slvk
08.04.11,08:59
Kúpili sme v tomto roku 9 ks notebookov, ktoré sme bezodplatne zapožičali jednej firme na základe zmluve o výpočičke hnuteľných vecí na dobu určitú. Ako mám zaúčtovať v JÚ tieto notebooky? Ako tovar, alebo ako materiál a mám ich zaradiť do drobného majetku?
Tweety
08.04.11,07:18
Kúpili sme v tomto roku 9 ks notebookov, ktoré sme bezodplatne zapožičali jednej firme na základe zmluve o výpočičke hnuteľných vecí na dobu určitú. Ako mám zaúčtovať v JÚ tieto notebooky? Ako tovar, alebo ako materiál a mám ich zaradiť do drobného majetku?Ak svojou hodnotou nesplňajú výšku DM, tak ako materiál s evidenciou drobného majetku.
Mila123
08.04.11,07:21
Ak svojou hodnotou nesplňajú výšku DM, tak ako materiál s evidenciou drobného majetku.
Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???
Tweety
08.04.11,07:55
Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???
Prečo cituješ môj príspevok?Je len odpoveďou na otázku zadávateľa. Toto, čo uvádzaš je len ich interný problém.
truch
08.04.11,08:01
Len je na mieste otázka, prečo ich vypožičiavate bezodplatne???? nie ste podnikateľský subekt????a DPH ste si uplatnili???

Tiež vypožičiavame bezodplatne, v rámci servisu zmluvným partnerom. DPH sme si samozrejme uplatnili, aj odpisy, veď je to náš majetok.
Mila123
08.04.11,08:18
Prečo cituješ môj príspevok?Je len odpoveďou na otázku zadávateľa. Toto, čo uvádzaš je len ich interný problém.
sorry......
Mila123
08.04.11,08:21
Tiež vypožičiavame bezodplatne, v rámci servisu zmluvným partnerom. DPH sme si samozrejme uplatnili, aj odpisy, veď je to náš majetok.
Ak je tam aj iný zdroj príjmu je to podľa môjho názoru oki.....zaúčtovala by som ich cez materiál v PD...a do evidencie na karte drobného majetku.....s poznámkou, že sú vypožičané....
slvk
08.04.11,09:28
Do akej hodnoty je DM?
sova*
08.04.11,12:29
1700 eur