplatkov a na ustanovenie zástupcu
Toto tlačivo treba predložiť na Mestskom či obecnom úrade a oni sa tiež vyjadrujú k tomu, či odporúčajú, aby sa žiadateľovi priznalo oslobodenie. Ešte by som k tomu pripojila nejaké potvrdenie o tom, čo vlastne je Vám vyplácané ako invalidnému dôchodcovi.
katkarbk
07.04.11,11:19
No, ono to oslobodenie nie je až také jednoduché. Z vlastných skúseností viem, že súd bude skúmať aj Vaše majetkové pomery. Teda pokiaľ vlastníte nejakú nehnuteľnosť, príp. motorové vozidlo, žiadosť môže byť zamietnutá. Vo všeobecnosti si myslím, že týmto žiadostiam súdy vyhovujú minimálne. Ale každopádne, treba to skúsiť.
Stanislav 1975
07.04.11,11:24
No, ono to oslobodenie nie je až také jednoduché. Z vlastných skúseností viem, že súd bude skúmať aj Vaše majetkové pomery. Teda pokiaľ vlastníte nejakú nehnuteľnosť, príp. motorové vozidlo, žiadosť môže byť zamietnutá. Vo všeobecnosti si myslím, že týmto žiadostiam súdy vyhovujú minimálne. Ale každopádne, treba to skúsiť.

veru tak, to že je na ivalidnom dochodku nieje až tak smerodajné- pokiaľ má z čoho zaplatiť, tak ten poplatok neodpustia...
TinaL
07.04.11,11:29
veru tak, to že je na ivalidnom dochodku nieje až tak smerodajné- pokiaľ má z čoho zaplatiť, tak ten poplatok neodpustia...
Ja mám prípad tu v kancelárii, že sme požiadali vo veci klientky o odpustenie súdneho poplatku - vlastní byt (síce v BSM s manželom) a ešte dve ďalšie nehnuteľnosti (v 1/2-ici) a je dôchodkyňa a súd jej odpustil súdny poplatok do výšky 2/3-iny.
trisestri
07.04.11,11:48
pokial viem žiadost o odpustenie súdnych poplatkov sa podáva osobitne, dokladujú sa skutočnosti pre ktoré sa žiadost podáva,takisto sa preukazuje príjem.Súd postupuje inviduálne. http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/ziadost-o-odpustenie-sudnych-poplatkov/
TinaL
07.04.11,11:55
pokial viem žiadost o odpustenie súdnych poplatkov sa podáva osobitne, dokladujú sa skutočnosti pre ktoré sa žiadost podáva,takisto sa preukazuje príjem.Súd postupuje inviduálne. http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/ziadost-o-odpustenie-sudnych-poplatkov/
Môže a nemusí to podávať ako zvlášť návrh. Len treba označiť návrh ako: Návrh na rozvod a návrh na oslobodenie od platenia súdnych poplatkov, aby bolo súdu jasné, že sú v tom 2 návrhy.