miko707
06.04.11,19:00
Dobry Den chcem poziadat o radu ohladne podlahy do autoservisu.Zaklad je betonova zakladova doska ktoru potrebujem vyrovnat su tam jamy niekde 15 az 25mm hlavne v strede. Chcel by som to nakoniec vyliat nivelakom ktory vydrzi vacsie zatazenie a potom natriet naterom odolnym voci ropnym produktom.rozmery su 9,5x8,5m a 6x3,5m.Aky postup zvolit aby to nepopraskalo a malo dostatocnu pevnost?Dakujem
Najlepsie by bolo pouzitie materialou od Cemixu.
220870
06.04.11,17:07
Ak je betón základovej dosky dostatočne pevný,tak vyliať nievelákom ,lepšie vo vo viacerých vrstvách ako v jednej.Ak je betón popraskaný, nesúdržný, drolísa ,na povrchu tak jedine betónový poter o hrúbke min 50mm s karisieťou.
miko707
06.04.11,17:18
Beton je pevny prasklina nieje ani jedna len tych priehlbin sa obavam.Treba aj dilatovat po obvode ci aj rozdelit na viac casti?Mohli by sa tie jamy vyliat niecym lacnejsim a menej pevnejsim a potom naraz nivelak?
Dakujem
220870
06.04.11,17:37
Určite dilatovať po obvode a plochy väčšie ako 6m .Jamy sa dajú vyrovnať cementovými lepidlami .Ale je mi veľmi zložité od počítača určiť či by to bolo vhodné.Minimálne tie lepidlá musia potom schnúť min dva týždne.Naopak u niveláku sa dá druhá vrstva naliať po 12 hodinách.A nie som si istý či by ste použitím lepidiel ušetrili nejakú významnú čiastku.
miko707
06.04.11,18:28
Pozeram produkty od cemixu a pri samonivelacnych stierkach je napisane ze Nie je určená ako konečná úžitková vrstva.A pri anhydritovych to nieje vyslovene urcene ako konecny povrch.
Rozmyslal som aj nad cementovym poterom rozdelit to na 4 casti pekne vyhladit hladidlom a potom spoje pretmelit a natriet to cele tou farbou proti ropnym produktom.Ci to uz je asi blbost velka?

Chcem cemix lebo ho mam za tretinu ceny.
V projekte mam bruseny beton z foliou ale 30€ chcu za stvorec.A este folia dalsich 700€ tak vymyslam nieco lacnejsie a hlavne ta farba sa potom dobre umyva ked potecie olej kdezto beton to popije a su flaky.
Dakujem za nazor.
220870
06.04.11,18:47
Betonový poter nieje vhodný preto že 2 -3 cm nieje dosť nosné.Keď po tom prejdete autom tak sa to oddelí od podkladu popraská a budete to robiť znovu.Pozor aj na tie niveláky v žiadnom prípade nemôžete použiť nivelák na báze sádry .Nemáte izolovaný podklad hydrizoláciou.Ja Cemix nemusím , u mňa je podradný druh tovaru,nepoužívam to takže sa ani nedokážem vyjadriť k jeho kvalite respektíve nekvalite,druhom a spôsobe použitia.Väčšina nivelákov nieje vhodná do stále vlhkého prostredia.
Ako som písal dá sa to vyrovnať aj stavebnými lepidlami,len to trochu dlhšie trvá a nedokáže to urobiť laik..
miko707
06.04.11,19:59
A ktory nivelak by bol na to vhodny?Na znacke nezalezi hlavne nech to nepopraska a nech je cim pevnejsi.Nejake kladivo ked vypadne z ruky aby to vydrzalo:)
Dakujem