mimi
25.08.04,12:58
Dobrý deň,

naša spoločnosť /stavebná spoločnosť/ dostala zákazku vo Francuzsku na postavenie bytového komplexu. Chcela by som vedieť kde by som mala prihlásiť zamestnancov ktorí budu pracovať na tejto stavbe? Či vo Francuzsku, lebo tam je výkon práce a aj tam je stavba alebo tu na Slovensku. Stavbu budeme refakturovať dalšej firme. Dufam, že som to zrozumiteľne napísala. http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif

P.S. Rozmýšlame ešte, že by sme vo Francuzsku založili pobočku a potom by som asi musela už tam prihlásiť zamestnancov že? Vo Francuzsku je ale velmi velké daňové zaťaženie tak by sme boli radi keby sme tu odvádzali odvody. Je to možné?
ivab
25.08.04,12:39
Ak máš tých ľudí zamestnaných na slovenskú firmu, odvody platíš na Slovensku, oni sú len dočasne vylaní na práce vo Francúzsku, ale výplatu im robí slovenská firma /ty/.

Mali by sa však pripoistiť do zahraničia.

My takto vysielame ľudí do ČR, a aj keď majú napr. pracovný úraz odškodňujem ho na Slovensku normálne cez Sociálnu poiťovňu.
mimi
25.08.04,14:53
ďakujem ti velmi pekne za odpoved.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
VieraM
25.08.04,15:08
Ivab, ak máš skúsenosti s prácou v ČR, prosím ťa poraď. Máme ako stavebná firma
možnosť v ČR zhotoviť nejaké práce, rekonštrukcie chodníkov. Prosím ťa poraď ak vieš
za akých okolností tam môžeme podnikať. Kde sa treba registrovať, treba sa aj registrovať na DPH v ČR ? Ďakujem
ivab
26.08.04,06:27
My to máme už od 1995 riešené cez organizačnú zložku v ČR, ktorá je platiteľom DPH v ČR, nakoľko dosahujeme obrat. Slovenská firma je tiež platiteľom DPH ale len v SR.
Fakturáciu vykonávam: slovenská firma fakturuje vykonané práce svojich zamestnancov organizačnej zložke v ČR, tá k tomu pripočíta DPH a fakturuje podniku, v ktorom ľudia vykonávajú práce. V podstate mám dve účtovníctva, k 31.3. podávam daňové priznanie v ČR a k 30.6 v SR, pričom odvedenú daň v ČR na základe zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia započítavam v SR.

Ja mám teda takéto skúsenosti, možno niekto iný má skúsenosti aj s podnikaním v zahraničí aj bez organizačnej zložky.
mimi
26.08.04,19:34
Nechceli by sme organizačnu zložku robiť vo Francuzsku lebo tam je vysoké daňové zaťažnie a prikoncoročnom daňovom je to rozdiel oproti SR. Ale dík za odpoved.