murgasr
08.04.11,09:35
Dobrý deň, viete nám prosím poradiť, či sa dá neako zmerať, či nám už nevyprchal plyn z plastových okien? V roku 2007 sme si dali vymeniť okná za plastové v celom byte. Boli sme spokojní. V podstate v celom byte sú okná v poriadku, len v spálni sa nám vidí, že sa zväčšila hlučnosť a keď fúka silný vietor, tak toto okno aj píska. Iné okná nie. Preto by sme chceli vedieť ako postupovať v tomto prípade a čím argumentovať pri predajcovi, aby nás len tak neodbyl. To pískanie som mu hovoril už koncom minulého roku a na to povedal, že si máme pritiahnuť prítlak. Na zimu to robím automaticky, že prítlak zväčším a v lete povolím. Ale včera pri tom vetrisku znova pískalo a hluk v spálni bolo počuť o dosť viac ako v iných izbách. Záruku na okná máme 72 mesiacov, takže reklamovať sa dajú. Ďakujem za rady.
220870
08.04.11,16:00
Bez urážky.Veľmi pochybujem ,že by si amatér dokázal nastaviť prítlak na oknách.Je to veľmi zložité.Reklamovateľné to nieje.
rozala111
08.04.11,17:44
Bez urážky.Veľmi pochybujem ,že by si amatér dokázal nastaviť prítlak na oknách.Je to veľmi zložité.Reklamovateľné to nieje.

Tak asi nie, na našich oknách sa prítlak nastavuje otočnými kolíčkami. Stačí ich potiahnuť, otočiť a pustiť. A je to. Nič zložité. Je to kovanie Winkhaus. Takže neviem, čo je na tom zložité.
220870
08.04.11,18:01
To je na jednej strane ,ako prítlak nastvíte na vrchnom a spodnom pánte ,Ako nastavíte prítlak ak máte zle orezané zvary,ako keď je krídlo alebo rám vykrútený,Navyše nieje isté či je to prítlakom alebo škárou,koľko nastavovacích bodov má kovanie aký tip,názov kovania.Len od winkausu poznám cez dvadsať variant a kombinácií.Wikhausácke kovania mali jeden čas výrobnú vadu ,zle doliehali pri hornom pánte a aj keď sa prítlak nastavil na max ,krídlo a okno nedoliehalo.
murgasr
11.04.11,05:47
Je to prítlakom, včera som skúsil nalepiť druhé tesnenie na okno a už žiadne hvízdanie. Takže to je prítlakom. Na okne sa mi už nedá nastaviť väčší prítlak. Iba ak by sa nastavil na pántoch ako ste písali. Neviem aké mam konkrétne kovanie od Winkhausu. Má 5 nastavovaní miest prítlaku na okne. Takže musím zavolať dodávateľovi, aby mi prišiel nastaviť prítlak. Ďakujem za radu.
220870
11.04.11,16:56
Presne v ktorom mieste vám to prefukuje píska?
marlo79
11.04.11,17:37
Mne ked namontovali okna vsetko bolo ok ... prisiel silnejsi vietor a zaclona sa mi kyvala. Zavolal som im a povedal problem .. prisli nastavili balkonove dvere a vsetko ok .. cele to trvalo 5min.
Tiez mam winkhaus
murgasr
12.04.11,06:17
Myslím, že to píska na tej strane kde je kľučka, ale neviem identifikovať, či je to hore, dole alebo v strede na tej pravej strane. Keď to pískalo a len som otočil kľučkou, že sa len uvolnilo tesnenie, tak to hneď prestalo. Preto si myslím, že je to na pravej strane, kde je kľučka.
220870
12.04.11,15:35
To nemusí byť.Kovania majú prítlačné valčeky po celom obvode.Keď sa pozriete z boku krídla na kovanie mali by ste vidieť prítlačné valčeky.Väčšinou do nich pasuje imbusový kľúč 4 mm.Valčeky sú excentrické.Tj ak ním potočíte vhodným smerom tak sa na krídle okna nastaví väčší prítlak.Tých valčekov môže byť aj 7-8 ks,závisí od druhu kovania.Pozor dá sa tým rozštelovať okno tak že nepôjde zatvoriť- otvoriť.
rozala111
12.04.11,17:33
To nemusí byť.Kovania majú prítlačné valčeky po celom obvode.Keď sa pozriete z boku krídla na kovanie mali by ste vidieť prítlačné valčeky.Väčšinou do nich pasuje imbusový kľúč 4 mm.Valčeky sú excentrické.Tj ak ním potočíte vhodným smerom tak sa na krídle okna nastaví väčší prítlak.Tých valčekov môže byť aj 7-8 ks,závisí od druhu kovania.Pozor dá sa tým rozštelovať okno tak že nepôjde zatvoriť- otvoriť.

OK, vyskúšame a uvidíme:D Ďakujem za radu
jdidoprdele
17.07.11,18:47
Prave som si nastavil kovanie Winkhaus na 3 oknach a robil som to 2 dni, samozrejme nie v jednom kuse ale aj tak to bola pekna makacka. Rozhodne to neodporucam robit niekomu, kto nema technicky talent. Pozor, nehovorim o nastaveni pritlakov, to zvladne aj dieta.
Ak Vase okno niekde presne nedolieha, obvykle sa to da spravit imbusovym klucom podla manualu napr. na tejto stranke: aluwin bodka sk/index.php/Table/Sluzby-Certifikaty/Rady-a-navody/
Musite si ale zistit, kde presne to nedolieha a ako to okno "nasmerovat" aby to doliehalo.

V najhorsom pripade budete musiet preinstalovat/posunut jednotlive sucasti kovania pripevnene na rame, konkretne v pripade, ze jeho sucasti Vam napr. to okno dvihaju hore a dole to potom netesni.
murgasr
18.07.11,04:11
Prave som si nastavil kovanie Winkhaus na 3 oknach a robil som to 2 dni, samozrejme nie v jednom kuse ale aj tak to bola pekna makacka. Rozhodne to neodporucam robit niekomu, kto nema technicky talent. Pozor, nehovorim o nastaveni pritlakov, to zvladne aj dieta.
Ak Vase okno niekde presne nedolieha, obvykle sa to da spravit imbusovym klucom podla manualu napr. na tejto stranke: aluwin bodka sk/index.php/Table/Sluzby-Certifikaty/Rady-a-navody/
Musite si ale zistit, kde presne to nedolieha a ako to okno "nasmerovat" aby to doliehalo.

V najhorsom pripade budete musiet preinstalovat/posunut jednotlive sucasti kovania pripevnene na rame, konkretne v pripade, ze jeho sucasti Vam napr. to okno dvihaju hore a dole to potom netesni.


Ďakujem za užitočnú radu. Volal som im, tak mi to prišli nastaviť. Zatiaľ je to OK, uvidíme, keď bude dáky silnejší vietor, či to bude znovu pískať. Ak áno, tak to skúsim urobiť sám.