JM1968
07.04.11,11:45
Zdravím, dúfam, že som sa dobre zaradila,chcem sa podeliť o stanovisko SP. 5.1.2011 som im internetom zasielala otázku či prihlásiť konateľov do registra poistencov, ak nemali nikdy žiadnu odmenu a ani mandátnu zmluvu, len v Spoločenskej zmluve je jedna veta ohľadom konateľov, a to : Výšku odmeny konateľa a spôsob jej výplaty ustanoví valné zhromaždenie svojím rozhodnutím. 28.3.2011 mi prišla mailom odpoveď, že áno, vzniká povinnosť prihlásiť. Keďže som koncom januára bola aj osobne kvôli tomuto na pobočke a povedali, že neprihlasovať, rozmýšľam, čo ďalej...Ak zmeníme Spoločenskú zmluvu a tú vetu dáme preč, bude to ok? Žiadne odmeny sa neplánujú vyplácať. Poprosím o radu, ďakujem.
Stina
07.04.11,10:14
Skús vypracovať Zmluvu o výkone funkcie konateľa , kde v článku Odmena konateľa uvedieš : Za výkon svojej funkcie neprislúcha konateľovi odmena . Konateľovi bude vyplatený podiel na zisku po zdanení .
JM1968
07.04.11,10:31
Skús vypracovať Zmluvu o výkone funkcie konateľa , kde v článku Odmena konateľa uvedieš : Za výkon svojej funkcie neprislúcha konateľovi odmena . Konateľovi bude vyplatený podiel na zisku po zdanení .
Ďakujem veľmi pekne, aj DRAK poradil niečo podobné....Takže k 1.1.2011 urobiť zmluvu a tým pádom na SP neprihlasovať? To znie veľmi dobre:)ďakujem pekne, uľavilo sa mi, v prvej chvíli, keď som uvidela to stanovisko, skoro ma porazilo
Katija
07.04.11,10:36
Ďakujem veľmi pekne, aj DRAK poradil niečo podobné....Takže k 1.1.2011 urobiť zmluvu a tým pádom na SP neprihlasovať? To znie veľmi dobre:)ďakujem pekne, uľavilo sa mi, v prvej chvíli, keď som uvidela to stanovisko, skoro ma poraziloMyslím, že aj valná hromada mohla rozhodnúť, že v roku 2011 konatelia nemajú nárok na odmenu. :) A čo bude v roku 2012 sa uvidí.
JM1968
07.04.11,10:47
Myslím, že aj valná hromada mohla rozhodnúť, že v roku 2011 konatelia nemajú nárok na odmenu. :) A čo bude v roku 2012 sa uvidí.
Všetci tu máte super nápady, som veľmi vďačná, nakoniec ani nebudem mať problém:) ešte raz vďaka