zelenydom
07.04.11,12:52
Citam vselijake nazory na cisticku odpadovych vod a zaujimalo by ma, ci neviete aj nieco o tej od firmy VHTECH.
Citujem z ich stranky:
''Každá naša domová čistička odpadových vôd spĺňa najprísnejšie kritéria Európskej únie na kvalitu vyčistenej vody a na technické riešenie. Na čistiarne sú vystavené dva certifikáty preukázania zhody (č. 03042/104/1/2002 a č. 0902A/02/0290/1/C/C03) na základe, ktorých sú čistiarne označované značkou CSK.''
Za kazdy nazor, skusenost ci radu dakujeme.
marko182
07.04.11,10:56
Osobne skusenosti nemam. Ale na eFilip.sk a ostavbe.sk sa o nich popisalo dost. Hod si do google VH6 skusenosti a pozri si niektore diskusie.
miloslav13
07.04.11,14:06
ahoj, ja ju chcem tiez, ma ju jeden chlapik u nas v dedine a ten mi povypraval o tom co ti na internete nepovedia - su tam odmienky:
1. ta odpadova voda musi ist do potoka alebo rieky Alebo si musit vytvorit v zahrade dost velky trativod (k tomu este potrebujes geologicky prieskum pody ci ti bude dobree vsakovat)
2. povolenia a povolenia...
3. nesmies pouzit ZIADNE drasticke cistice - savo, kyseliny a pod. lebo ti zabiju tie bakterie co su v cisticke
4. aspon kazde dva dni skontrolovat ci dobre funguje (ten suses v zime nadava jak pes ked nasnezi )
5. nesmu vypnut prud na viac ako 4 hod. lebo sa to huste usadi a budes to cele cistit alebo elektrocentrala
to je len par vychytavok, opytaj sa niekoho kto ju ma a ten ti povie, ze je to starost na cely zivot
Flinstone
07.04.11,18:20
u nás je ich dosť, a nik nenadáva... a určite je to menej problémov ako stále ťahať žumpu...
a s tým výpadkom energie to nieje také strašné...
po prvé, sme v 21 storočí a výpadky energie nebývajú ani časté ani dlhé... a po dlhšom výpadku stačí na chvíľu otvoriť ventil naplno a riadne to prebuble a premieša bordel...
po druhé, dajú sa použiť aj drastické čističe, ale v primeranom množstve... Jasné, že sa nesmie vypumpovať na wc pol fľaše Domestosu.
Povolenia... tie treba nech postavíš čokoľvek.
S vodou nieje problém... môžeš ju použiť na polievanie trávnika, stromkov...
A na internete je o tom všetko... stačí sa spýtať uja Gúgľa.
zelenydom
08.04.11,04:52
Dakujeme Vam vsetkym za odpovede, myslite, ze sa da COV napojit aj na kanal pre dazdovu vodu?
Inde sme sa docitali, ze ak chceme tym priserkam pomoct prezit po utoku sava, existuju na to nejake tablety, ktore sa tam maju splachnut.
Romanoos
08.04.11,05:08
Tie tablety niekedy spôsobia to, že výsledky vyčistenej vody sú omnoho horšie, ako keby tam tablety pridané neboli. V tých tabletách by mali byť práve tie malé príšerky = baktérie. Každý výrobca má určité percento čističiek, ktoré je problémových. Tomu sa nevyhneš. Je to spôsobené tým, že nie sú dodržané zásady uvedené vyššie. Za optimálnych podmienok čistička funguje vždy. Ak chceš privádzať do čističky dažďovú vodu, môže sa Ti to vypomstiť. Pritečie Ti tam príliš veľa vody a čov to nezvládne. Ak myslíš vyústenie čov do kanála, dá sa, ak ten končí v potoku alebo v trativode. Ale pozor, aby Ti to schválili. Najlepšie sa spýtať výrobcu.
dolfort
12.04.11,23:06
Pánové mám doma jednu VH6 na predaj. Kto by ju chcel, napíšte mi SS. Dôvod predaja - Rýchlo som kupoval a následne zistil že u mňa to technicky nevydá.
miloslav13
13.04.11,11:04
nemozem este posielat ss, kolko za nu chces a odkial si?
dolfort
13.04.11,22:14
nemozem este posielat ss, kolko za nu chces a odkial si?

poslal som ti maila
zelenydom
14.04.11,11:14
Mozes poslat mail aj mne, kedze ss mi nie je dovolena...
henry_sk
16.04.11,07:33
Spolu so susedom sa chystame vybavit cisticku. Viete doporucit, pripadne nas odhovorit od riesenia spolocnej cisticky?
Este neviem co to obnasa a ake to ma nevyhody. Nasim cielom je vyhnut sa v buducnosti pripojenia na kanalizaciu, ktoru mesto v nasej oblasti "buduje" uz aspon 5 rokov a podla vyjadrenia kompetentnych, skor ako za 3 roky nebude...
To znamena, ze si bud vybudujeme zumpy (>1000€) a pocas cakania na kanalizaciu ich budeme vyvazat a platit, alebo si vybavime cisticky (>1500€) o ktore sa treba starat a platit elektrinu a rozbory vody.
Rozdiel je v tom, ze COVka nam zostane aj po vybudovani kanalizacie a usetrime na stale vyssom stocnom. Investicia do zumpy sa nam nikdy nevrati, budeme sa musiet pripojit. Keby bola kanalizacia vybudovana uz teraz, nevahame a pripojime sa (menej starosti).

No a pre dalsie znizenie nakladov sme sa so susedom dohodli na spolocnej COVke. Ak by sme budovali kazdy samostatne, rozdeloval by ich iba plot. Akurat nevieme, ci je to mozne a ci to nema nejake nevyhody.
Nenasiel som na nete ziadnu zmienku o takejto situacii, iba ak COVku pre vacsi pocet domov.
miloslav13
16.04.11,16:42
mam otazku pre toho kto ju MA!
kolko kalu sa tam dava? (vh6) a cena toho kalu? a ako casto ho treba vymenit?
Romanoos
13.06.11,06:16
Spolu so susedom sa chystame vybavit cisticku. Viete doporucit, pripadne nas odhovorit od riesenia spolocnej cisticky?
Este neviem co to obnasa a ake to ma nevyhody. Nasim cielom je vyhnut sa v buducnosti pripojenia na kanalizaciu, ktoru mesto v nasej oblasti "buduje" uz aspon 5 rokov a podla vyjadrenia kompetentnych, skor ako za 3 roky nebude...
To znamena, ze si bud vybudujeme zumpy (>1000€) a pocas cakania na kanalizaciu ich budeme vyvazat a platit, alebo si vybavime cisticky (>1500€) o ktore sa treba starat a platit elektrinu a rozbory vody.
Rozdiel je v tom, ze COVka nam zostane aj po vybudovani kanalizacie a usetrime na stale vyssom stocnom. Investicia do zumpy sa nam nikdy nevrati, budeme sa musiet pripojit. Keby bola kanalizacia vybudovana uz teraz, nevahame a pripojime sa (menej starosti).

No a pre dalsie znizenie nakladov sme sa so susedom dohodli na spolocnej COVke. Ak by sme budovali kazdy samostatne, rozdeloval by ich iba plot. Akurat nevieme, ci je to mozne a ci to nema nejake nevyhody.
Nenasiel som na nete ziadnu zmienku o takejto situacii, iba ak COVku pre vacsi pocet domov.

Žumpa je určite drahšia záležitosť ako čistička. Keď si kúpiš žumpu do 3m3 na začiatku možno ušetríš pár euro, ale prerobíš na vyvážaní splašok už počas prvého roku užívania. Spoločná čistička nie je dobré riešenie, ak Vám nebude fungovať, budete sa so susedom navzájom obviňovať, kto za to môže. Ak čov nefunguje 99 % je chyba u jej užívateľa.