Jana Ka
06.04.11,18:44
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ohľadom odstupného. Som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 9.6.2012. Bola som zamestnaná na dobu neurčitú. Zamestnávateľ so mnou ukončil pracovný pomer Dohodu o ukončení pracovného pomeru podľa §60 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce. Zamestnávateľ bol živnostníkom a svoju živnosť ukončil. Mám nárok na odstupné? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.S pozdravom
drobeceva
06.04.11,16:56
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ohľadom odstupného. Som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 9.6.2012. Bola som zamestnaná na dobu neurčitú. Zamestnávateľ so mnou ukončil pracovný pomer Dohodu o ukončení pracovného pomeru podľa §60 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce. Zamestnávateľ bol živnostníkom a svoju živnosť ukončil. Mám nárok na odstupné? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.S pozdravom
Ak by to bola dohoda , ktorej predchádzala výpoveď v zmysle organizačných dôvodov, tak by nárok na odstupné vznikol.
Ak išlo o klasickú dohodu, tak žiaľ, nárok nie je.
rodina1
06.04.11,16:59
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, ohľadom odstupného. Som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 9.6.2012. Bola som zamestnaná na dobu neurčitú. Zamestnávateľ so mnou ukončil pracovný pomer Dohodu o ukončení pracovného pomeru podľa §60 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce. Zamestnávateľ bol živnostníkom a svoju živnosť ukončil. Mám nárok na odstupné? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.S pozdravom
Trochu nešťastné riešenie pre teba. Ak si skončila PP dohodou v zmysle § 60 ZP, nevzniká ti nárok na odstupné.
Pokiaľ zamestnávateľ končil živnosť, mal ti dať výpoveď v zmysle § 63 ods. 1 písm. a), a v tom prípade by si mala nárok na odstupné.
mimotemyjednoducho s tebou "vybabral".
ekopo
06.04.11,17:13
§77 ZP
Nároky z neplatného skončenia pracovného pomeru

Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

-- je to určitá nádej, môže sa deklarovať tvrdenie o uvedení do omylu.....najskôr listom zamestnávateľovi, že si sa "dohodla" na termíne ukončenia PP, nie na dôvode......