8minko1979
07.04.11,18:43
Kupil som ojazdene auto na LPG, pricom mi predavajuci zatajil, ze plynova bomba je 5 rokov po zaruke, pricom taketo zariadenie je instalovane na 10 rokov. Po desiatich rokoch musi byt tato bomba zlikvidovana. V Kupno-predajnej zmluve mam uvedene len to, ze auto ma "miernu koroziu a ze stav zodpoveda veku". S predavajucim sme odstupom casu (cca 2-3 dni) zistili tuto podla mna dost znacnu zavadu. Chcel som, aby mi peniaze vratil, ale predajca ich uz minul. Vie mi prosim Vas niekto poradit, ci mam narok na vratenie penazi za tu tzv. "casovanu bombu"? Dakujem velmi pekne.
Mila123
07.04.11,16:51
Kupil som ojazdene auto na LPG, pricom mi predavajuci zatajil, ze plynova bomba je 5 rokov po zaruke, pricom taketo zariadenie je instalovane na 10 rokov. Po desiatich rokoch musi byt tato bomba zlikvidovana. V Kupno-predajnej zmluve mam uvedene len to, ze auto ma "miernu koroziu a ze stav zodpoveda veku". S predavajucim sme odstupom casu (cca 2-3 dni) zistili tuto podla mna dost znacnu zavadu. Chcel som, aby mi peniaze vratil, ale predajca ich uz minul. Vie mi prosim Vas niekto poradit, ci mam narok na vratenie penazi za tu tzv. "casovanu bombu"? Dakujem velmi pekne.
Nezávidím ti....
8minko1979
07.04.11,16:53
No dakujem pekne, uz som z toho na nervy, asi navstivim cvokara.
marlo79
07.04.11,18:45
to je na riadne natahovanie ... zalezi aku si dostal zmluvu ... vacsinou tam byva ze predajca nic nezatajuje.... nuz v tomto pripade zatajil.
Ale ci nieco ziskas to je uz na nom ako sa zachova ... ako uz vyssie napisali .. nezavidim ti.
pavol54
07.04.11,19:00
Ako vieš že tlaková fľaša má životnosť 10 rokov bez revízie? Neviem či sú to nejaké špeciálne fľaše ale podľa mňa sa na ňu vzťahuje zákon o výhradných technických zariadeniach.
220870
07.04.11,19:13
Nárok na vrátenie peňazí máte,len ako ich vymôcť,to už bude horšie.Bratranec sai tiež kúpil auto na plyn ,vytešoval sa koľko uštrí až dovtedy kým mu za jazdy neexplodoval výfuk,oprava stála 500€,a odvtedy mu to stále blbne len opravuje a tlačí tie ušetrené peniaze do servisov.
misoft
08.04.11,14:56
Niečo o tlakových fľašiach: http://forum.autobazar.eu/povinnosti-pri-lpg-t24100.html pre LPG (fórum, ale aj tam sa nájde odpoveď).
Žabinka
08.04.11,15:37
Ako vieš že tlaková fľaša má životnosť 10 rokov bez revízie? Neviem či sú to nejaké špeciálne fľaše ale podľa mňa sa na ňu vzťahuje zákon o výhradných technických zariadeniach.
Na plynovej nádrži sa nachádza dátum, kedy bola montovaná, platnosť je 10 rokov. Na povinné skúšky plynu sa chodí každý rok, pričom je vystavený protokol,že plynové zariadenie vyhovuje, na jeden rok. Ak vyhovuje. Keď je nádrž staršia ako 10 rokov, plynovú skúšku nie je možné vykonať.
pavol54
08.04.11,15:46
Na plynovej nádrži sa nachádza dátum, kedy bola montovaná, platnosť je 10 rokov. Na povinné skúšky plynu sa chodí každý rok, pričom je vystavený protokol,že plynové zariadenie vyhovuje, na jeden rok. Ak vyhovuje. Keď je nádrž staršia ako 10 rokov, plynovú skúšku nie je možné vykonať.
Celý život sa človek učí, ja som mal niekedy na starosti tlakové zariadenia niektoré mali aj dvadsať rokov od výroby ale vždy rozhodovala revízna správa a jej vyznačenie na kontrolnom mieste.
ekopo
08.04.11,15:50
....výstižný názov témy....