nika.sum
03.01.06,19:15
Chcem sa spytat ako je to s danou z nehnutelnosti a danovym priznanim. Vraj nastali nejake zmeny pod aky organ sa podava dan. priznanie? Treba ho znovu podat alebo staci zaplatit dan tak ako pri dane za mot. vozidlo, pokial nenastala zmena? A kde sa na na internete stiahnut tlacivo? Tu som ho nasla, ale je to vzor.
Tweety
03.01.06,18:25
Chcem sa spytat ako je to s danou z nehnutelnosti a danovym priznanim. Vraj nastali nejake zmeny pod aky organ sa podava dan. priznanie? Treba ho znovu podat alebo staci zaplatit dan tak ako pri dane za mot. vozidlo, pokial nenastala zmena? A kde sa na na internete stiahnut tlacivo? Tu som ho nasla, ale je to vzor.
Ak nenastali zmeny v DP, tak nepodávaš, čakáš na výmer a ten potom zaplatíš.
nika.sum
03.01.06,18:47
Ak nenastali zmeny v DP, tak nepodávaš, čakáš na výmer a ten potom zaplatíš.
Takze miestny urad alebo kto to ma teraz na starosti posle vymer? A ak budem potrebovat predsa len to DP k dani z nehnutelnosti, neviete kde si ho mozem stiahnut a pod aky urad teraz patri platenie tejto dane?
Tweety
03.01.06,18:50
Takze miestny urad alebo kto to ma teraz na starosti posle vymer? A ak budem potrebovat predsa len to DP k dani z nehnutelnosti, neviete kde si ho mozem stiahnut a pod aky urad teraz patri platenie tejto dane?
Skús pozrieť stránku www. drsr.sk , tam nájdeš potrebné, ale neviem o žiadnej zmene.
STRELEC
03.01.06,18:56
Takze miestny urad alebo kto to ma teraz na starosti posle vymer? A ak budem potrebovat predsa len to DP k dani z nehnutelnosti, neviete kde si ho mozem stiahnut a pod aky urad teraz patri platenie tejto dane?
Obecný alebo mestský úrad (podľa katastra na ktorom je nehnuteľnosť) je príjemcom dane z nehnuteľností podľa stavu k 01.01.2006. Daňovníkom je majiteľ (alebo poverený majiteľ u viacerých) nehnuteľnosti.
Výmer Ti vyhotovia na mieste, resp. pošlú na základe podaného priznania.
Tlačivo http://www.drsr.sk .
Malá praktická rada. Išiel by som s LV-čkom na mestský úrad - finančný odbor a vypísal na mieste priznanie. A rovno v pokladni uhradil, ak mi dajú platobný výmer.
http://www.obcan.sk Tlačivo dane z nehnuteľností platné od 01.01.2005.
kalinka
03.01.06,19:42
Čítala som v Novom čase, že DP z nehnuteľností sa podávajú na Bazovej ul. č. 6 -8
nika.sum
04.01.06,10:59
Čítala som v Novom čase, že DP z nehnuteľností sa podávajú na Bazovej ul. č. 6 -8
Ano, mas pravdu, je to na Bazovej, vraj na to zriadili urad, pod kt. patri cela BA.
Dakujem vsetkym za rady
vieroslava
13.01.06,14:31
Je otvorených niekoľko porád na túto tému, takže sa pýtam už tretí krát. Snáď niekto odpovie.
V daňovom priznaní na daň z nehnuteľností mám uvedených viac nehnuteľnosí. Jednu som vlasni predala a miestnemu úradu oznámila zánik daňovej povinnosti (ale len na tú jednu). Mám podať nové daňové priznanie na ostatné nehnuteľnosti, alebo nie. Pani v podateľni mi povedala, že netreba, na telefonický dotaz mi zase povedali, že radšej podať. Akú máte skúsenosť?
Johanka
13.01.06,20:05
Ak si do oznámenia uviedla všetky zásadné skutočnosti ( teda tie, ktoré sa uvádzajú v DP) malo by to stačiť. Moja osobná skúsenosť - správca dane si upravil mnou podané DP. Ale ako všetko na Slovensku - čo platí v jedných dverách ,v druhých nemusí byť pravda. Doporučujem ( ak to nie je veľký problém) osobnú návštevu u správcu dane.
vieroslava
17.01.06,16:16
Ďakujem za radu. Predsa som tam išla a čuduj sa svete, chceli to danove priznanie. Takže som ho opísala, vynechala to, čo bolo predané a podala. Len som zvedavá, kde budú po čase archivovať tie tony papiera, čo tam majú duplicitne, lebo opat chceli aj listy vlastníctva.
bui
18.01.06,21:15
ja mam takyto problem. Som vlastnickou bytu od r.2002, kedy som podala aj danove priznanie.odvtedy sa nic nezmenilo, kazdy rok mi pride vymer a ja ho uhradim..avsak v novembri 2005 bola zapisana do obchod. registra s.r.o., kde je spolocnikom moj manzel a ako sidlo firmy uviedol trvale bydlisko, teda adresu mojho bytu. V byte nadalej byvame, nevedieme ho v obchodnom majetku ani ho manzelovi neprenajimam za nejaku uhradu, nic sa nezmenilo, len je sidlom firmy. Mala by som dat danove priznanie? Mysim si, ze byt nevyuzivam na podnikanie....do nakladov si manzel nedava nic, ziadne poplatky za byt....co myslite?
hana 10
23.01.06,14:56
vie niekto, ake su pokuty pri nezaplateni tejto dane?
aspon orientacne, ide o 9 rokov, 3-izb. byt v ziline,
dakujem
nano
26.01.06,15:54
Nika.sum,aj ja som počul o nejakých zmenách a malo to byť novelou č.517/2005,ale neviem o čom hovorí,nemáte ju niekto? Skúšal som na drsr.sk,ale sa mi nedala otvoriť,prosím,ak ju niekto máte pošlite.Ďakujem
vieroslava
26.01.06,17:02
Nano máš pravdu. Je to zák. 517/2005. Nájdeš ho na www.zbierka.sk. Z nehnuteľností sa zaoberá hlavne určením a výkladom pojmu "stavebný pozemok". Určuje, že za stavebný sa považuje ten pozemok, ktorého parc.č. je uvedené v staveb.povolení odo dňa jeho právoplatnosti do dňa kolaudácie. Za stavebný sa nepovažuje pozemok, ak sa jedná len o nadstavbu, prístavbu a stavebnú úpravu.
Potom pojednáva ešte o dani za psov.
Všeobecne nejako dane neupravuje. Ide len o také špecifiká.
Vlasta
22.03.06,13:27
Ako zaúčtujem platobný výmer na daň z nehnuteľnosti? A tiež poplatky za komunálny odpad? Bude to na základe interného dokladu, ku ktorému pripojím platobný výmer? Ktoré účty?
IgorK
12.04.06,11:16
Prosím o informáciu aká je premlčacia lehota za oneskorené zaplatenie dane z prevodu a prechodu nehnuteľnosti.