gerlach
07.04.11,06:58
Dobrý den poprosil by som vás o radu . Mal som zmluvu aj ked nie podpísanu medzi mnou a sro o dielo .Kedže sme sa dohodli ustne text zmluvy bol na dobu cca do 8 mesiaca 2011 na pracu v Prahe kedže koncom januara 2011 my oznamil že pre nedostatok prace musim skončit s tím že somnou na sto percent počita tak som išiel domov. Lenže už na druhy den som sa dozvedel že moje veci ktore som tam mal monterky a pod už zobrali preč .Po stretnuti z konatelom bolo krátke my povedal že sa my ozve .Kedže sa neozval tak som mu poslal email z jeho odpovedou ktora znela že už mu ako si nezapadam a že sa preratal . Moja otázka znie môžem žiadat nahradu za stratene obdobie kedže so odmietol min tri zakazky s tím že dodržim dohodu z sro .Mám narok na nejaku nahradu napr priemernu mzdu v stavebnictve alebo podla vykonov ktore jeho firma urobila na stavbe za dane obdobie kedže sme mali dohodu na úkol za vašu odpoved vopred dakujem
chandler
07.04.11,12:19
je mi luto ale nahradu od neho nevysudite. bez zmluvy urcite nie, a ani so zmluvou by to asi neslo - jedine ak by bola ta nahrada uvedena v zmluve - co by urcite nebola.