ivkop
07.04.11,14:51
Dobry den,
chcem sa spytat, ako dlho musim uchovavat vykazy do ZP?
Teraz sa nam ozvali, ze im mame dolozit vykaz za 2/2003, ale byvala uctovnicka ho nevie nasjt :-(. Samozrejme, ze existuje evidencia, podkla ktorej by sa dal spracovat vykaz nanovo...
Vopred vdaka za radu
rodina1
07.04.11,13:03
Dobry den,
chcem sa spytat, ako dlho musim uchovavat vykazy do ZP?
Teraz sa nam ozvali, ze im mame dolozit vykaz za 2/2003, ale byvala uctovnicka ho nevie nasjt :-(. Samozrejme, ze existuje evidencia, podkla ktorej by sa dal spracovat vykaz nanovo...
Vopred vdaka za radu

Zákon o zdravotnom poistení

§ 24
Povinnosti platiteľa poistného


e) viesť a uchovávať po dobu desiatich rokov evidenciu o zamestnancoch, ktorá musí obsahovať
1. meno a priezvisko, a to aj predchádzajúce, rodné číslo, u cudzinca sa uvádza dátum narodenia, ak rodné číslo nemá, adresu trvalého pobytu;údaje uvedené v tomto bode okrem rodného čísla sa neuvádzajú u osôb, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitných predpisov, 53b)
2. údaje o vzniku a zániku verejného zdravotného poistenia,
3. počet dní, za ktoré sa platí poistné v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,
4. príjem podľa § 13 ods. 1 až 4 v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,
4. príjem podľa § 13 ods. 1 v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,
5. údaj o výške minimálneho základu tohto zamestnanca stanoveného podľa § 13 ods. 15 a 16 za jednotlivé kalendárne mesiace,
6. 5. úhrn zaplatených preddavkov zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. a) v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,
7. 6. úhrn zaplatených preddavkov zamestnávateľa za tohto zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. c) v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,
8. 7. údaj o vzniku skutočností podľa § 11 ods. 8 ods. 7.

mimotemyZelené platí
ivkop
07.04.11,13:19
Dakujem. Toto som samozrejme v zakone nasla. Evidenciu o zamestnancoch v mzdovom SW samozrejme uctovnicka ma, ale nema fyzicky vytlaceny a zaarchivovany vykaz do ZP. Konkretne tento vykaz musime teda ako dlho uchovavat?
truch
07.04.11,13:22
Dakujem. Toto som samozrejme v zakone nasla. Evidenciu o zamestnancoch v mzdovom SW samozrejme uctovnicka ma, ale nema fyzicky vytlaceny a zaarchivovany vykaz do ZP. Konkretne tento vykaz musime teda ako dlho uchovavat?

Výkaz treba archivovať 10 rokov. Teraz som posielala na archív žiadosť o skartáciu roku 2000, takže rok 2OO3 by ste mali mať ešte v archíve.