newyorcanka
07.04.11,11:18
Dobry den,
velmi potrebujem poradit :(
pocas dedicskeho konania som vyfasovala po otcovej smrti sro.Spolocnost je dlhe roky nefunkcna,OS ju dal do likvidacie a otca ustanovil likvidatorom.Poradite mi ako postupovat?
sroservis
07.04.11,18:32
Dobrý deň,

zrejme si musíte Vy sama ujasniť, či si chcete eseročku ponechať (prípadne ak nájdete kupca, predať) alebo ukončiť jej likvidáciu a vymazať ju z obchodného registra.

Po ukončení dedičského konania by ste mali na základe notárskej zápisnice vykonať prepis spoločníka a prípadne aj funkcie likvidátora na Vás. Ak je už bola likvidácia s.r.o. zo strany Vášho otca dokončená, prípadne môžete oznámenie o právnom nástupníctve spojiť s návrhom na výmaz spoločnosti z obch. registra (aby ste ušetrili na poplatkoch).
Economic
08.04.11,18:27
Dobry den,
velmi potrebujem poradit :(
pocas dedicskeho konania som vyfasovala po otcovej smrti sro.Spolocnost je dlhe roky nefunkcna,OS ju dal do likvidacie a otca ustanovil likvidatorom.Poradite mi ako postupovat?

Získať od správcu dane súhlas s výmazom spoločnosti z OR a následne po ukončení likvidácie podať návrh na výmaz z OR. je to bez súdneho poplatku.
Za súhlas správcu dane je správny poplatok 9,5 Eur. Mám skúsenosti s likvidáciou...
KEJKA
29.04.11,09:25
návrh na výmaz - v tlačive podava
a/ sro v likvidácii
b/ likvidátor
ktorá možnosť je správna?
ja som vyplnila podľa a/

a likvidátor sa podpisuje na poslednej strane....tak to môže byť?
......konečne som sa dočkala súhlasu s výmazom od DU, tak to idem podať a zneistela som"
Economic
29.04.11,09:42
návrh na výmaz - v tlačive podava
a/ sro v likvidácii
b/ likvidátor
ktorá možnosť je správna?
ja som vyplnila podľa a/

a likvidátor sa podpisuje na poslednej strane....tak to môže byť?
......konečne som sa dočkala súhlasu s výmazom od DU, tak to idem podať a zneistela som"


Ja do 1. riadku uvádzam údaje na spoločnosť, do spodného na likvidátora.