Frankieee
07.04.11,11:31
Dobry den,

poprosil by som Vas o radu. Predavam rodinny dom prostrednictvom 3 realitnych kancelarii s nevyhradnou zmluvou. Mam viacero zaujemcov o kupu domu. Je mozne zvysit cenu domu ako bola inzerovana a cenu vytendrovat medzi zaujemcami? Ak ano ako nato?

Dakujem za radu
Stanislav 1975
07.04.11,09:35
Dobry den,

poprosil by som Vas o radu. Predavam rodinny dom prostrednictvom 3 realitnych kancelarii s nevyhradnou zmluvou. Mam viacero zaujemcov o kupu domu. Je mozne zvysit cenu domu ako bola inzerovana a cenu vytendrovat medzi zaujemcami? Ak ano ako nato?

Dakujem za radu

No tak áno, teoreticky tú cenu možeš zvýšiť, nič to nezakazuje, ale či to je práve slušné už keď tá cena bola vonku, veru neviem, etické to rozhodne nieje...
buchač
07.04.11,09:45
Dobry den,

poprosil by som Vas o radu. Predavam rodinny dom prostrednictvom 3 realitnych kancelarii s nevyhradnou zmluvou. Mam viacero zaujemcov o kupu domu. Je mozne zvysit cenu domu ako bola inzerovana a cenu vytendrovat medzi zaujemcami? Ak ano ako nato?

Dakujem za radu
...zle si začal ...

Cena mala byť čo najvyššia ...
Dôvod ??? ...prozaicko - praktický ....
Aby bolo z čoho dole spúšťať ...zjednávať ...hore sa už ťažšie cena dáva .

No tak áno, teoreticky tú cenu možeš zvýšiť, nič to nezakazuje, ale či to je práve slušné už keď tá cena bola vonku, veru neviem, etické to rozhodne nieje...
...väčšia vždy berie ...:rolleyes:

...nižník , vyšník , kráľ .....ESO ...;)
bubkoch
07.04.11,09:47
zavolaj ich k sebe domov a licituj ... :) najvyssia ponuka vyhrava ...
podla mna to vobec nie je neslusne, ale normalne, ide o peniaze, to mas predat prvemu len preto ze bol prvy, nehladiac na to ze druhy je mozno ochotny dat viac ?
sice na strane kupujucich to moze vyvolat podozrenie z umeleho zvysovania ceny, ale na druhej strane, keby vsetci na zvysenie ceny odskocili, predavajuci by utrel hubu ...
ja ked som nedavno predaval, chodilo obzerat vela zaujemcov, ale kazdemu som vravel ak bude viac zaujemcov moze ist cena hore, potom som dal deadline, do ktoreho prejavil definitivny zaujem len jeden zaujemca, takze som zvysenie neriesil a predal to jemu :(
Stanislav 1975
07.04.11,09:48
...zle si začal ...

Cena mala byť čo najvyššia ...
Dôvod ??? ...prozaicko - praktický ....
Aby bolo z čoho dole spúšťať ...zjednávať ...hore sa už ťažšie cena dáva .

...väčšia vždy berie ...:rolleyes:

...nižník , vyšník , kráľ .....ESO ...;)

No buchy, nie vždy- moja skúsenosť- kupoval som byt, cena bola dohodnutá a chlapík, kedže mal viac záujemcov mi zavolal, že zvyšuje cenu o 100 tisíc, samozrejme, moja manželka sa nahnevala- ho vyriešila, že s gaunermi nejednáme a skončili sme s ním a vieš čo sa stalo? všetci sa nanho vykašlali a ten byt predával ešte rok...:D:D:D, ale dopadol vychcanec...
vratnik
07.04.11,09:53
Na mne raz jeden chytrak skusal po dohode pred spisanim zmluvy navysit cenu domu, vraj brat chce, lebo sa mu to zda malo ... okamzite ma to rozculilo a hned som z toho vycuval. Zaujemca si to vysvetli tak, ze chcete viac vyryzovat s odkazom na ineho fiktivneho kupcu a nebudu si isty, ze ked vybavia uver, zaplatia x poplatkov a zmluvu tak, vy za nimi zas pridete - cena sa zvysila.
vratnik
07.04.11,09:57
zavolaj ich k sebe domov a licituj ... :) najvyssia ponuka vyhrava ...
podla mna to vobec nie je neslusne, ale normalne, ide o peniaze, to mas predat prvemu len preto ze bol prvy, nehladiac na to ze druhy je mozno ochotny dat viac ?
sice na strane kupujucich to moze vyvolat podozrenie z umeleho zvysovania ceny, ale na druhej strane, keby vsetci na zvysenie ceny odskocili, predavajuci by utrel hubu ...
ja ked som nedavno predaval, chodilo obzerat vela zaujemcov, ale kazdemu som vravel ak bude viac zaujemcov moze ist cena hore, potom som dal deadline, do ktoreho prejavil definitivny zaujem len jeden zaujemca, takze som zvysenie neriesil a predal to jemu :(
Ja by som do toho nesiel. Co ak tam bude licitovat jeho podareny brat s cielom vyzmykat z potencionalnych kupcov co najviac.
Stanislav 1975
07.04.11,09:59
Na mne raz jeden chytrak skusal po dohode pred spisanim zmluvy navysit cenu domu, vraj brat chce, lebo sa mu to zda malo ... okamzite ma to rozculilo a hned som z toho vycuval. Zaujemca si to vysvetli tak, ze chcete viac vyryzovat s odkazom na ineho fiktivneho kupcu a nebudu si isty, ze ked vybavia uver, zaplatia x poplatkov a zmluvu tak, vy za nimi zas pridete - cena sa zvysila.

ale že, to chytíš nervy, ked sa na niečom dohodneš a potom vymýšľa ? teoreticky aj mne sa ten byt páčil a nebol by problém dať aj to navýšenie- ale už len z princípu sme predávajúceho poslali kade ľahšie...
Stanislav 1975
07.04.11,10:01
...zle si začal ...

Cena mala byť čo najvyššia ...
Dôvod ??? ...prozaicko - praktický ....
Aby bolo z čoho dole spúšťať ...zjednávať ...hore sa už ťažšie cena dáva .

...väčšia vždy berie ...:rolleyes:

...nižník , vyšník , kráľ .....ESO ...;)

mimotemy- buchy- ja radšej kombináciu - 10( ALEBO páni) a ESO...:D
buchač
07.04.11,10:11
No buchy, nie vždy- moja skúsenosť- kupoval som byt, cena bola dohodnutá a chlapík, kedže mal viac záujemcov mi zavolal, že zvyšuje cenu o 100 tisíc, samozrejme, moja manželka sa nahnevala- ho vyriešila, že s gaunermi nejednáme a skončili sme s ním a vieš čo sa stalo? všetci sa nanho vykašlali a ten byt predával ešte rok...:D:D:D, ale dopadol vychcanec...
No vidíš...
Moja skúsenosť je ešte nová ...záhradu som predával .
Výkrična cena bola daná ...no bol som ochotný spustiť na určitú hranicu z dôvodu objektívnych okolností .
Jeden potencionálny kupec cenu akceptoval ...potom " zmúdrel " , začal licitovať smerom dole až tak , že som mu doslovne povedal " pane , Vaša ponuka ma uráža ..."...skončil veľmi rýchlo ...
Druhý ???...iná káva boli to jednanie .
Dohodli sme cenu ...príslušné papiere dali do poriadku ...
Začiatkom roka biznis prebehol k obojstrannej spokojnosti ...:cool:

mimotemy- buchy- ja radšej kombináciu - 10( ALEBO páni) a ESO...:D
mimotemy
...ešte sa veľa máš čo učiť ...;):---:D

Golden eye Ti nič nevraví ......ESO + ESO ???
Stanislav 1975
07.04.11,10:16
No vidíš...
Moja skúsenosť je ešte nová ...záhradu som predával .
Výkrična cena bola daná ...no bol som ochotný spustiť na určitú hranicu z dôvodu objektívnych okolností .
Jeden potencionálny kupec cenu akceptoval ...potom " zmúdrel " , začal licitovať smerom dole až tak , že som mu doslovne povedal " pane , Vaša ponuka ma uráža ..."...skončil veľmi rýchlo ...
Druhý ???...iná káva boli to jednanie .
Dohodli sme cenu ...príslušné papiere dali do poriadku ...
Začiatkom roka biznis prebehol k obojstrannej spokojnosti ...:cool:

mimotemy
...ešte sa veľa máš čo učiť ...;):---:D

Golden eye Ti nič nevraví ......ESO + ESO ???

ESO A ESO sa buchy nikde oficiálne neuznáva ako víťazný zásah...
buchač
07.04.11,10:20
ESO A ESO sa buchy nikde oficiálne neuznáva ako víťazný zásah...
Hm ....nikde ................to je akože celá Petržka ????????????:confused::confused::confused:

Kua , neštvi štrkáča bosou nohou po hlavičke ...;)


Oko je hazardná kartová hra, ktorá sa hrá v k a s í n a ch .

Poznáme oko 21 pri ktorom súčet kariet musí byť 21 a oko 19 so súčtom 19. Nehrá sa s francúzkymi kartami, ale so sedmovými. Aj hodnoty kariet sú iné ako v podobnej hre Blackjack.

Eso za 11, dolník za 2, horník za 3, kráľ za 4 a čísla podľa hodnoty. Viac ako stanovená hodnota sa nazýva trop (viac ako 21 alebo 19). v. zlaté oko: 2 esá.2 E S Á.
Vtedy hráč nečaká ale hneď ukáže karty.

Automaticky vyhral.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Oko_(hra)

....tie vaše nové pravidlá .....občas zíram jak Vizír ....
Stalo sa mi , že aj moje dievky onehdá pri Faraónovi také móresné pravidlá vytiahli , že som radšej karty zahodil a išiel od stola het ...
Stanislav 1975
07.04.11,10:34
Hm ....nikde ................to je akože celá Petržka ????????????:confused::confused::confused:

Kua , neštvi štrkáča bosou nohou po hlavičke ...;)


http://sk.wikipedia.org/wiki/Oko_(hra)

....tie vaše nové pravidlá .....občas zíram jak Vizír ....
Stalo sa mi , že aj moje dievky onehdá pri Faraónovi také móresné pravidlá vytiahli , že som radšej karty zahodil a išiel od stola het ...

Som zvedavý, ako by si niekde v kasíne vyložil 2 esá a chcel výhru...:D:D:D

Inak, jeden moj známy volakedy bežne ťahal na 20..., teda keď mal vypité...:cool:-potom na druhý deň bol za mnou či mu nepožičiam na jedlo nejaké peniaze...;)