Tomas S.
03.01.06,20:22
Zdravim, mam mensi problem. Vobec sa nevyznam uctovnictve.
Studujem na VS (dennou formou) a pracujem (TPP) ako programator. Avsak pre istu firmu som vytvoril program na zaklade dohody o vykonani prace. Financna odmena v dohode je uvedena brutto, takze mam odviest z nej dan?
Ako tuto dan vypocitam - staci mi hruby vypocet, alebo percentualny odhad, kedze to spravi uctovnicka v mojom zamestnani.
Pocul som o tom, ze tuto pracu je mozne vykonat aj podla autorskeho zakona. Bola by potom financna odmena za dielo t.j. program zdanovana?

Za vsetky rady dakujem.
ajobs
03.01.06,19:28
Zdravim, mam mensi problem. Vobec sa nevyznam uctovnictve.
Studujem na VS (dennou formou) a pracujem (TPP) ako programator. Avsak pre istu firmu som vytvoril program na zaklade dohody o vykonani prace. Financna odmena v dohode je uvedena brutto, takze mam odviest z nej dan?
Ako tuto dan vypocitam - staci mi hruby vypocet, alebo percentualny odhad, kedze to spravi uctovnicka v mojom zamestnani.
Pocul som o tom, ze tuto pracu je mozne vykonat aj podla autorskeho zakona. Bola by potom financna odmena za dielo t.j. program zdanovana?

Za vsetky rady dakujem.

Daň z odmeny vyplatenej na DoVP zrazí tvoj zamestnávateľ. Navyše ešte zaplatí 0,8% na úrazové poistenie do SP. Daň sa nevypočíta odhadom, ale je to rovná daň 19%.
Táto práca sa dá robiť aj na základe autorského zákona, v tom prípade platia pravidlá platné pre SZČO - musíš si sám podať DP.